Hamilelikte giyim nasıl olmalı ?

19.05.2013
46
A+
A-
Hamilelikte giyim nasıl olmalı ?

Gebe Giysileri

Gebelik modası hiç bu kadar gelişmiş olmadı.Pasaklı iş giysileri ve geniş bluzlar giymenin zamanı geçti.Bugünkü gebe giysileri yalnızca ilginç görünüşlü ve kolay giyilen değil, aynı zamanda gebe kadınlara başka bir çok parça ya da eklerle çeşitleme ve gebelik sonrasında da giyme olanağı tanıyan giysilerdir.

Gebelik giysilerinizi hazırlarken ya da seçerken aşağıdaki önerileri dikkate almalısınız;

Karnınız hala büyüme yolunda , Pantolonunuzun düğmesini ilikleyemediğiniz ilk günden yakınınızdaki gebelik giysileri satan mağazanın çekiciliğine kapılmayın.Gebelik döneminde alacağınız ürünleri sadece gebelik esnasında kısa bir süre giyebileceğinizi unutmadan.İhtiyacınız kadar kıyafet alın.

Göğüsleriniz büyüdükçe eski sutyenleriniz kullanılmaz hale gelir.Üzerinize iyi oturan destekleyici bir sutyen gebelik döneminde önemlidir.Büyüyen göğüslerinize göre 2 adet sutyen almanız yeterlidir.Birini yıkadığınızda diğerini kullanırsınız.Gebeliğin ilerleyen dönemi ile birlikte aldığınız sutyenler dar gelmeye başlarsa yenilerini alırsınız.


Bu dönemde iç çamaşırı olarak pamuklu külotları tercih ediniz. Bu dönemde rahat etmek için gebeler
için özel üretilmiş yüksek belli külotlar giyebilirsiniz.

Serinlik önemlidir.Sıcak tutan sentetik gibi kumaşlardan yapılmış giysiler gebelik süresince pek uygun olmaz.Bu dönemde pamuklu kumaştan yapılmış giysiler daha rahat olur.Açık renkli seyrek dokulu , geniş giysiler serin kalmanızı kolaylaştırır.

Gebelik döneminde evde rahat etmek için eşinizin büyük beden gömlek ve tişörtlerini giyebilirsiniz.

Hamilelik döneminde kadınların ayaklarında ödem sık olduğu için bu dönemde geniş ve rahat ayakkabılar tercih etmelisiniz.Gebelik döneminde yüksek topuklu ayakkabı giymekten kaçınılmalıdır.Bu dönemde en uygun olanı 2-3 cm topuklu ayakkabılardır.


 Gebelik döneminde hangi tür giyeceklerden kaçınılmalıdır.

Beli sıkan sıkı giyecekler ve kemerler

Naylon ve sentetik iç çamaşırları

Sıkı ve sert sutyenler

Yüksek topuklu ve ayağa tam oturan ayakkabılar

Karın ve göbek kısmını sıkan kıyafetler

Dar pantolonlar, bacağı sıkan çoraplar

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.