Gebelikte suyun önemi

16.08.2012
69
A+
A-
Gebelikte suyun önemi

Hamilelikte beslenme konusunda son derece önemli besinleri almanız çok faydalı olmakla birlikte dikkatli olmanız gereken bir çok besin ürünü bulunmaktadır. Hamileliğiniz boyunca birçok besin öğesinden faydalanırken ayrıca su tüketimini unutmamanız gerekmektedir. Hamilelikte su bebeğin gelişimi açısından son derece önemli olup bir çok besin kaynağı ile birlikte suyu tüketmeniz durumunda sağlıklı bir çok şeyi yapmış olursunuz. Özellikle su tüketiminde bebeğe faydası olacak mineraller bulunduğundan dolayı bol su tüketimi günde 3 litreye yakın suyu tüketmeniz gerekmektedir. Bebeğinizin bir su topu içinde yaşadığını unutmayın bu amniyo sıvısı içinde gerek duyduğu tüm mineraller bulunduğundan dolayı özellikle su tüketimi yanında aynı zamanda günde bir maden suyu tüketmenizde son derece önemlidir. Su tüketiminde önemli mineraller olması bebeğe geçen besinlerle birlikte onun sağlıklı gelişimini önemli ölçüde sağlamaktadır.

gebelikte-suyun-onemiSuyun yararı genelde unutulur ve hak ettiği önem verilmez. Günde en az 3 litre temiz ve yumuşak su içilmelidir. Su tüm organların düzenli çalışmasını sağlar. Özellikle böbrekler ve bağırsaklar daha düzenli çalışır. Vücutta biriken zararlı atıklar daha hızlı temizlenir. Kişi kendini çok daha iyi ve zinde hisseder. Çay, kahve gibi içecekler bu iki litrenin dışında tutulmalıdır. Tuzu azaltmak yanlıştır. Genelde hamilelerin tuzsuz yemesi gerektiğine inanılır. Tuz bir çok olay için gerekli bir besindir ve hamilelikte tuza ihtiyaç artar. Azaltılması doğru değildir. Tuz sadece yüksek tansiyonu ve kalp yetmezliği olan Annelerde kısıtlanır. hamilelikte beslenme konularında son derece önemli olan diğer bir durum özellikle balık ve süt ürünlerinin fazlaca tüketilmesi durumudur.

Annelerde kısıtlanır. hamilelikte beslenme konularında son derece önemli olan diğer bir durum özellikle balık ve süt ürünlerinin fazlaca tüketilmesi durumudur.

Fazla tüketimi bebeğin gelişimi açısından son derece önemli olup kişiler hamilelikleri boyunca yedikleri içtikleri bir çok besine dikkat etmeli ve ayrıca da bir çok besini kullanmalıdır. Hamilelik boyunca dikkat edilmesi gereken bir çok durum olmakla birlikte süt ve süt ürünleri oldukça önemli bebeğin gelişimi açısından son derece önemlidir. Bebeğin kemik gelişimi açısından son derece önemli olan süt ürünleri içinde istediğiniz bir çok ürünü tüketmeli ve kullanmalısınız. Bebeğinizin sağlıklı gelişimi açısından bir çok besin değeri önemli olup hamilelik süresince yiyeceklerinize dikkat etmeniz çok önemlidir

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.