40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Hamileliğin kaçıncı haftasında doğum olur ?

Hamileliğin kaçıncı haftasında doğum olur ?

NORMAL DOĞUM GEBELİĞİN KAÇINCI HAFTASINDA OLUR ?

        Son adetin ilk gününe göre yapılan hesaplamada gebelik 9 ay 10 gün = 40 hafta = 280 gün sürer. Bu genel bir hesaplamadır.Bunun yanında bazı hamilelerin doğum tarihinin 1-2 hafta geciktiği doğumun 41 – 42. haftalarda gerçekleştiği görülmüştür.Bu duruma geç doğum , günü geçmek denir.

40 haftadan sonra doğumların olabileceği gibi 40 hafta dolmadan doğumlar gerçekleşebilir.Normal doğumlar genellikle gebeliğin 37. haftası ile 40. haftası arasında meydana gelir.Doğumların 37. hafta
ile 40. hafta arasında gerçekleşmesi normaldir.
Doğumların gebeliğin 37. haftasından önce gerçekleşmesine erken doğum adı verilir.

      SEZARYEN KAÇINCI HAFTADA YAPILIR?

Öncelikle sezaryen doğumları önceden planlanarak 39.haftada iken bebek doğurtulur. Araştırmalar neticesinde bebek anne karnında 39.haftayı tamamlamadan  doğum gerçekleşmemelidir. çoğunlukla gebeliğin adet tarihinden hesaplanarak ve bebeğin ultrason görüntüleri de bakılarak 39 hafta ve 0 olduğu zaman bebek doğum için hazırdır. Ancak bu hafta öncesinde planlanan bir sezaryen doğumunda bebek açısından bazı risk taşıyan durumlar artmaktadır. Ama anne açısından önce yapılan bir doğum risk değildir.

MUHTEMEL DOĞUM TARİHİ HESAPLAMA

Dikkat: Doğru hesaplama için bilgisayarınızın tarih ayarının doğru olduğundan emin olun.

En son adetinizin başladığı tarihi girin (bittiği tarihi değil) :

Burada hesapladığınız gebelik ve doğum haftası adetinize göre hesaplanmaktadır bu nedenle yanıltıcı olabilir. Kesin öğrenmek için doktorunuzun ultrason ölçümü ile karşılaştırması gerekir.

Hesaplama Sonuçları

Sonuçlarınız burada yer alacak.

DOĞUM NE ZAMAN GERÇEKLEŞİR ? VİDEO

 

Bu Haber 243.344 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 14.09.2013 Cts 04 : 14

YORUM YAZ
  1. sibel dedi ki:

    Merhaba ben 33 haftalik hamileyim dr bebegin karni normalden biraz ince kucuk gibi seyler soyledi bi zarari olur mu cok uzuluyorum bu duruma