reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelikte ateş düşürmek için aspirin kullanılabilir mi?

Gebelikte ateş düşürmek için aspirin kullanılabilir mi?


Normalde yaşantınızda ateşten korkmamıza gerekmez.Ateş vücudumuzun hastalıklara mücadelesi sırasında kullanmış olduğu bir destekleyicidir.

Hastalık sırasında özellikle hamileliğin 3-7. Haftaları arasında , bir veya birkaç gün vücut ısısının 40 dereceyi geçmesi halinde sakat doğumlara neden olabilir.Bazen 2-3 gün devam eden 39 derecelik bir ateş de hasara neden olabilir.Bu durumlardan anladığımız üzere gebelik döneminde hastalıkla birlikte ateş görüldüğü zaman ateşin düşürülmesi çok önemlidir.

Ateşin en iyi nasıl düşürüleceği ise ateşinizin kaç derece olduğuna ve doktorunuzun önerilerine bağlıdır.Ateşiniz 38-39 derecenin altındaysa doktorunuzu aynı gün içinde arayın, ama ateşiniz 39 derece ve üzerinde seyrediyorsa hemen doktora başvurun.Ateş 39 derecenin altındaysa ev tedavileri , örneğin soğuk banyo ilaca gerek kalmadan olayı çözebilir.Bakteriyel bir bulaşıcı hastalığa bağlı daha yüksek ateş ise ilaç kullanmadan tedavi edilmeyecektir.Bu gibi durumlarda doktorunuzun tavsiyesi ile gebelikte kullanılabilecek ilaç tedavisi ile iyileşmeniz mümkündür.He ateşte sürekli olarak aspirin kullanılmamalıdır.

 

Bu Haber 4.060 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 01.01.2013 Sal 05 : 1

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.