İki doğum arasındaki süre ne kadar olmalı

25.10.2013
26
A+
A-
İki doğum arasındaki süre ne kadar olmalı

        Yapılan araştırmalarda doğumdan sonraki ilk 6 ay içinde yeni bir hamileliğin düşük, erken doğum, normalin altında kiloya sahip ya da anomalili bebek doğurma gibi risklerini arttırdığını ortaya koymuştur.
Doğumun peşi sıra gerçekleşen gebeliklerde bebekte çeşitli gelişim bozuklukları ve bebek ölümlerine rastlanabiliyor. Sık doğum annede kansızlık, halsizlik, beslenme bozuklukları ve depresyon görülme olasılığı artıyor.

       Vücudun hamileliğin gereksinimlerini karşılamak için kendini toparlaması gerekiyor.Kadınların gebelik ve doğuma ayrılan demiri bir yılda yerine getirdiği görülmüştür.

       Bunların yanı sıra ilk bebeğin hemen ardından gelen ikinci bebek, ilk bebeği gölgede bırakır. Bu da ilk bebeğin hem bedensel hem de ruhsal gelişimini olumsuz etkiler. Bu nedenlerden dolayı uzmanlar doğumdan sonra yeni bir gebelik için en az 2 yıl beklenilme gerektiğini tavsiye etmektedirler.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.