40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelikte seyahat etmeye engel durumlar nelerdir ?

Gebelikte seyahat etmeye engel durumlar nelerdir ?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Ebru ALPER gebelik döneminde seyahat hakkında bilgi veriyor.

GEBELİKTE SEYAHAT ETMEK – VİDEO

Gebelikte seyahat etmeye engel durumlar nelerdir ?

►Düşük tehlikesi

►Kanama, lekelenme

►Su gelişi

►Kasıklarda ağrı

Erken doğum belirtileri varlığı mutlaka araştırılmalıdır. Böyle bir durumunuz varsa hiç seyahate çıkmamalısınız. Bu durumlar dışında normal seyreden hamileliklerde hamilelik seyahat eymeye engel değildir.

Gebeliğin 35. Haftasına kadar uçak yolculuğu yapabilirsiniz. Gebeliğin 26. Haftasından sonra uçak ile seyahat etmek için doktorunuzdan rapor almayı unutmayın. Rapor olmadan havayolu sizi uçağa almayacaktır.

Gebeliğin 35. Haftasından sonra doktor raporunuz olsa bile uçak ile seyahat edemezsiniz.

Bunların dışında uzun araba yolculuklarında 2 saatte bir mola vererek , hareket ederek, yürüyüş yaparak molaları değerlendirmeniz, bol sıvı alımına dikkat etmeniz önerilir. Aynı zamanda bu tür uzun yolculuklarda uçak olsun, araba olsun özellikle ileri gebelik haftalarında varis çorabı giymeniz yada kan sulandırıcı ilaçları 1-2 süreyle düşük dozda kullanmanız yolculuk nedeniyle oluşabilecek damarlarda tıkanıklık yada pıhtılaşma artışı gibi riskleri elimine edecektir.Gebelikte başka bir ek probleminiz yoksa bu tür önlemler alınarak seyahat edebilirsiniz.

Bu Haber 5.953 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 06.09.2017 Çar 03 : 6

YORUM YAZ
  1. Gulsah dedi ki:

    Selam 29 temmuz son adetim bende intapta var acaba intap oldu icinmi gecikme oldu yoksa hamilelikmi yorgunluk ve bikkinlik var memelerimde sis ve uclari aciyo neden acaba ?

    1. admin admin dedi ki:

      Kanda beta HCG testi yaptırın.