reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Hamileliğin ultrasonda büyük gözükmesinin nedeni nedir ?

Hamileliğin ultrasonda büyük gözükmesinin nedeni nedir ?

Soru: Merhaba 35 haftalık hamileyim ama ultrason da 37 gözükür.Bunun nedeni nedir ?

Cevap : 3 haftaya kadar bebeklerde irilik ya da küçüklük olması normaldir. Toplumda bazı insanlar nasıl minyon iken bazıları iri yapılı ise bebeklerde de bu durum normaldir belli sınırlar dahilinde.

Op.Dr.Zeki SALAR

Bu Haber 5.988 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 15.10.2014 Çar 11 : 15

YORUM YAZ
 1. Telasli dedi ki:

  Mrb ben 32haftalık hamileyim ama ultrasonda 34görünüyor doktorum doğumun 10nisanda olduğunu söylerken son kontrolümde 10nisandan iki hafta önce olacak dedi kafam çok karıştı bunun nedeni nedir gebelik yaşı ile mi doğuma bakılacak yoksa ultrason daki haftaya

 2. seyda dedi ki:

  Merhaba hocam Sat a göre 8haftalik hamileyim fakat ultrasonda 2hafta kucuk görünüyor. Daha önce gelisim problemi ile 10.haftamda kalbi duran bi bebegim oldu. Bukezdemi boyle sonuclanir bu gebeligim.

 3. Seda Şahin dedi ki:

  Merhaba bebegimin gelişimini son adet tarihine göre mi takip etmem gerekiyor yoksa ultrasondaki gibi mi takip etmem gerekiyor 1 hafta ilerde gosteriyo ultrasonda?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile kesinleştirilen son adet tarihidir.Hamileliğinizi son adet tarihine göre takip edebilirsiniz.Bir hafta ileri olması sorun olmaz.