reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Hediye – ” Anne Olma Sanatı ” kitabı

Hediye – ” Anne Olma Sanatı ” kitabı

Sitemizde ziyaretçilerimize hediye vermeye devam ediyoruz bu hafta ”Anne Olma Sanatı”  kitabını konuya Anne olmak ile ilgili yorum yazan  5  kişiye çekilişle hediye edeceğiz. 

KİTABIN TANITIMI

Anne Olma Sanatı
Çocuk Eğitiminde Annenin Rolü

Prof. Dr. Sefa Saygılı , Pedagog Ali Çankırılı

Gençler bir meslek öğrenmek için senelerce tahsil yapıyor, üniversite bitiriyor, yüksek lisans yapıyor, bilgisayar ve dil kurslarına gidiyorlar. Aynı gençler evlenmek, evliliği sağlıklı yürütmek ve anne baba olmak için herhangi bir eğitim almıyorlar. Kendi anne babalarından gördükleri gibi evliliği yürütmeye ve çocuk büyütmeye çalışıyorlar. Farkında olmadan anne babalarının hatalarını tekrar ediyor, bazen çözümü zor sorunlar yaşıyorlar.

“Kızların Eğitimi” isimli kitabın yazarı Fenelon diyor ki: “Toplumu eğitmek istiyorsanız aileyi eğitin. Aileyi eğitmek istiyorsanız anneyi eğitin. Anneyi eğitmek istiyorsanız kızları eğitin; çünkü onlar yarının anneleri olacaklar. Bizim de bu kitabı hazırlamaktaki amacımız anne adayı genç kızlarımızı, çocuk sahibi anneleri, özellikle çalışan anneleri çocuk eğitimi konusunda bilgilendirmektir. 

anne-olma-sanati-kitabi
Anne Olma Sanatı Kitabını bu yazının altına 23.10.2016 tarihine kadar Anne olmak ile ilgili yorum bırakan ziyaretçilerimiz arasından çekilişle 5 kişiye vereceğiz.Kitap kazanan ziyaretçilerimizden kargo dahil hiç bir ücret talep edilmeyecektir.
Not: Yorum yazarak çekilişe katılacak ziyaretçilerimizin mail adresini doğru yazmaları çok önemlidir.Hediye kazanan ziyaretçilerimize mail adresi yoluyla ulaşacağız.Mail adresleri diğer kullanıcılar tarafından görünmeyecek.

Kitap çekilişi random org üzerinden yapıldı.Hediye kazanan ziyaretçilerimiz.

13. yorumu yazan Ebru

14. yorumu yazan  Reyyan

35. yorumu yazan Nisaa

11. yorumu yazan Zümra

39. yorumu yazan Mutlu Anne

Bu Haber 1.556 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 15.10.2016 Cts 12 : 15

YORUM YAZ
 1. Esra Güneş dedi ki:

  Anne olmak; mucizelerin var olduğuna inanmak..Minik bir mucizeyi bedeninde büyütmek demek bence 🙂 Onu hissettiğim günden beri saatlerin, günler geçmiyor olması kısacası zamanın durması…Sanki zaman hem akıp gidiyor hem de hiç geçmiyor 🙂 Hem biran önce Ona kavuşmayı bekliyor hem de içimde kalsın bir ömür saklıyayım Onu oracıkta, herşeyden herkesten koruyayım istiyorum .Görmeden aşık olmak..Biran önce ona kavuşmak , dokunmak koklamak istemek doyasıya. . Hergün ciciler almak,kendin için çıktığın alışverişte bile minicik kıyafetlerle eve geri dönmek 🙂 Hep sabırsızlanırız birşeyler için, aceleci davranırız çabucak oluversin isteriz… Ama bu bambaşkaymış.. Onu beklemek Ona kavuşmayı beklemek asıl sabırsızlık buymuş sanırım.. İçimde atan ikinci kalbim; sıcacık tenine dokunmak, minicik bedenini kollarıma almak ve o mis cennet kokunu içime çekmek için sabırsızlanıyorum..Aile olmak, sevginin ikiyken üçe katlanması..Görmeden bu kadar çok sevebilmek, bağlanabilmek, kendinden çok birini düşünmek ve günleri saymak nedir en çok sende anladık bir gün daha eksildi takvimden sana kavuşmak için gün sayarken..Annemmm ne seni anlatmaya kelimeler yeter, ne de sana doymaya ömrüm..Bir bedende iki can taşıyorum, yarısı benim yarısıda hiç görmeden sevdiğimin..İyiki geldin,iyiki bizimsin <3

 2. Nefise dedi ki:

  Anne olmak toprağa tohum ekmek, sabırla sulamak, beslemek büyümesini beklemektir. Hiçbir zaman yılmadan, bıkmadan usanmadan tüm benliğinle topraktan filizlenmesini izlemektir.

