Gebelikte Uzayan Saç ve Tırnaklar

02.12.2012
78
A+
A-
Gebelikte Uzayan Saç ve Tırnaklar

        Gebelik sırasında gebelik hormonları, metobolizmayı yükselttiği , dolaşımı hızlandırdığı gibi aynı zamanda , deri hücrelerinizin de beslenmesini arttırır.Bu artmış beslenme bazı kadınlarda saç ve tırnakların daha hızlı uzamasını sağlar..Gerçekten şanlıysanız saçlarınız kalınlaşır ve gürleşir.

       Bununla birlikte , bu fazla büyümenin pek hoş olmayan etkileri de vardır.Örneğin kadınlarda önceden olmayan yerlerde de kıllanma olabilir.Gebeliğin yarattığı bu kıllanma daha çok dudaklar, çene , yanaklarda olmakla birlikte , kollarda bacaklarda , sırtta ve göbekte de görülebilir.Bazıları daha uzun sürmekle birlikte , bu fazla kıllanmalar genellikle doğum sonrasında 6 ay içinde kaybolur.Aynı zamanda bu dönemde tırnaklarda incelme ve kolay kırılma da görülebilir.

       Bilinen herhangi bir riski olmamasına karşın, gebelikte tüy dökücü veya sarartıcı kremler kullanmak tavsiye edilmez.Cildiniz kimyasal maddelere karşı tepki gösterebilir ve hatta bu kimyasal maddelerin kanınıza geçecek şekilde cildinizden emilmesi de mümkündür.Yüzünüzdeki kılları cımbız ile almak , bacaklarınız ve koltuk altınızdaki kılları tıraş etmenizin herhangi bir sakıncası yoktur.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.