reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelikte oluşan cilt sorunları

Gebelikte oluşan cilt sorunları

Gebelikte cilt sorunları

       Bazı kadınlar gebelik sırasında ciltleri parladığı için kendilerini şanslı hissederler.Bu annelik duygusunun basit bir sonucu değildir.Bu durum hormonal değişiklikler sonrasında yağ salgısının artmasına bağlıdır.Cilt konusunda bazı kadınlar o şanslı olmayabilir.Ciltte oluşan bu yağlanmanın tamamen ortadan kaldırılması olanaksız olsa da azaltılması için yine de aşağıdaki önerilere uyulması gerekmektedir.

Dengeli Beslenme Diyeti’ne mümkün olduğunca uymaya çalışın.Bu bebeğiniz için olduğu kadar cildiniz içinde en iyisidir.

Su en etkili gözenek açıcılardan biridir.Günlük en az 2 litre su tüketmeye çalışın.

Uygun bir temizleyici ile günde 2-3 kez yüzünüzü temizleyin.Cildinizin gözeneklerini tıkayacak krem ve makyajdan uzak durun.

Eğer doktorunuz önerirse B6 vitamini desteği alın.B6 vitaminin günlük alımı 25-50 mg’ı aşmasın.Bu vitamin hormonlara bağlı olarak ortaya çıkan cilt sorunlarında kullanılmaktadır, ancak etki mekanizması henüz bilinmiyor.

Eğer cilt sorunlarınız bir cildiye uzmanıyla görüştürmeyi gerektirecek kadar şiddetliyse , cildiye uzmanına ilaç yazmadan önce hamile olduğunuzu söyleyin.Özellikle sivilce için kullanılan ilaçlar gebelik döneminde bebeğe zarar verebilme olasılığı nedeniyle kullanılmaz.

    Bazı anne adaylarının gebelik döneminde kuru , kaşıntılı cilt sorunları vardır.Bu durumda nemlendiriciler yardımcı olabilir. ( Nemlendiriciler en iyi emilimin sağlanması için banyo ya da duş sonrası uygulanmalıdır ).Odayı nemli tutmak ve çok sıvı almak da yararlı olabilir.Sabun kullanılarak yapılan sık banyo cildi kurutur.Banyo sayısını azaltın ve sabunsuz bir temizleyici kullanın.

Bu Haber 11.374 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 15.01.2014 Çar 07 : 15

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.