40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ? Ne zaman yapılmalı ?

Kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ? Ne zaman yapılmalı ?

Kanda gebelik testi en erken ne zaman belli olur ? Ne zaman yapılmalı ?

Soru : Merhabalar ben 18 nisan da hasta oldum yumurtlama tarihim 27 nisan ve 7 mayıs arasındaydı 16 mayısta da adet günüm yani 1 hafta var acaba hamile kaldıysam bu kan testinde çıkar mi bu aralar da.

Cevap :Gebeliğin kanda Beta-HCG değeriyle tespit edilmesi en erken yumurtlamadan 10 gün sonra olur.Bu da yaklaşık olarak adet gecikmesi günlerine denk gelmektedir.Gebelik şüphesi olan kadınların kanda gebelik testi yaptırmak için beklenen adet tarihini bekleyip adet gecikmesinden sonra kanda gebelik testini yaptırmaları tavsiye edilir.

Kanda gebelik testi ne zaman yapılmalı ?

Çocuk sahibi olmak isteyen kadınlar heyecanlarından dolayı biran önce hamile olup olmadıklarını öğrenmek istiyorlar.Bu nedenle kanda gebelik testlerini adet gecikmesi olmadan önce yaparak istedikleri sonuç çıkmayınca gereksiz yere üzüntü ve strese girmelerine neden olur.

►Gebelik testinin adet gecikmesi olduktan 5-7 gün sonra yapılması en ideal olanıdır..

►Gebelik belirtilerine göre gebelik olup olmadığı bilinemez .Gebelik şüphesinde gebelik testi yapılmalıdır.

► İdrar testleri her zaman güvenilir değildir. Kan testleri güvenilir bir merkezde yapılırsa doğru sonuç verirler.

►Test yaptığınız sonuç negatif ise 7-10 gün içinde adet olmazsanız hamilelik testini tekrar etmeniz gerekir.

Kanda gebelik (hamilelik) testi nasıl yapılır?

►Testin aç veya tok karnına yapılması farketmez.

►Günün her saatinde yapılmalıdır.

►Testin yapılması için adet gecikmesi olmasını beklemek gerekir, daha önce gebeliği göstermeme olasılığı yüksektir.

►Normal kan tahlillerinde alındığı gibi az miktarda kan tüp içerisine alınır.

►Test sonucu labaratuvara göre değişmekle birlikte genellikle 1-2 saatte çıkmaktadır. Bazı labaratuvarlar ertesi gün verebilir sonucu.

►Test sonucunda gebelik var diyebilmek için genellikle 20’den yüksek rakamlar gerekir .
0 ile 20 arasındaki rakamlar şüphelidir ve genellikle hamilelik çıkmaz, 2 gün sonra testi tekrar etmek gerekir.

Kan değerine göre hamilelik değerlendirmesi

Sağlıklı gebeliklerde BHCG denilen kan testi aynı merkezde 48 saat ara ile yapılmak koşulu ile yaklaşık 2 kat artış göstermelidir. SAĞLIKLI GEBELİK var diyebilmek için BHCG değeri 48 saat ara ile yaklaşık 2 x kat YÜKSELMELİDİR.

►Kan değerinde düşüş olması –> Düşüğü gösterir.

►2 kat artış olması –> sağlıklı hamileliğin işaretidir.

►Hafif artış–> Sağlıklı olmayan gebeliğin ( boş gebelik dış gebelik üzüm gebeliği ) işareti olabilir.

►2 kattan fazla artış çoğu kez ikiz gebeliği gösterir.

