Gebelikte bebeğin bağırsaklarında parlaklık tehlikeli mi ?

02.11.2017
75
A+
A-
Gebelikte bebeğin bağırsaklarında parlaklık tehlikeli mi ?

SORU : 15 haftalık hamileyim doktorum bebeğin bağırsaklarının parlak olduğunu söyledi 10 gün sonra detaylı ultrasona gireceksin dedi endişeliyim acaba korkulacak bir durum var mı ? ikili tarama testimde normal çıktı.

CEVAP : Hiperekojen bağırsak dediğimiz bulgu anomalili bebeklerde normal bebeklere göre daha fazla görülen bir bulgu olduğu için, tespit edildiğinde anomali riskini ekarte etmek istediğimiz bir durumdur. Ancak hiperekojen bağırsak görülen bebeklerin büyük çoğunluğu herhangi bir anomali olmayan normal bebeklerdir. İkili tarama testiniz normal çıkmışsa içiniz daha rahat olabilir, zaten detaylı ultrasonda doktorunuz size herhangi bir risk düşünüp düşünmediğini daha net olarak söyleyecektir.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.