reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Gebelikte Süt Tüketimi

Gebelikte Süt Tüketimi


Doktorların çoğu hamilelikte süt ve süt ürünlerini aynı zamanda potasyum değeri yüksek olan ve demir değeri olan besinlerin yenilmesi konusunda hastalarını uyarırlar. Ancak hamile iken uyulması gereken birçok unsur olduğu kadar aynı zamanda da birçok beslenme konusunda dikkat etmeniz gereken durum bulunmaktadır. Omega-3 kaynağı yüksek olan besinlerden faydalanmayı ihmal etmemeniz lazım. Bazı doktorlar flor takviyesi dişler için bazıları da kalsiyum takviyesi gerekli görebilirler. Eğer doktorunuz size böyle bir şey önermediyse bu da yanlış değil. Önemli olan tabi ki bunların takviyesi sonucunda şöyle bir yanılgıya kapılmamak: Ben bunları nasıl olsa takviye olarak alıyorum beslenmem o kadar önemli değil. Öyle bir şey yok. Her şeyden önemlisi iyi beslenmedir.

               

               Artı eğer doktorunuz size öneriyorsa beraberinde bu takviyeleri de bütün gebelik boyunca doktorunuz önerdiği şekilde devam ettirmeniz. Hamilelik boyunca kilo alımı konusunda endişeye kapılmayın. Endişelenmemek için özellikle yağlı yiyeceklerden uzak durun. Hamile iken çok yemek hatta iki kişilik yemek yemek gibi kavramlar yanlıştır bu kavramlar özellikle dikkat edilmesi gereken kavramlar olup bir oturuşta iki kişilik yemek yememelisiniz. Hamilelikte önemli olan uygun gıdaları almak ve yemek doğru beslenmekten kasıt özellikle hamilelikte yenilmesi gereken bazı besinler vardır.

                     Bu besinler arasında ıspanak demir bakımından güçlüdür ceviz özellikle bol tüketilmesi gerekir, süt ve süt ürünlerinin çok sık tüketilmesi gerekmektedir. ayrıca hamur işleri gibi, gereksiz yiyecekler ve vücuda ağır gelecek yiyecekler sadece sizde kilo fazlası yapacak ve sağlıklı olmayacaktır. Bebeğinizin gelişiminin iyi olmasını ve sağlıklı olmayı hedefliyorsanız o halde bazı yiyeceklere çok önem vermeli ve dikkatlice yemek yemelisiniz.hamur işleri ve özellikle yağlı yiyecekler fazla kilo alımına yol açar ve gereksiz kilo alımı ortaya çıkar.

Bu Haber 17.760 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 14.08.2012 Sal 09 : 14

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.