KANDA GEBELİK TESTİ NE ZAMAN YAPILMALI ? VİDEO

 

GEBELİĞİN ERKEN BELİRTİLERİ NELERDİR ? -VİDEO

Hamilelik ( gebelik ) belirtileri:

►Adet gecikmesi

►Adet görecekmiş gibi belirtiler

►Lekelenme tarzı kanama

►Yorgunluk, halsizlik, uykuya eğilim,

►Baş ağrısı

►Göğüslerde dolgunluk,

►Bel ağrısı

►Ruh hali değişiklikleri ( sinirlilik, aşırı duygusallık, hassasiyet)

►Sık idrar, sık acıkma

►Bulantı kusma

►Yiyeceklere ilginin değişmesi

Bu Haber 414.286 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 11.05.2014 Paz 10 : 11

YORUM YAZ
 1. Sümeyra dedi ki:

  Hocam merhabalar adetimden bir gün geçti ve esimle beraber olmuştuk evde hamilelik testi yapsam doğru sonuç verir mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sümeyra hanım adet gecikmeniz varsa aşağıdaki linkteki adımları uygulayarak yarın sabah ilk idrarınızla test yapın.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/idrarda-gebelik-testini-dogru-uygulamak-icin-8-basit-adim.html

 2. Sibel dedi ki:

  Merhaba hocam son adet tarihim 25 agüstos gebelik testi yaptım 2 haftalik hamile yim bu dorumu yoksa 4 haftalikmı bide hocam bir defa bebeyim karnımda öldu sonra kimyasal gebelik gecirdim şuan yine hamileyim fakat hicbir belirtim yok sanki hamile deyilim bu normalmı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sibel hanım gebelik haftası son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.Son adet tarihiniz 25 Ağustos’a göre 4 haftalık hamilesiniz. Tahmini doğum tarihiniz: 1 Haziran 2018 Cuma.Kadın doğum uzmanına başvurun.Gerekli testleri ve bilgilendirmeyi yapacaktır.

 3. Deniz dedi ki:

  Merhaba benim adet günüme 6 gün var ama sürekli baş dönmesi bulantı baş ağrısı bel ağrısı var kan testi yaptirsam sonuç verir mi belli olurmu?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Deniz hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapılan testler gereksiz stres olmanıza neden olur.

 4. seda dedi ki:

  Merhabalar
  dün doktora gittim beta hcg 0 çıktı ama progestron hormonum 12,80 çıktı estradiol da 192,56 çıktı adetim 1 gün geçti doktor bey yumurtlamışınız 1 hafta bekleyelim dedi amaben hiç birşey anlamadım. beta 0 ken hamile olamam bildiğim kadarıyla şimdi ben hamilemiyim değilmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz adet görmezseniz 1 hafta sonra testi tekrarlayın.

 5. Meltem dedi ki:

  Merhaba adet tarihime 2 gün kala test yaptırdım ve beta 129.98 cıktı. 4 gün sonra tekrar test yaptığımda bu rakam 948.30 cıktı (beklenen adet tarihinden 4 gün gecikme oldu) sizce değer çok mu yüksek

  1. admin admin dedi ki:

   Meltem hanım sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında rahim içinde kese 6. haftasında kalp atımları izlenir.

 6. Yeter dedi ki:

  Hocam mrh. Adetime daha 10 gün varken Beta HCG değeri 26 cıktı. Bu durumda hamile miyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yeter hanım kan değerinize göre hamilelik var.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Genel olarak gebeliğin 5. haftasında rahim içinde kese 6. haftasında kalp atımı izlenir.

 7. Hayal dedi ki:

  İyi akşamlar.benim adetten sonraki temizlik sürem kısa sürüyor ve düzensiz.haziran ve temmuz ayında 17 gün sürerken geçen ay 19 gün sürdü.bu ay ise 21 gün.birde adet öncesinde normalde hiç akıntım olmazken şeffaf ve bazen beyaz renkte yapışkan akıntım oluyor.ama çok fazla değil.kan testini ne zaman yaptırmalıyım?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Hayal hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Kadın doğum uzmanına hamilelik öncesi başvurulması önerilir.

