Gebelikte detaylı ultrason ne zaman yapılır ?

28.10.2016
150
A+
A-
Gebelikte detaylı ultrason ne zaman yapılır ?

Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op.Dr.Zeki SALAR hamilelikte önemli bir test olan detaylı ultrason hakkında bilgi veriyor.

Gebelikte detaylı ultrason kaçıncı haftada yapılır ?

Gebeliğin 20-23. Haftalarında detaylı ya da tarama ultrasonu gereklidir. Çoğu zaman perinatologlar tarafından bazen de radyologlar tarafından yapılabilir. Önemli bir ultrasondur.

Gebelikte Detaylı ultrason neden yapılır ?

Daha önceki testler ikili test, dörtlü test bebekte genetik bir sorun olup olmadığını araştırırken detaylı ultrason kontrolünde bebekte yapısal bir sorun var mı ? Yarık damak, dudak var mı ? Kalbinde delik var mı ? Omurgada açıklık var mı ? Elinde , ayağında özür, kusur var mı ? Bunları değerlendirme imkanı olur.
Bu yüzden bu ultrason gebeliğin 20.-22.-23. Haftalarında mutlaka yapılması gereken önemli testler arasında yer almaktadır.

GEBELİKTE DETAYLI ULTRASON – VİDEO

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.