 3. simge dedi ki:

  Anne olmak Güçlü olmayı gerektirir.

 4. Sinem dedi ki:

  Anne olmak;mucizelerin varlığına inanmak demektir.Allaha her dakika sukretmektir.Sevdiğin adamla aşkının izlerini her dakika seyretmektir.Anne olmak karnında kipirtisini hissedene kadar kurmak,kipirdadiktan sonra oh be deyip kocaman gülümsemektir.Daha kucağına almadan günlerce aylarca onu hayal edip rüyalarında görmektir.

 5. Asb dedi ki:

  Anne olmak bu dünyada cennetin tadını alabilmektir. Onu onca imtihan ve sınavın arasında yara almadan değil yaralansada iyileşmeyi bilen ve kimseyi yaralamayan merhametli bir birey olarak yetiştirme sanatıdır. Anne olmak umudun kendisidir. Anne olmak bencilliğe mahal vermeden dünyadaki her çocuğu aynı şefkatle sarıp sarmalayabilmektir. Anne olmak kökleri güçlü bir çınar ağacı gibi dalındaki tüm yapraklara aynı güçle nefes olabilmektir. Yani anne olmak umuttur, şefkattir, merhamettir ve güvendir…. Hiç tanımadığınız kimsesiz bir çocuğa kucak açtığınızda bile anne kokusunu ona bulastirabilmektir…. Yani ANNE olmak aslında bir kadının yaşadığı en büyük mucizedir….

 6. Mutlu Anne dedi ki:

  Anne olmak kalbinin dışarıda bir başka vücutta atmasını kabul etmektir.Karnında hareket eden bebeğinin verdiği his tarif edilemez.

 7. SLN dedi ki:

  İlk gebeligim doğuma son 2 buçuk ayim kldi hycm sevinç birçok duygu bir arada yaşayarak gunlerin çabuk geçmesini bklyrm anne olmak daha mis gbi cennet kokusunu almdn bile içinde canindan bir parça hissetmek Ömre Bedel anne olmak trfsz ve ksnlikle yaşanması grekn duygu. Taze anne olrak kitabinizi okurken ogrnck çok şeyim vardır herkez bol şanslar. Rabbim hepimizin evladina sağlıklı uzun omurler versin

 8. Esma yanık dedi ki:

  Evlat kokusu cennet kokusu.

 9. Ssenguven dedi ki:

  Anne olmak, anneni artık daha iyi anlamaktır.

 10. Nisaa dedi ki:

  Annelik cennetin o güzel kokusunu anne olunca üzerine çekmektir.

 11. Şeniz Mumcu Tülüce dedi ki:

  Anne olmak,anne olmaktır.Kelimelerle tarif edemiyorum çünkü biliyorum ki hepsi anlam açısından eksik kalacak.O yüzden yaşamak gerekir.Allah isteyen herkese nasip etsin.

 12. Berilin annesi dedi ki:

  Annelik sanatların en güzeli 😍💕💕

 13. Yeliz dedi ki:

  Anne olmak yanı başında olsa bile bebegimi özlemek💗💗💗

 14. Serra dedi ki:

  Yeni öğrendim taze anne adayı olduğumu. Boynumuzun borcu olan sağlıklı ve mutlu evlatlar yetiştirebilmek için bu kitaptan öğreneceğim çok şey var. Kim kazanırsa hayrını görsün;)

 15. sevda dedi ki:

  Anne olmak dunyada sahip olunulacak en guzel duygu helede icinde atan o minik kalbi ilk duydugun an onu kucagina alacagin gunlerin gecmesini bekledigin anlar cok farkli bir duygu

 16. Zehrakzn dedi ki:

  Annelik yaşadığım en heyecanlı süreç insAllah az kaldı kızımı kucağıma almaya ama bir yandan da iyi bir anne olup olmamakla ilgili endişeler icerisindeyim bu kitap iyi bir rehber olabilir benim için.

