İdrarda gebelik testinde silik çizgi çıkması

16.06.2014
534
A+
A-
İdrarda gebelik testinde silik çizgi çıkması

        İdrarda gebelik testlerinde hamileliğin saptanması için Beta HCG hormonunun belirli değerin üstünde olması gerekir.Bu testler beklenen adet tarihinden önce doğru sonuç vermeyebilir.Bu nedenle evde gebelik testlerinin beklenen adet gecikmesi yaşandıktan sonra sabahleyin ilk idrarınızı temiz bir kaba yaparak gebelik testini yapmanız doğruluk oranını etkiler.

İdrarda gebelik testinde silik çizgi görülmesi

       Hamilelik testinde bulunun iki çizgiden birinin soluk,silik renkte görülmesi durumunda hamileliğin erken döneminde olmasına veya kimyasal düşük gibi bir durumla karşı karşıya kalınabilir veya hiç gebelik oluşmamış bile olabilir.Silik çizgi durumunda sağlıklı bir gebelikte olabilir.
Bu durumla karşılaşan kadınlar evde gebelik testini 2-3 gün sonra tekrarlayabilirler veya kanda gebelik testi yaptırabilirler.

Gebelik testinde iki çizgide net ise

        Evde yapılan gebelik testlerinde iki çizgide net ise bu hamileliğin varlığını gösterir tabi ki sağlıklı bir gebelikten söz edebilmek için gebeliğin doktor muayenesi ile teyit edilmesi gereklidir.İdarda gebelik testi idrarda bulunan Beta hcg hormonunu tespit eder. Sağlıklı hamilelik dışında dış gebelik, ölü gebelik, düşük gibi durumlarda da gebelik testinde iki çizgi net olarak görülebilir.

Gebelik testinde tek çizginin çıkması

        Evde yapılan gebelik testlerinde tek çizgi çıkması durumunda bu durum ya gebeliğin olmadığına yada testin erken yapıldığını gösterir.İdrarda gebelik testleri genellikle Çin malı olduğundan bazen hatalı sonuç verebilmektedirler.Bu nedenle hamilelik şüpheniz varsa ve testte tek çizgi çıktıysa 2-3 gün sonra testi tekrarlayabilirsiniz veya kanda gebelik testi yaptırabilirsiniz.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 82 YORUM
 1. Avatar Bediş dedi ki:

  Ben gecen ay 19 da adet gördüm bugun evde idrar testi yaptım ikinci cizgi on dk sonra silik cıktı sizce hamilemiyim

  1. Avatar Editör dedi ki:

   Merhabalar
   Malesef ki idrarda bakılan gebelik testi yanlış çıkabiliyor
   En kısa zamanda kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 2. Avatar Fadime dedi ki:

  Ben adetime 4 gun kala beta hcg yaptırdım sonuc 3,33 cıkti sizce hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.hamilelik var diyebilmek için 20 ve üzeri değerler gerekir.

 3. Avatar Zozan dedi ki:

  Adettir 4 gün kala içimde bir şeyler hissettim evde test çubuğu yaptım 2. Çizgi çok silikti tam emin olamadım 3 gün sonra birdaha yaptım hemen iki çizgi belirdi ama biri yine çok silikti acaba hamile olabilirmiyim

  1. Avatar Editör dedi ki:

   Merhabalar
   Malesef ki evde yapılan idrar kitlerinde yanılma olabiliyor
   En net sonuç için, kandaki beta hcg değerinize baktırmanızı öneririm

 4. Avatar semanur dedi ki:

  Merhaba ben bugün test yaptım işk yaptığımm dakkalarda bişiy çıkmadı fakat aradan bir kaç saat geçti teste tekrar baktım c çok silik t koyu testin görünürlüğüde bulanık çok net değil acaba test bozuk olabilir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar bir kaç saat sonraki sonuç geçerli değil.Genellikle ilk 5-10 dk içindeki sonuç baz alınır.Adet gecikmeniz varsa kanda beta hcg testi yaptırın.

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.