 8. Sümeyra dedi ki:

  Merhabalar esimle 4 gün önce beraber olduk ama içime boşalmadı yine de korkuyorum içime gitmesinden spermin. Çocuk istemiyoruz daha. Adetim de 4 günsonra olması gerekir. Kan testini yarın yaptırsak doğru sonuç elde eder miyiz?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sümeyra hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Hamilelik istemiyorsanız sürekli bu şekilde şüphe içinde kalmak yerine güvenli bir korunma yöntemi tercih edin.

 9. meyra dedi ki:

  Hayırlı günler reğl im düzenli olurken bu sefer 5 gün önce 1 gün içinde çok az pembemsi kanama oldu ve bitti idrar testi yaptım negatif kan testi yaptırıyım mı beklemeliyim mi

 10. Gülbin dedi ki:

  Merhaba 7 sene sonra korunmayı bıraktık 40 gundur düzenli iliski halindeyiz.son adet tarihim 6 ağustos ve hala adet görmedim. Idrarda ve kanda sonuç negatif acaba sorun ne ?? Rabbim.isteyen herkese bebek nasip etsin

  1. admin admin dedi ki:

   Gülbin hanım korunmayı bırakınca hemen hamile kalınmayabilir.Hormon testleri ve ultrason muayenesi ile adet görememe nedeni değerlendirilmeli.

 11. Esra dedi ki:

  Merha dün adet günümde kan testi yaptrdim 47 cikti acaba gebelik varmi adetten 1 gun so ra tekrar yaptirsam beta yukselir mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Esra hanım kan değerinize göre hamilesiniz.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 12. Alevv dedi ki:

  Merhaba bugün adetim gecikeli 5 gün oldu kan testi yaptırdım daha sonuç almadım ama çok hayecanlıyım.. Çünkü hamilelik belirtilerini yaşıyorum.. Sabah miğde bulanması, bel ağrısı, baş dönmesi ve ağrısı, iştahlı biri değilim ama çok sık açıkmaya başladım.. Kendimde tuhaflıklar gözlemliyorum.. Normalde korunuyoruz ama geçen ay kaza gibi birşey oldu sizce hamile çıkma olasılığım varmıdır?

  1. admin admin dedi ki:

   Adetleri düzenli bayanlarda adet gecikmesi durumunda aklımıza hamilelik gelir.Adet gecikmesinden sonra yapılan kan testleri doğru sonuç verir

 13. Aysel dedi ki:

  Merhaba hocam benim adet günüm 30 ağustos 8 ağustos ta kan tahlili yaptırdım 1.20 çıktı anlayan arkadaşlar yok olduğunu söylüyor en düşük 5 ten yukarı olursa hamilesin diyor bu gün ayın 10 nu hala birşey yok cok yemeğe sardım tatlı krizine girdim birde esimle 20 ağustos beraberligimiz oldu sizce hamilemiyim degilmiyim cevaplarsaniz sevinirim şimdiden cok teşekkür ederim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Aysel hanım kan değerinize göre hamile değilsiniz.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 14. Gizem dedi ki:

  Merhaba ben servikal gebelik yaşadım geçtiğimiz kasım ayında dört ay sonra sona erdi en son adet tarihim 5 ağustos ve halen adet olmadım çok fazla akıntım var kan testi yaptırdım 4 gün oldu negatif ama halen adet olmadım korunmuyoruz çıkmaması kanda mümkünmü

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gizem hanım adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi doğru sonuç verir.

 15. Murat dedi ki:

  Mrb esimin yumurtlama donemi 21 28 arasi yani 8 ayin 21 28 arasi kan adet 3 gun gecikti bugun doktora gittik kan testi yapti 186 cikti dis gebelik dedi dogumevine gittik 276 cikti ordaki doktor kizdi o nasil tani koydu daha cocuk gorunmez bile dedi nasil bir yol almaliyiz hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.
   *İki gün sonra aynı merkezde kanda beta HCG testini tekrarlayın.

