Gebelikte göbek hassasiyeti

31.08.2014
96
A+
A-
Gebelikte göbek hassasiyeti

Gebelikte göbek hassasiyeti

       Rahminizin genişlemesinden kaynaklanan diğer ağrı ve acıların yanında göbek deliği bölgenizde de hassasiyet oluşabilir.Bu hassasiyet gebeliğin 20. haftasında daha fark edilebilir boyutlara gelir ve sonraları , karnınızın giderek büyümesi ile birlikte azalır.En çok dik otururken rahatsızlık duyarsınız.Bazen , göbek etrafındaki deri gerildikçe daha da hassaslaşır ve giysilerden ve temastan tahriş olur.Karnınız boyunca uzanan iki gen kan bandının gerilmesi ve ayrılması da göbekte hassasiyete neden olur.

Göbek hassasiyeti konusunda yapılabilecekler

       Gebelik döneminde göbeğinizde oluşan hassasiyeti gidermek için parmaklarınızın ucuyla dairesel hareketler yaparak karnınıza masaj yapın ya da bunu eşinizden rica edin.Göbek deliğinize sıcak ve soğuk kompres uygulayarak rahatlatın.Bazen göbeğin üzerini geniş bir bandajla kapatmak da giysilerle ve diğer şeylerle temastan kaynaklanan tahrişi önler.Eğer göbeğinizdeki acıya iştah kaybı da eşlik ediyorsa , daha ciddi bir sorun olabilir.Doktora başvurun.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.