İdrarda gebelik testinde silik çizgi çıkması

16.06.2014
21.796
A+
A-
İdrarda gebelik testinde silik çizgi çıkması

        İdrarda gebelik testlerinde hamileliğin saptanması için Beta HCG hormonunun belirli değerin üstünde olması gerekir.Bu testler beklenen adet tarihinden önce doğru sonuç vermeyebilir.Bu nedenle evde gebelik testlerinin beklenen adet gecikmesi yaşandıktan sonra sabahleyin ilk idrarınızı temiz bir kaba yaparak gebelik testini yapmanız doğruluk oranını etkiler.

İdrarda gebelik testinde silik çizgi görülmesi

       Hamilelik testinde bulunun iki çizgiden birinin soluk,silik renkte görülmesi durumunda hamileliğin erken döneminde olmasına veya kimyasal düşük gibi bir durumla karşı karşıya kalınabilir veya hiç gebelik oluşmamış bile olabilir.Silik çizgi durumunda sağlıklı bir gebelikte olabilir.
Bu durumla karşılaşan kadınlar evde gebelik testini 2-3 gün sonra tekrarlayabilirler veya kanda gebelik testi yaptırabilirler.

Gebelik testinde iki çizgide net ise

        Evde yapılan gebelik testlerinde iki çizgide net ise bu hamileliğin varlığını gösterir tabi ki sağlıklı bir gebelikten söz edebilmek için gebeliğin doktor muayenesi ile teyit edilmesi gereklidir.İdarda gebelik testi idrarda bulunan Beta hcg hormonunu tespit eder. Sağlıklı hamilelik dışında dış gebelik, ölü gebelik, düşük gibi durumlarda da gebelik testinde iki çizgi net olarak görülebilir.

Gebelik testinde tek çizginin çıkması

        Evde yapılan gebelik testlerinde tek çizgi çıkması durumunda bu durum ya gebeliğin olmadığına yada testin erken yapıldığını gösterir.İdrarda gebelik testleri genellikle Çin malı olduğundan bazen hatalı sonuç verebilmektedirler.Bu nedenle hamilelik şüpheniz varsa ve testte tek çizgi çıktıysa 2-3 gün sonra testi tekrarlayabilirsiniz veya kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 72 YORUM
 1. Hanife gönül dedi ki:

  Merhabalar ben geçen sene agustosta düşük yaptım 🙁 ve hamilesiyim suan bilmiyorum test aldım ve öbür ay adet olacaktım günümde 4 gün geçikti ve oldum ve adetim 9 gün sürdü normalde 6 gün sürerdi simdi test alıp yaptım göğüslerim hasas ve vajinamdan akıntı gelıyor ağir kokulu suan elımdeki test silik ortası cizginin ve c tarafında ve kırpkırmızı yayılmıs durum da sizce hamilemiyim dönüş yaparsanız sevinirim

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar
   adetiniz herzamankinden farklı ise elbetteki gebelik testi yapmanız gerekmektedir
   lakin maalesef ki evde yapılan idrar kitlerinde yanılma payı olabilmektedir
   en doğru sonuç için en kısa zamanda kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 2. Yasemin dedi ki:

  Merhaba benim 21 Nisan son adet tarihim 17 mayısta evde idrar testi yaptım silik çizgi çıktı. Bugun ise adetim 6 gün gecikmiş oldu tekrar evde idrar testi yaptım ve sonuç yine silik çizgi çıktı sizce hamile olsaydım net çizgi çıkmazmıydı bu arada 2 haftadır kahverengi akıntımda var sizce hamilelik olabilir mi

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar
   adet gecikmeniz var ise elbetteki gebe kalmış olabilirsiniz
   maalesef ki evde yapılan idrar kitlerinde yanılma olabiliyor
   en kısa zamanda kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 3. Alyaa dedi ki:

  Merhabalar
  Adetimde gecikme oldu test yaptm 2. cizgi silik çıktı ayni gun tekar yaptim silik cıktı yine doktora gidip hgc testi yaptrdm erkn gebelik dedi 5gün sonra keseye baklm dedi bos gebelik dıs gebelik yada düşürme ihtimalim olabilir mi

  1. Editor Editor dedi ki:

   merhabalar alya hanım
   gebelik kesesi rahim içerisinde görülene kadar
   elbetteki her hanım efendinin boş gebelik, dış gebelik veyahut kimyasal gebelik yaşama riski vardır
   beklemeniz gerekmektedir

   1. Güllü dedi ki:

    Geçen ay ayin 6 adet oldum ay 13 oldu hala gelmedi kasiklarim belim çok ağrıyor test yaptım çok hafif silik çıktı hamileyim

   2. admin dedi ki:

    Merhabalar Güllü hanım kanda beta hcg testi yaptırın net sonuç verir.

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.