 16. elif dedi ki:

  merhabalar benım adet dönemime 13 gün var kan testi yaptırsam cıkarmı

 17. Aslı dedi ki:

  13 Ağustos tarihinde adet oldum adetinin döngüsü 21 gun. Adetime 2 gün var kan testi yaptırdım çıkar mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Aslı hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

  2. Gülseren dedi ki:

   Şuan tam olarak aynı durumdayiz. Yalniz benim adetime 1 gun var. Ben normal test yaptim cıktı ama yinede adetin gecmesini bekleyip kan testi yapmayi dusunuyorum

 18. Özlem dedi ki:

  Merhaba hocam ben doğum kontrol hapı kullanımıni yarıda bıraktım ve sonrasında korunmasız ilişki durumum oldu adet tarihini net hatırlıyorum en son test yaptırdım kanda negatif sonuç çıktı sorun ben hala regl olmadım cevaplarsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Özlem hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet görmezseniz 10 gün sonra kan testini tekrarlayın.

 19. Bilge dedi ki:

  Merhabalar Hocam ;

  En son 19 haziranda hasta oldum. Bu tarihe kadarda tekrar hasta olmadım. Eşimle çocuk istiyoruz 15 Ağustosta beraber olduk.Hamile kalma olasılığım nedir dün test yaptım ancak negatif sonuç verdi. 23 temmuzda kan testi yaptım negatif çıktı. Konu hakkında bilgilendirme yapabilir misniz günlerdir araştırma yapıyorum. Kadın doğuma gittim ancak yumurtalık ve rahimde hiçbir sıkıntım olmadığını söyledi ultrasyonda baktığında. Bu duruma göre neden hamile kalamıyor olabilirim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Bilge hanım 19 Haziran’dan sonra hiç adet görmediyseniz.Bunun nedeni hormon tahlilleri ve ultrason muayenesi ile araştırılmalı.Doktora başvurmalısınız.

 20. fatma dedi ki:

  Hocam benim 14 gnm geçiyor 4 gnm geçiyorken idrr testi yaptım negatifti 10 gnm geçiyorken kan tahlili yaptım oda negatifti ama bu 3 gündür baş agrısı ve dönmesi , çok aşırı bulantım ,sık idrara çıkmam , yorgunluk ve uyku hissim var sizce hamilaemiyimdir ne olur diger soruma cevap vermediniz buna verinnn

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Fatma hanım 10 günlük adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi doğru sonuç verir.Hormon testleri ve ultrason muayenesi ile değerlendirme gerekir.

 21. sevinç sevinç dedi ki:

  hocam

 22. sevinç sevinç dedi ki:

  hocam adet gecikmem daha olmadı ya gelmedi sekiz gun var ya sonuç dogrumudur onuda merak ediyorum hocam

 23. sevinç sevinç dedi ki:

  hocam adetime daha 8 gün var ve beta hcg testi yaptırdım referans aralığı 0-50 diyor benim sonuç 37.88 cıktı hamilesin dediler bu nasıl bır durum ve kaç günlük hamileyim çok heycanlıyım hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sevinç hanım gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrason ölçümü ile tespit edilen son adet tarihi baz alınır.Son adet tarihinizin ilk gününü biliyorsanız aşağıdaki linkteki hesaplayıcıya girerek gebelik haftanızı hesaplayabilirsiniz.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/gebelik-haftasi-hesaplama.html
   Tahmini Gebelik Haftası denk gelen Beta HCG Değer aralıkları
   3 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 10 – 50
   4 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 5 – 425
   5 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 20-7300
   6 haftalık gebelikte Beta HCG Değeri: 1080- 56000
   7-12 hf gebelikte Beta HCG Değeri : 7,650 – 290,000

 24. Gozde dedi ki:

  Hocam 7 agustosta adet oldum bundan bır hafta once esımle bırlıkte olmustuk adetım her zamankınden az geldı. Cok az surdu. Sımdı adetım bıttıgınden berı sık ıdrara cıkma karın agrısı gıbj sorunlar yasıyorum adetıme ıkı hafta var test yaptırmalı mıyım? Adetten sonra tekrar bırlıktelık yasamadım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gözde hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Üstüne görme genellikle lekelenme şeklinde olur.Yoğunluğu adet kanamasından az rengi kahverengi, pembe olur. 7 ağustosta gördüğünüz adet bu şekildeyse kanda beta HCG testi yaptırın.