 17. Ayşegül Ksc dedi ki:

  Anne olmak sadece doğurmak değil onun için emek vermektir…

 18. Cansu mine dedi ki:

  Slm ben cok okuyan bir anneyim kitabinizi cok istiyorum teşekkür ederim

 19. buderyak dedi ki:

  Anne olmak yaşanan mide bulantılarına, ağrılara rağmen hiç şikayet etmeyip bunları dünyanın en güzel duygusu olarak görmektir. İnsanın yeniden doğması, yeni bir hayata başlamasıdır. Anne olmak heyecanla gün saymak, sabırsızlıkla geleceği günü beklemek, her gün yeni bir şey öğrenmektir. Anne olmak dünyanın en güzel duygusudur. Kelimelerin bile anlatmakta yetersiz kaldığı bir duygudur.

 20. Aydan dere dedi ki:

  Sağlık sorunum nedeniyle anne olamayacağım sanmıştım fakat Allah bu duyguyu nasip etti. Annelik bir kadına verilebilecek en güzel sıfat ,evlat ise anneye verilebilecek en büyük nimet.ne büyük sans sana anne diye seslenecek bir yavrunun olması .şükürler olsun bu duyguyu tattirana.

 21. Erdem's mom dedi ki:

  Anne olmak ne essiz ne tarifsiz bi duyguymuş, candan ote evlat varmis anne olunca anladim. Canim oğlum iyki girdin hayatima. 6 ay once tattim bu duyguyu beni anne yapti yakisikli oglum iyki de yapti…

 22. Betül dedi ki:

  Herkes çocuk doğurabilir fakat herkes anne olamaz. Öğreneceğimiz çok şey var. İyi ki kitaplar var 😍 umarım bana da çıkar 2,5 yaşında bir kızım var 30 haftalık da hamileyim. 😊

 23. ezgi dedi ki:

  anne olmak demek hayatta binlerce pişmanlık yaşarken o olacak diye bir an olsun pişmanlık yaşamamaktır ve aynaya bakarken kendini görmemek ve allaha verdiği mucize için gözyaşlarıyla sükretmektir hamileyken ağrıdan ölecek gibi olsanda kendını düşünmeden ona bişey olmusmudur incinmişmidir diye duşunmektir ben nasıl sevap işledimde rabbım bu guzelliği bahşetti diye mutluluktan ağlamaktır aşktir tutkudur candanöte canözümdür hamıleyım ilk cocugum olacak inşallah ama şimdiden ben anneyım oda bana rabbımın en buyuk emanetı olacak 🙂

 24. Tual dedi ki:

  Anne olmak bir sanat..ic güdüsel,tüm yapici duygularin dışa vurumu,zevk,mutluluk..bildiklerinin her biri bir renk ve sen bomboş tualin karsisindasin yani bebeginin ic güdün ve bilginle nasıl sekillendirebildigin anne olmak..rabbimin bahsettigi yetenek ve bilincle sanat anne olmak..

 25. htc nergiz dedi ki:

  Ikinci defe ve tam 13 sene aradan sonra tekrar anne olacagim. Allahim dileyen herkeze yasatsin

 26. Shirinshey dedi ki:

  9 yıllık bir bekleyişin sonunda doğuma sayılı günlerim kalmışken bu kitabı edinip,sanatkar olmayı ben de arzu ederim. Umarım şanslı günümdeyimdir 😍

 27. Ayşegül dedi ki:

  Ilk bebeğim olacak ona eğitimci olarak iyi bir anne olmak istiyorum . Bu guzel seruveni tecrübeli bir yazardan bilgiler alarak öğrenmek benim için güzel bir tecrübe olacak . Teşekürler .

