Gebelikte lekelenme şeklinde kanama tehlikeli mi ?

27.03.2018
159
A+
A-
Gebelikte lekelenme şeklinde kanama tehlikeli mi ?

SORU : Merhaba doktor bey ben 11 haftalık hamileyim ama benden 5 undur normal adet oldum gibi bir kanamam oluyor ama hafif bir kanama ağrım sızım yok doktora gidip söyledim sade bebeğe baktı kalp atışına başka bir şey yapmadı neden oluyor böle kanamalar? Salı günü kendi doktoruma da gideceğim.

CEVAP : Değerli okurum 13. haftaya kadar eğer plasental kaynaklı değil ise lekelenmeler şeklinde kanama olabiliyor.Kalp atımı var 120 atım/dk üzerinde ise tehlike yok diyebiliriz bu durumda rahat olmanız ağır işler yapmamanız önerilir kanama zamana bırakılır haftalık usg takibi yapılır belki progesteron desteği verilebilir kısaca büyük tehlike yok diyorum.

Op.Dr.Kemal HÜKMEN – Muayene = 0222 231 08 25

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kemal HÜKMEN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kemal HÜKMEN
1976 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1976-1977 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesi Anestezi Reanimasyon bölümünde asistanlık yaptı.Uzmanlığını 1981 - 1982 yılları arasında Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesinde almıştır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.