Hamile kalmak için en uygun yaş nedir?

14.12.2012
17
A+
A-
Hamile kalmak için en uygun yaş nedir?

Sağlıklı bir hamilelik ve doğum için bedensel, ruhsal ve hormonal dengenin en iyi durumda olması gerekir.Kadında gelişim genellikle 18. Yaşın sonuna kadar devam eder.Bu nedenle doğum esnasında alt yaş sınırı 18 olmalıdır.

35 yaş sonrasında ise bebekte kromozom bozuklukları oluşma riskindeki belirgin artış olması ve beden fizyolojisinin hamileliğe uyum sağlamasında bazı zorluklar ortaya çıkabilmesi nedeniyle planlı hamilelikte üst yaş sınırının 35 olması uygundur.

35  yaşından sonra  hamile kalındığında da günümüzdeki tıp alanındaki ilerlemeler sayesinde , doktor kontrolü altında sağlıklı bir hamilelik dönemi geçirilerek sağlıklı bir bebeğe sahip olmak mümkündür.Kadının hamile kalabilirliğinin , yani doğurganlığının azaldığını da unutulmamalıdır.

[flv:http://www.webtasarimcin.com/video/ideal-gebelik-yasi.flv 480 360]

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.