İkiz gebeliklerde doğum sonrası emzirme

30.06.2013
31
A+
A-
İkiz gebeliklerde doğum sonrası emzirme

İkiz gebeliklerde doğum sonrası emzirme: İkiz anneleri emzirme konusunda daha fazla sıkıntı yaşayabilirler çünkü iki tane bebek var.Tek bebek olduğunda iki tane ayrı göğüs var ama ikiz bebekte her bebeğe bir göğüs var.

İkiz gebeliklerde anne adayları acaba sütüm bebeklere yeter mi ?diye endişeye kapılırlar Üçüz gebeliklerde dahi bebekler sadece anne sütü ili 4-6. aya kadar bebekler sağlıklı bir şekilde getirilebilirler.

Anne vücudu ona göre kendini ayarlıyor.Süt kanalları ona göre genişliyor.İkiz gebeliklerde mutlaka mama takviyesi olacak diye bir şart kesinlikle yoktur.Emzirme konusunda ısrarlı olmak bir çok şeyi kolaylaştıracaktır.

Anne sütü ile bebeği beslemek en kolay bebeği doyurma şeklidir.Mamada ise hem anne sütünün yerini almaz hem de hazırlaması bir uğraştır.

Bebeğe mama vermeye başladığınızda vücudunuzdaki süt üretimi azalabilir.Bu nedenle emzirme konusunda ısrarcı olmanız gerekiyor

Anneler emzirme döneminde beslenmeye dikkat etmesi gerekir.İyi beslenen anne adaylarının sütü iyi olur.

Emzirme döneminde sütünüz artması için aşağıdaki başlıklara dikkat etmeniz gerekir.

 ►Bol miktarda sıvı tüketmek

 ►Susamlı krokan

  ►Isırgan otu çayı veya emzirme çayı

  ►İstirahat etmek

Emzirme döneminde yorgunluk , stres ve beslenme düzeni sütün kaçmasına neden olabilir.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.