reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelikte maden suyu , soda içmek zararlı mı ?

Gebelikte maden suyu , soda içmek zararlı mı ?

Gebelikte maden suyu , soda içmek

       Gebelik döneminde anne adaylarının merak ettiği konulardan biride gebelik döneminde maden suyu içilebilir mi ? Herhangi bir zararı var mı ? Hamilelik döneminde doğal katkısız maden suyu tüketimin herhangi bir zararı yoktur.

      gebelikte-soda-tuketimi Bunun yanında ülkemizde soda ile maden suyu eşdeğer olarak algılanmaktadır. Maden suyu, içerisinde bol miktarda mineral olan tamamen doğal bir içecek.Soda ise içilebilir özellikteki suya, yapay mineraller ve karbondioksit gazı eklenerek elde edilen yapay bir içecek. Bununla birlikte bazı marka meyveli sodaların içerisinde vücuttan atılamayan bazı katkı maddeleri bulunuyor. Özellikle hamileler dikkatli olmalı, doğal maden suyunu tercih etmeli.

       Gebelikte meyveli sodanın zararları konusunda geniş çaplı bir çalışma yok. Birçok marka tatlandırıcı ve koruyucu olarak kimyasal madde kullanıyor.Bu nedenle gebelikte çok fazla tüketilmemesinde fayda var. En faydalısı doğal ve katkısız maden suyu tüketmek.

 

Bu Haber 151.633 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 11.11.2013 Pts 10 : 11

YORUM YAZ
  1. Tuba dedi ki:

    Ben ikinci hamileligimin 5 inci ayından sonra hazımsızlık ve mide bulantılarından dolayı günlük en az 5 adet maden suyu içtim ilk hamileligimde yaşadıgım kırapları yaşamadım ilk bebegim dogdugunda 1yaşına kadar gaz sorunu yaşarken 2 inci bebegimde gaz sorunu uaşamadım ben bunlara sebep maden suyu diyorum dogumdan sonrada bol bol içiyorum