 25. Hayal dedi ki:

  Merhaba 19.günde adet oldum herzamanki gibi sancılı ve bende majezik ağrı kesici aldım.kanama rengi kahverengi ve az acaba üstüne görmemi yoksa ilaç mı sebeb oldu

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar kanda beta HCG testi yaptırın.Üstüne görme lekelenme şeklinde olur, kanama rengi, yoğunluğu normal adetten farklı olur.

 26. Aylin dedi ki:

  Merhaba 19 temmuz da adet olmam gerekiyordu stresten gecikti ve ben 20 temmuz da evlenip korunmasız ilişkiye girdim 21 Temmuz’da adetim başladı ve ben Doğum kontrol hapı kullanmaya başladım iki hafta kullandıktan sonra hapı kullanmaktan vazgeçip bıraktım bıraktığımın ertesi günü enfeksiyondan dolayı doktora gittim bana gebelik şüphesi olduğunu söyledi kan testi yaptırdım 0,04 çıktı hapı bıraktıktan sonra da 4 gün kanamam oldu şimdi de normal adet tarihim 18 ağustos tu 4 gün geçti hala adet olmadım evde test yaptım negatif çıktı hamile miyim çekilme kanaması üzerine vaktinde tekrar adet olmalı mıydım kafam çok karıştı cevaplar mısınız lütfen

  1. admin admin dedi ki:

   Bir hafta daha bekleyin adet görmezseniz kadın doğum uzmanına başvurun.

 27. Yasemin dedi ki:

  Merhaba îki gün önce değerim 53 tü bugün 151 sizce ikiz olma olasılığı varmı sağlıklı bir artışmı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yasemin hanım kan değerine göre ikiz gebelikten bahsedemeyiz.Kesin bilgi için gebeliğin 6-7 haftasında ultrason muayenesinde belli olur.

 28. Özlem dedi ki:

  Hocam 6 Ağustos ta ilişkiye girdik. 19 temmuz da son adet tarihim. Hamilelikte var mı yok mu çok merak ettiğim için ben idrar testi yaptım negatif çıktı. 16 ağustosta kan testi yaptırsam hamilelik çıkar mı. Yoksa adetin geçmesini mi beklemem gerek. Ne zaman yaptırayım kan testini. Bi de idrar testini ne zaman yapıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Özlem hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Hamile kalmak için tek bir gün değil yumurtlama dönemi boyunca birliktelik önerilir.

 29. Yasemin dedi ki:

  Merhaba kardeşim tüp bebek yaptı bugün 8. Günü kan testi sonucu 53 çıktı sizce hamilelik varmı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yasemin hanım kanda beta HCG değeri 53 ise hamilelik vardır.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir ve genel olarak 5. haftada rahim içinde kese 6. haftada kalp atımları izlenir.

 30. Toprak dedi ki:

  Adetim 3 gün gecikti kan testi yaptırsam kesin sonuç alabilirmiyim yada ne zaman yaptirmaliyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Toprak hanım 3 günlük adet gecikmesi sonrasında kanda beta HCG testi doğru sonuç verir.Kan testi yaptırın.

 31. Fadime dedi ki:

  Adetime üç gün var kan testi yaptırsam hamilelik kesin sonuç verir mi??

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Fadime hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet tarihinde adet görürseniz test yapmaya gerek yok.

