Gebelikte aşırı susamak

03.01.2015
1.369
A+
A-
Gebelikte aşırı susamak

Gebelikte aşırı susamak

        Anne adayları hamilelik döneminde normalden fazla susarlar.Bu durum sağlıklı ve
normal bir durumdur.Susamanın artması demek vücudunuz sizi daha fazla su ve sıvı tüketmeye teşvik ediyor demektir.Gebelik döneminde vücudunun artan kan hacmini karşılamak için daha fazla sıvıya ihtiyaç vardır.Daha fazla su almak kabızlığı ve cilt kurumasını önlemeye yardımcı olmakla beraber böbreklerimizin ceninin ürettiği atık maddeyi atmasını da sağlar.

       Gebelik döneminde susuzlukla baş edebilmek için; günde en az sekiz bardak su ve diğer içiceklerden tüketin.Hamileyken aşırı kafein tüketiminin gebeliğe olumsuz etkileri olduğundan , kafeinli içecekler iyi bir tercih değildir. Gebelikte kafein kullanımı hakkında detaylı bilgi almak için buraya tıklayın.Gebelik döneminde su ihtiyacınızı su, doğal maden suyu,meyve suyu, çorba ve az yağlı sütle sağlıklı bir şekilde giderebilirsiniz.

Hangi durumda doktor başvurmalısınız ?

       Hamilelik döneminde normal döneme oranla daha fazla susamak normal bir durum olsa da , diyabet hastalığının belirtisi de olabilir.Hamileyken diyabet hastalığına yakalanmak mümkündür.Diyabetin yorgunluk, aşırı susama ve fazla idrara çıkma gibi gözden kaçabilecek işaret ve belirtilerini gebeliğe bağlı değişimlerden ayırt etmek zor olabilir. Gebelikte diyabet konusunda ayrıntılı bilgi için tıklayın.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.