Hediye – ” Anne Olma Sanatı ” kitabı

15.10.2016
53
A+
A-
Hediye – ” Anne Olma Sanatı ” kitabı

Sitemizde ziyaretçilerimize hediye vermeye devam ediyoruz bu hafta ”Anne Olma Sanatı”  kitabını konuya Anne olmak ile ilgili yorum yazan  5  kişiye çekilişle hediye edeceğiz. 

KİTABIN TANITIMI

Anne Olma Sanatı
Çocuk Eğitiminde Annenin Rolü

Prof. Dr. Sefa Saygılı , Pedagog Ali Çankırılı

Gençler bir meslek öğrenmek için senelerce tahsil yapıyor, üniversite bitiriyor, yüksek lisans yapıyor, bilgisayar ve dil kurslarına gidiyorlar. Aynı gençler evlenmek, evliliği sağlıklı yürütmek ve anne baba olmak için herhangi bir eğitim almıyorlar. Kendi anne babalarından gördükleri gibi evliliği yürütmeye ve çocuk büyütmeye çalışıyorlar. Farkında olmadan anne babalarının hatalarını tekrar ediyor, bazen çözümü zor sorunlar yaşıyorlar.

“Kızların Eğitimi” isimli kitabın yazarı Fenelon diyor ki: “Toplumu eğitmek istiyorsanız aileyi eğitin. Aileyi eğitmek istiyorsanız anneyi eğitin. Anneyi eğitmek istiyorsanız kızları eğitin; çünkü onlar yarının anneleri olacaklar. Bizim de bu kitabı hazırlamaktaki amacımız anne adayı genç kızlarımızı, çocuk sahibi anneleri, özellikle çalışan anneleri çocuk eğitimi konusunda bilgilendirmektir. 

anne-olma-sanati-kitabi
Anne Olma Sanatı Kitabını bu yazının altına 23.10.2016 tarihine kadar Anne olmak ile ilgili yorum bırakan ziyaretçilerimiz arasından çekilişle 5 kişiye vereceğiz.Kitap kazanan ziyaretçilerimizden kargo dahil hiç bir ücret talep edilmeyecektir.
Not: Yorum yazarak çekilişe katılacak ziyaretçilerimizin mail adresini doğru yazmaları çok önemlidir.Hediye kazanan ziyaretçilerimize mail adresi yoluyla ulaşacağız.Mail adresleri diğer kullanıcılar tarafından görünmeyecek.

Kitap çekilişi random org üzerinden yapıldı.Hediye kazanan ziyaretçilerimiz.

13. yorumu yazan Ebru

14. yorumu yazan  Reyyan

35. yorumu yazan Nisaa

11. yorumu yazan Zümra

39. yorumu yazan Mutlu Anne

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 44 YORUM
 1. blank Esra Güneş dedi ki:

  Anne olmak; mucizelerin var olduğuna inanmak..Minik bir mucizeyi bedeninde büyütmek demek bence 🙂 Onu hissettiğim günden beri saatlerin, günler geçmiyor olması kısacası zamanın durması…Sanki zaman hem akıp gidiyor hem de hiç geçmiyor 🙂 Hem biran önce Ona kavuşmayı bekliyor hem de içimde kalsın bir ömür saklıyayım Onu oracıkta, herşeyden herkesten koruyayım istiyorum .Görmeden aşık olmak..Biran önce ona kavuşmak , dokunmak koklamak istemek doyasıya. . Hergün ciciler almak,kendin için çıktığın alışverişte bile minicik kıyafetlerle eve geri dönmek 🙂 Hep sabırsızlanırız birşeyler için, aceleci davranırız çabucak oluversin isteriz… Ama bu bambaşkaymış.. Onu beklemek Ona kavuşmayı beklemek asıl sabırsızlık buymuş sanırım.. İçimde atan ikinci kalbim; sıcacık tenine dokunmak, minicik bedenini kollarıma almak ve o mis cennet kokunu içime çekmek için sabırsızlanıyorum..Aile olmak, sevginin ikiyken üçe katlanması..Görmeden bu kadar çok sevebilmek, bağlanabilmek, kendinden çok birini düşünmek ve günleri saymak nedir en çok sende anladık bir gün daha eksildi takvimden sana kavuşmak için gün sayarken..Annemmm ne seni anlatmaya kelimeler yeter, ne de sana doymaya ömrüm..Bir bedende iki can taşıyorum, yarısı benim yarısıda hiç görmeden sevdiğimin..İyiki geldin,iyiki bizimsin <3

 2. blank Nefise dedi ki:

  Anne olmak toprağa tohum ekmek, sabırla sulamak, beslemek büyümesini beklemektir. Hiçbir zaman yılmadan, bıkmadan usanmadan tüm benliğinle topraktan filizlenmesini izlemektir.

 3. blank simge dedi ki:

  Anne olmak Güçlü olmayı gerektirir.

 4. blank Sinem dedi ki:

  Anne olmak;mucizelerin varlığına inanmak demektir.Allaha her dakika sukretmektir.Sevdiğin adamla aşkının izlerini her dakika seyretmektir.Anne olmak karnında kipirtisini hissedene kadar kurmak,kipirdadiktan sonra oh be deyip kocaman gülümsemektir.Daha kucağına almadan günlerce aylarca onu hayal edip rüyalarında görmektir.

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.