Hamilelikte Genital Mantar Enfeksiyonu

05.01.2014
20
A+
A-
Hamilelikte Genital Mantar Enfeksiyonu


Hamilelikte Genital Mantar Enfeksiyonu

       Mantar enfeksiyonu hamile kadınlarda , hamile olmayan kadınlara göre daha sık görülür.Gebeliğe önemli bir olumsuzlukları yoktur ama rahatsız olmanıza ve endişelenmenize neden olabilirler.

       Hamileyken bazen mantar enfeksiyonlarını kontrol etmek zordur.Sık sık tekrar tedavi veya daha uzun süreli tedavi ( 3 ile 7 gün yerine 10 ile 14 gün ) gerektirebilirler.Tedavi için kullanılan kremlerin gebelik döneminde kullanılmasının sakıncası yoktur.Tabiki doktor tarafından önerilmelidir.Eşinizin tedavi olması gerekmez.Genital mantar enfeksiyonu hastalığı doğum sırasında doğum kanalından geçen bebeğe bulaşıp ; pamukçuk hastalığına neden olabilir.Nistatin ile yapılan tedavi etkilidir.Fluconazole ( Diflucan ) kullanımından sakının ; hamilelikte kullanımı sakıncalı olabilir.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.