40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Hangi bitkiler yardımı ile adet geciktirilebilir

Hangi bitkiler yardımı ile adet geciktirilebilir

 

Özellikle iş hayatı içersinde sürekli olarak koşuşturması gerektiren pek çok kadının sorunu zamansız adet görmektir. Bunedenle istenmediği zamanlarda kişinin adet görmesi bütün planlarını alt üst etmektedir. Düşünsenize daha yeni evlenmiş ve balayına çıkmış çiftlerde kadının hemen adet olması berbat bir his olmaktadır ve tatiller bile zehir olmaktadır.

Aslında adet geciktirmek için pek çok yöntem ve ilaçlar mevcut olmaktadır. Genel olarak kişinin doğum kontrol ilacı ve diğer hormon el ilaçların alınması ile adet geciktirmek mümkün olmaktadır. Kadının adet dönemini geciktirebilmesi için en önemli olan progesteron seviyesinin yüksek olmasıdır. Çünkü vücutta progesteron hormonunun seviyesinin düşmesi ile adet kanamaları başlamaktadır. Genel olarak doğum kontrol hapı kullanımı kadında adet dönemini ancak bir hafta geçiştirebilmektedir. Ama sürekli bu ilacın alımı kadına zarar verebilmektedir.

Sadece ilaç alımı ile değil bitkilerin yardımı ile de adet dönemlerinizi istediğiniz zaman erteleyebilirsiniz.Yapmanız gereken maydanoz yapraklarını demleyerek içmek kadının adet tarihinin gecikmesine yardımcı olmaktadır. Aşırıya kaçmadan gün içersinde 3 veya 4 bardak maydanoz yaprağının suyunu içmek yeterli olacaktır. Zencefil ve civanperçemi kullanımı da kadının âdetinin gecikmesini sağlamaktadır.

Ama en iyi şekilde adet geciktirici özellikle tarçındır. Toz tarçının bir tatlı kaşığı tüketilmesi halinde kişide adet gecikmeleri olmaktadır. Eğer kişi adet döneminin son zamanında ise tarçın alımından sonra hemen adetten kesilmektedir. Şuna dikkat etmeyi unutmayın! Adet geciktirmek için sürekli olarak tarçın kullanılması da kişide adet düzensizliklerine sebep olmaktadır. Ayrıca adet geciktirmek için bütün bitkisel tariflerin hepsinin bir arada kullanımı uygun olmaz. Bu nedenle sadece bir yöntem denenmelidir. Bitkiselde olsa kesinlikle doktora başvurulmadan adet geciktirilmesi için kullanılmamalıdır.

Bu Haber 157.739 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 10.02.2013 Paz 01 : 10

YORUM YAZ
 1. hatice dedi ki:

  Adetimin ilk günü kanamayı durdurmak için ne yapmalıyım bir gün gecikse yeter

 2. Happy dedi ki:

  Kızlar yardım edin erkek arkadaşımla tatile gidicem regl nasıl geciktirilir ilaç kullanamam

 3. burcu dedi ki:

  Benim 2 gunum var acaba tarcini simdi kullansam faydasini gorurumuyum benim icin sadece 1 gun gecikmesi yeterli olacaktir

 4. hilal dedi ki:

  mesela tarçın yedim sonra kaç gün sonra adet olurum

 5. Dilek dedi ki:

  Civanpercemi sokturucudur geciktirmez

 6. revak dedi ki:

  tarçın kullandım ama erken oldum hiç işe yaramadı

 7. sessiz dedi ki:

  Ben denedim maydonozu tam tersine erken oldum yalan bunlar lutfen dogru bseyler yazin

  1. Dikkat! dedi ki:

   Maydonoz kanı sulandırır bu nedenle adet geciktirmez aksine söktürür.