40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Hamilelik döneminde sivilceler

Hamilelik döneminde sivilceler

Gebelikte Sivilceler

       Gebelik döneminde cilt sorunlarına hazır olun.Gebelikte 8. haftadan itibaren değişen hormonal düzen bazı anne adaylarında önceden var olan sivilcelerin artmasına neden olurken , bazı anne adaylarında ise ilk defa gebelik döneminde sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olur.Çok ender olarak var olan sivilcelerde azalma olur.

       Gebelikte akne tedavisi için doktor tarafından tavsiye edilmedikçe herhangi bir ilacı ister içten ister nefes yoluyla , ister iğneyle veya vücuda sürülerek olsun kullanmayın.Çünkü gebelik öncesi kullanılabilen bazı ürünler gebelikte anne karnındaki fetus üzerinde olumsuz etkileri bulunmaktadır.Bu ürünler bebekte doğum kusurlarına neden olmaktadır.İlerlemiş iltihabi aknelerde harici uygulanan hamilelerin kullanabileceği antibiyotikli kremlerden yararlanılabilir.


Gebelik aknesiyle baş etmenin en önemli yöntemi:

Yüzünüzü günde iki kez yıkayın.Ilık suyla yumuşak bir sabun kullanın.

Makyazdan mümkün olduğunca uzak durun.

Varolan sivilcelerinizi sıkmayın.

Her gün saçınızı şampuanlayın.Saçınızın yüzünüze değmemesine dikkat edin.

Yağsız ürünler kullanın.Etiketlerde su-bazlı, sivilce yapmayan ( noncomedogenic ) veya akne yapmayan ( nonacnegenic.) gibi ibareler olmasına dikkat edin.

Elinizi yüzünüze koymayın.Bu, derideki yağın ve terin akneyi tetiklemesine neden olur.

Gebelik döneminde teninize uygulayacağınız ya da ağız yoluyla alacağınız her türlü ilaç dolaşım sisteminize girebileceğinden temkinli olmakta fayda var.Bu söylediğimiz reçetesiz satılan ürünler içinde geçerlidir.Gebelik döneminde doktora danışmadan kesinlikle ilaç kullanmayın.

Bu Haber 57.131 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 08.02.2014 Cts 01 : 8

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.