reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Hamilelik döneminde sütyen seçiminde nelere dikkat edilmeli

Hamilelik döneminde sütyen seçiminde nelere dikkat edilmeli

        Gebelik döneminde gebeliğe bağlı olarak ilk aylardan itibaren memelerde ( göğüslerde) değişiklikler olur ve göğüslerde büyüme meydana gelir.Bu dönemde kadınların göğüslerinde hassaslaşma ve ağrı görülür.Gebelik dönemde yanlış sütyen seçimi omuz ağrılarına ve göğüslerde deforme olmasına neden olabilir.Bu dönemde kullanılacak sütyenlerin pamuklu olması çok önemlidir.Sütyen askılarınında ince değil kalın olması sırt ağrılarını da azaltacaktır.

Gebelik döneminde sütyen seçiminde nelere dikkat edilmeli

 gebelik-sutyeni       Hamilelik döneminde seçilen sütyenlerde balensiz olmalıdır. Bu dönemde kullanılacak sütyenlerin pamuklu olması çok önemlidir.Sütyen askılarınında ince değil kalın olması göğüs sarkmasını ve sırt ağrılarını da azaltacaktır. Hamileliğin 1. ayından doğuma kadar olan sürede göğüslerin büyüklüklerinde değişim olacağından memelerdeki sarkma ve deforme olmasını önlemek için 3-4 farklı bedende sütyen bulundurmakta fayda vardır.


Hamilelik döneminde bazı kadınlar hassaslaşan göğüslerinden dolayı sütyen kullanmakta zorluk çekerler gece yatarken hiç takmazlar.Hamilelik döneminde spor yaparken ve gece uyurken kullanılabilen hamile sütyenleri bulunmaktadır.Bunlar tercih edilebilirler.

Emzirme sütyenleri

       emzirme-sudyeniHamileliğin son iki ayında ise meme uçları çok hassaslaşır.Bu dönemden başlayarak emzirme sütyeni kullanabilirsiniz.Emzirme sütyenlerinde de sütyenler çıkarılmadan önden veya üstten açılarak bebeğinizi emzirme imkanınız bulunmaktadır.Emzirme sütyeni seçiminde pamuklu ve kalın askılı olmasına dikkat edilmelidir.Bu dönemde rahatlık açısından penye emzirme sütyenide tercih edilebilir.Emzirme döneminde anne adayları gebelik döneminde yıpranan göğüslerini eski haline getirebilmek için toparlayıcı ve destekleyici sütyenlerde kullanmaktadırlar.

Bu Haber 51.012 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 09.08.2014 Cts 10 : 9

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.