Hülya’nın hamilelik serüveni

06.04.2016
19
A+
A-
Hülya’nın hamilelik serüveni

Sene 2015 şubat ilk hamileliğim 6. haftasında kalp atışları duyulmadı ve kese bozulmuş diyerek aldırmak zorunda kaldım. Bunun verdiği psikolojiyle  aradan bir sene sonra 2016 şubat ayında yine 6. haftalık olduğunu öğrendiğim an aynı şeyleri yaşayacağımın korkusunu tarif edemem. Devlet hastanesindeki doktor kalp atışını duyabildiğini fakat bir şey gördüğünü söyledi ve ultrason uzmanına gönderdi. Ultrason uzmanı da gördüğünün ne olduğunu anlayamadı ve zamanla anlaşılabileceğini söyleyince kendimi olumsuz şeyler yaşayacağım yine diye  hazırlamaya çalıştım tabiki ne kadar başarabildiysem ! Bir arkadaşım özel bir hastanede doktor tavsiye etti.  Kendisine durumu anlattım , gerekli ultrason görüntülerini gösterdim ve direk bunun “chorionic bump” olduğunu söyledi. Ciddi bir şey olup olmadığını sordum: gayet rahatlatıcı bir şekilde konuştu ve ciddi bir şey olmadığını söyledi ve kalp atışlarının gayet sağlıklı olduğunu söylemesi içimi rahatlattı. Kesenin etrafında hendek gibi bir şeyin olduğunu ve plasentanın genişledikçe bu şeklin de düzeleceğini söyledi. Gerçekten içim rahatlamış bir şekilde eve döndüm fakat yine de tedirginlik devam etmişti. Bir sonraki randevumuzda hiç bu hendekten söz etmedi bütün değerlerinin iyi olduğunu söyledi ve gereken testlere başladık. Tabiki bu süre zarfında aspirin ve düşük olmasın diye jel kullandım. Şu anda 3.5 aylık olduk . Rabbim hakkımızda hayırlı olanı  ve sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin inşallah. Amin.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.