Gebelikte bilgisayar kullanımı zararlı mı?

23.05.2013
21
A+
A-
Gebelikte bilgisayar kullanımı zararlı mı?

Bir çok kadın gebelik döneminde bilgisayar ekranı karşısında çalışma konusunda endişelenir.Gebelikte bilgisayar kullanımının zararlı mı ? Sorusunu yöneltir.

Yapılan araştırmalar bilgisayar ile çalışmanın anne karnındaki bebeğe zararlı olduğu konusunda bir veri bulunmamaktadır.Buna rağmen bu konuda önlem almakta fayda var.Gebelik döneminde bilgisayar kullanan anne adayları bilgisayar ekranının yayabileceği x-ışınlarından korunmak için ekrandan en az bir kol boyu uzaklıkta çalışmaları önerilmektedir. Bu mesafe yaklaşık 50 santimetre kadardır ve Elektromanyetik alan ile radyasyonun gücü 50 santimden sonra kaybolmaktadır.

 Eğer bilgisayarda çalışıyorsanız , oturma şeklinizi ve oturma sürenize dikkat edin.Sürekli oturarak çalışılan herhangi bir işte çalışıyorsanız.Belinize ve bacaklarınıza iyi destek sağlayan bir sandalyede oturun.Kambur durmayın ve otururken bacak bacak üstüne atmayın.Bel yorgunluğunu azaltmak için ayaklarınızı alçak bir tabureye uzatarak dinlendirin.En azından her 15 -20 dakikada bir ayağa kalkın ve yürüyün bacaklarınızdaki dolaşımı korumanız lazım.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.