Hamilelikte kahve içmek zararlı mı ?

Hamilelikte kahve içmek zararlı mı ?

Hamilelikte kahve içmek zararlı mı ?

       Gebelik döneminde kahve tüketimi zararlı mı ? Bu soruya direk zararlıdır diyemeyiz.
Kahve içeriğinde bulunan kafein maddesinin özelliklerinden dolayı gebelikte aşırı tüketiminin bebek üzerinde olumsuz etkilere neden olabileceği ortaya koyulmuştur.

       Gebelikte aşırı kafein alımının; düşük, doğumsal özürler, bebekte büyüme geriliği, ölü doğum ve çocukta uzun yıllar devam eden davranış bozukluklarına neden olabileceğinden şüphelenilmiştir.Yapılan araştırmalar gebelik döneminde günlük 200 mg dan fazla kafein tüketen kadınlardaki düşük doğum yapma oranı, kafein tüketmeyen kadınlara oranla iki kat daha fazladır.

       Bu nedenle kahve dahil , çay ,çikolata ve benzeri tüm kafeinli ürünlerin gebelerde 200 miligram ile sınırlanmasını önerilmektedir.
Aşağıda kafeinli gıdalarda ne kadar kafein içerdiği yer almaktadır.Sizde günlük kafein alımını 200 mg geçmeyecek şekilde tüketin.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.