 28. zehra dedi ki:

  Anne olmayi çok istedim oldu 😉 bu kitabida cok istiyorum o da oluck inanıyorum 😉 😀 ★ 😉 :)♥ <3

 29. gül dedi ki:

  Ama ben de istiyorum ilk bebeğime hamileyim nolur nolur nolur 🙂

 30. Ayşegül dedi ki:

  3.hamileliğim ve her seferinde yeni birşeyler öğreniyorum…
  Her defasında ilk gibi!
  Anne olmak dünyanin en büyük sanatı ve ne karşılik bekleniyor ne tatili var nede emekliliği.
  Anne olmak sanatı bir ömür okuyup bitiremiyeceğimiz bir destan gibi sanki❤

 31. Reyyan dedi ki:

  Anne olmak bambaska bi duyguymus 2.senemde Rabbim nasip etti cok şükür Allah her isteyene nasip etsin.. 22. Haftamdaym ve 22 haftadr sizin sitenizden takip ediyorum 😉 bu kitapta benim olacak inanıyorum REYYAN’ımın şansına ♥♥

 32. Ebru dedi ki:

  İlk anneliğim ve bu kitabı istiyorum

 33. Selin Er dedi ki:

  Merhabalar hamileliğim boyunca bebişimin gelişimini sitenizden takip ettim.İlk hamileliğim ve ilk bebeğim olması dolayısıyla bebeklerle ilgili pek fazla bilgiye sahip değilim.Bebek ve dogum kitabına sahip değilim bu yüzden internet üzerinden ulaştığım bilgilerle yetiniyorum.Bu kitap inşallah bebişimin şansıyla bize çıkar.Doğum haftası içine girdiğim şu dönemde bebeğime nasıl davranmam gerektiğini neler yapmam gerektiğini bilmek istiyorum.Bu kitabın bana ve bebeğime iyi bir kaynak olacağını düşnüyorum.

 34. Zümra dedi ki:

  Anneliğimi taçlandırmaya az kaldı şükürler olsun Rabbime bizlere bu günleri gösterdiği için…

 35. Sibel Atahan Alp dedi ki:

  Bende oğlumun şansına güveniyorum:) hamile kaldigimdan beri mucizeleri yaşadık Rabbim herkese bebeklerini sağlıkla kucaklarina almayı nasip etsin benimde şafak son 2 ay 😍

 36. Meryem dedi ki:

  Öğretmen bir anne olarak en büyük dileğim kendi çocuğuma da en güzel eğitimi vermektir.Anne olmak benim için bilinçli bir nesil yetiştirmenin tohumlarını atmaktaki ilk adımdır.Rabbimin kadınlara bahşettigi her kadının tatması gereken en güzel lütuftur.

 37. Bircan dedi ki:

  Sonunda Beklediğim Mutluluğa Kavuşmama Az Kaldı ❤️❤️❤️
  Anne Olmak Gerçekden Büyük Bir Sanat
  Her Nekadar Herşeyi Doğru Yapdığımızı Sansakda Elbette Farkına Varmadan Yanlişlarımızda Olacakdır
  Bu Yüzden Bu Kitaba Çok İhtiyacım Olacakdır❣
  🚼👼🍼👶🏻💕

 38. Meltem Kurt Fuçucuoğlu dedi ki:

  Anne olmama kısmetse 2 ay kaldı ama şimdiden içgüdüsel olarak hazırım anneliğe 🤗 Eminim müthiş bir duygudur onun kokusunu duymak🍼💕

 39. Naciye dedi ki:

  Ilk hamileliligim oglumuzu kucagima alacagimiz gunu iple cekiyorum. Minik mucizemiz o bizim.

 40. Hatice dedi ki:

  Benim ilk hamileliliğim, bebeğimizi kucağımıza almaya ve anne olmaya Allah’ ın izniyle iki ayımız kaldı. Çok heyecan ve mutluluk veren bi duygu. Allahım bu duyguyu isteyen herkese tattırsın.

 41. Bahar dedi ki:

  Bana ilk kez annelik duygusunu yasatan kizimi kucagima almayi sabirsizlikla bekliyorum.anne olmak zor bir surecten gecmene ragmen melegini kucagina aldigin gunleri hayal ederek şükretmektir.

 42. Gülcan Koç dedi ki:

  Çok güzel bir kitaba benziyor.Anne olmak dünyada başıma gelen en güzel şey 🙂

 43. Özlem dedi ki:

  İlk hamileliğim ve bu kitabın bana yardımcı olacağını düşünüyorum

 44. Ayşegül dedi ki:

  İlk hamileliğim.Anne olacağım için inanılmaz heyecanlıyım.Anne olmak Allah’ın kadınlara bahsetmiş olduğu güzel bir nimet.İnşallah kitap kazananlardan biride ben olurum.