Gebelikte yaz aylarında dikkat edilmesi gerekenler

27.07.2012
30
A+
A-
Gebelikte yaz aylarında dikkat edilmesi gerekenler

Hamilelerin yaz ayını rahat geçirebilmesi için neler yapması gerekir.Sıcak havalardan en çok etkilenenlerin başında hamileler geliyor.Yaz gebeliği diğer aylara göre biraz daha güç bir gebelik.Yaz aylarında hamileleri bir takım zorluklar bekliyor.

Bol miktarda sıvı tüketilmeli:Yaz aylarında hamilelerin en çok sıvı ihtiyacı oluyor.Hamilelerin normal vakitte su ihtiyacı fazladır.Bu ihtiyaç yaz aylarında çok daha fazladır.Yaz aylarında günler daha uzun bu aylarda sıcak ve susuzluk gebeleri etkileyebiliyor.Yaz aylarında hamile bayanların bol bol su içmesi öneriliyor.Hamilelerin sıvı içeceklerde gazlı içecekler ve çok fazla şekerli içeceklerden uzak durmaları daha doğru olur.Burada su başta olmak üzere süt, ayran ve az şekerli limonata gibi içecekler bebeğin sıvı ihtiyacını karşılamak ve fazla kalori almaması açısından da önemli.Yaz aylarında hamilelerin uzun süre aç kalmaması ve sık sık yemek yemesi de çok önemli.

Güneşli havalarda dışarı çıkılmamalı:Herhangi
bir zorunluluk olmadıkça 11:00 ile 16:00 arası dışarı çıkılmamalı

 -Gebenin tansiyonun ve şekerinin düzenli seyretmesi açısından çok önemli.Uzun süreli açlıkta hamilelerin şekerinin düşmesi söz konusu olabilir.Bunun yerine sık sık küçük öğünler yenerek aç kanılmaması gerekir.

 -Yaz aylarında hamilelere önerilen egzersiz yüzme.Yüzme imkan varsa en iyi egzersiz.

 -Çalışan anneler ise uzun süre aynı pozisyonda durmamaları gerekir.

 

AŞIRI SICAKLAR ERKEN DOĞUM RİSKİNİ
ARTTIRIYOR

 

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. blank Ayşeğül dedi ki:

    Havalar inanılmaz sıcak.Dışarıda gezmek mümkün değil.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.