Hazır kaşık  mamaları zararlı mı ?

17.02.2017
88
A+
A-
Hazır kaşık  mamaları zararlı mı ?

Altıncı ayın sonundan itibaren ek besinlere geçiş döneminde kaşık mamaları, bebeklerin günlük beslenmelerine katkı sağlamak amacıyla verilen besinlerdir. Meyveli, sebzeli, tahıllı, sütlü veya karışık gibi türleri bulunmaktadır. Vitamin ve minerallerle zenginleştirildiği için yemek hazırlama esnasında oluşabilecek kayıplar en aza indirgenmiş olur. Kaşık mamaları ve hazır ek besinleri özellikle çalışan annelerin çalışma dönemlerinde besin hazırlamada yaşadıkları zorluklar nedeniyle önerilebilir. Kaşık mamaları ve hazır ek besinlerin yapay renklendirici, aroma ve katkı maddeleri içermemesine dikkat edilmelidir. Katkı maddeleri içermeyenler pratik olmaları nedeniyle kullanılabilir. Ancak koşullar uygunsa bebeklerde kullanılacak tamamlayıcı besinlerin ev koşullarında taze olarak hazırlanması önerilir.

Diyetisyen Çiğdem Öteleş

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.