Gebelikte denize , havuza girmek zararlı mıdır ?

09.03.2014
34
A+
A-
Gebelikte denize , havuza girmek zararlı mıdır ?

Gebelikte denize , havuza girmek zararlı mıdır ?

        Normal seyrinde devam eden bir gebelikte yüzmek zararlı değil faydalıdır.Gebelikte yüzme bel ve sırt ağrılarının azalmasına yardımcı olur.Gebeliğin ilk dönemlerinde ortaya çıkan bulantı şikayetlerini
azaltabilmektedir.


Gebelik döneminde yüzerken nelere dikkat etmek gerekir ?

       Hamilelik döneminde yüzerken anne adayları kendilerini zorlamadan , yorulmayacak kadar yüzmelidir.Haftada üç gün yarım saat yüzmek yeterli olacaktır.
Bununla beraber su kayağı , jakuzi ve sauna gibi ortamlardan uzak durmalıdırlar.Hamilelik döneminde kramp riski daha fazla olduğundan anne adayları denizde yüzerken kıyıdan çok fazla açılmamalıdır.


Anne adayı kanama geçirdiyse , su gelmesi ve düşük tehlikesi varsa yüzme sakıncalı olabilir.

       Tüm diğer sporlar gibi yüzmeye başlamadan önce vücut hafif hareketlerle ısınılmalı, yüzme sırasında aşırı hareket edip vücut sıcaklığının artırması engellenmelidir. Yüzmek için deniz tercih edilmeli. Eğer havuzda yüzülecekse havuzun temiz olmasına ve temizlik için kullanılan maddenin normalden fazla olmamasına dikkat etmeli. Havuz ve kaplıca suyunun fazla sıcak olmamalı.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.