 32. Sabırsız dedi ki:

  Merhaba benim adetim 3gün gecti kanda değerim 25.58 çıktı hamile olabilirmiyim şimdiden teşekkürlerr

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar kan değerinize göre hamilesiniz sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir. İlk testten iki gün sonra kan testini tekrarlayın.

 33. Yeşim dedi ki:

  Merhaba kan sonucunda 125.0 çıktı. Hamilelik varmı acaba ogrenebilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Yeşim hanım kan değerinize göre hamilesiniz sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

   1. Müge dedi ki:

    Merhaba adetim 3 gün geçti 3 ay önce düşük yaptım bugün beta testi yaptırdım 2.00 negatif çıktı sizce hamile olma ihtimalim var mı?

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Müge hanım kan değerinize göre hamile değilsiniz.

 34. Supeci dedi ki:

  Benim 19 gun adetim gecti kan testi yaptim fakat negatif yaziyo 1.20 cikti bide 5 yaziyo gebelik belirtileri mewcut sastim kaldim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar 19 günlük adet gecikmesine göre kan değeriniz düşük hamilelik yok.Hormon testleri ve ultrason muayenesi ile adet gecikme nedeni araştırılmalı.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 35. Cansu dedi ki:

  Merhaba ben adet bir gün gecikince test yaptırdım sonuç 0,100 çıktı ardından adet oldum hastaligim bitttikten 2 gün sonra tekrar yaptırdım 0,15 çıktı tekrar yaptirmama gerek var mi hamile olma olasiligim nedir

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Cansu hanım kan değerinize göre hamile değilsiniz.Adet görmeniz hamile olmadığınızı gösterir.Adet gördükten sonra test yapmanıza gerek yok.

 36. ÖZLEM dedi ki:

  İKİ SEFER DIŞ GEBELİK GECİRDİM İLKİ AMELİYAT İKİNCİSİ İLAÇLA SONLANDIRILDI.ADETİM HER AYIN 9.DA GELİYOR 1 GÜN GECİKTİ KANDA AKTIRDIM 1.20 ÇIKTI.DR.1. GÜN GEÇSE BİLE HEMEN BAKTIRMAMI İSTEDİ.KESİN SONUÇMUDUR ACABA

 37. Cnsu dedi ki:

  Benim adet olmama 15 gun var ama miydm bulanyo başim cok agryo akintim var cok halsizim surekli geirme olyf dun kan testi yaptrdm negatif ckti szce hamile olma ihtmalm var mi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Cansu hanım adet tarihine 15 gün varken test doğru sonuç vermez.Boş yere test yaptırmışsınız.Adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız gecikmeden 2-3 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.

 38. Gülay dedi ki:

  2 gün gecti adetim ve kan testi sonucum negatif çıktı sizce nezaman yapmalıyım teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gülay hanım adet görmezseniz 1 hafta sonra kan testini tekrarlayın.

 39. Rabia dedi ki:

  Mrb bende polikistik over var adetim tam 1 ay gecikti 10 gun gecince hamilelik testi yaptirdim 1.20 cikti suan mide bulantim ve baş dönmem oluyor surekli acikiyorum hamile olabilirmiyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Rabia hanım kan değerinize göre hamile değilsiniz.Adet gecikmesinden 10 gün sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 40. özlem dedi ki:

  Selamlar benim adetim 10 gün varken kasıklarımda ağrı bel ağrısı gibi şikayetlerim vardı en son baş ağrısı ile acile gittim kan testinde beta hcg 10 çıktı ve testte de ikinci silik çıktı acaba hamilemiyim hamileysem ilk haftalar mı acaba değer çok düşük henüz adet tarihim geçmediği için testi tekrarlamadım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Özlem hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.4 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 41. Denizsea dedi ki:

  Mrb adetim 8 gun gecti kan testi yaptırdım gebelik yok denildi ama halen adet olamadım ilk gebeligimdeki belirtileri yaşıyorum acaba hamile olabilirmıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Deniz hanım 4-5 gün daha bekleyin bu süre geçmesine rağmen hala adet gelmiyorsa ultrason değerlendirme ve hormon testleri yapılmalıdır.

 42. esra dedi ki:

  Merhabalar adetim 2 gün gecikti idrar testi yaptım negatif çıktı kan testi yaptırdım 3.2 çıktı hamilemiyim acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Esra hanım hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Adet görmezseniz 1 hafta sonra testi tekrarlayın.

 43. Begüm dedi ki:

  Merhaba,
  13 temmuz son regl tarihimdi ve sadece 2 gün sürdü. Olası yumurtlama tarihim olan 27 temmuz’da kadın doğum polikliniğinde muayene oldum ve gebelik olmadığı, sağlıklı patlamaya hazır foliküller olduğu söylendi. İki sorum olacak;
  1.26 ve 28 temmuz tarihlerinde girdiğimiz ilişkide gebelik durumu olmuşsa kan testinde çıkar mı?
  2. 6 ağustos’dan itibaren regl geciktirici ilaç kullanırsam olası bir gebelik için tehdit oluşturur mu? Teşekkürler

 44. Tuba dedi ki:

  Merhaba En son adet gördüğüm tarihim 6 tem normalde 26 günde bir adet olurum 42 yaşındayım tedavi görüyorum şuna çok heyecanlıyım test yaptırsam çıkarmı

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Tuba hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 45. Gül dedi ki:

  Mrb hocam, adetim 11 gün gecikti ve bu gün kan testimin sonucunu 1.20 çıktı. Zamanla değerin yükselmesi söz konusu olabilir mi

  1. Gül dedi ki:

   Yoksa doktorumun önerdiği adet olmamı saglayacak olan ilacı kullanmalimiyim

   1. admin admin dedi ki:

    Doktorunuzun önerilerine uyun.

  2. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gül hanım 11 gün gecikmede hamilelik olsaydı kan testinde çıkardı.

 46. sümeyye ceylan dedi ki:

  merhabalar benim adetime 5 gün kala kan testi yaptırdım negatif çıktı. şimdi ise 7 gün gecikmem var hamile olma ihtimalim varmı . mide ağrısı ve hafif karın ağrısı. göğüs ağrım mevcut

 47. gamze dedi ki:

  Merhaba hocam benim adetim 2 aydan fazla gecikti kan testi yaptirdim 0.760 cikti hamile miyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gamze hanım kan değerinize göre hamile değilsiniz.Adet gecikmesinin araştırılması için Hormon testleri ve ultrason muayenesi ile değerlendirme gerektirir.

 48. Beyaz dedi ki:

  Temmuz 19 da hastalanmam gerekiyordu 17 sinde oldum 1,5 gün sürdü sonra kesildi 2 gün sonra tekrar leke geldi ve tamamen bitti doktora gittim bi boşluk var ama enfeksiyon olabilir dedi ve sadece eşimle hastalığmdan 1 hafta öncesinde 2-3 sefer birlikte olduk belimde agrı çok aşırı ve uyumak istiyorum sürekli sizce hamile olma olasılıgım kaçtır ve şu an kan testinde çıkarmı ?

  1. admin admin dedi ki:

   Adet tarihininden sonra yapılan kanda beta HCG testi doğru sonuç verir.

 49. Kubra dedi ki:

  Merhaba hocam regl günüm normalde 35 gun sürüyor son regl tarihim 14 haziran ben 18 temmuzda kan testi yaptırdım 1.20 çıktı fakat adet olmadım korunmayı yeni bıraktım bunun etkisi var mi tekrar test yaptirmalimiyim??Teşekkürler..

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Kübra hanım 1 hafta daha bekleyin adet görmezseniz kadın doğum uzmanına başvurun.Hormon testleri ve ultrason muayenesi ile değerlendirme gerekir.

 50. Gül dedi ki:

  Merhaba, 20 temmuz adet tarihimdi fakat gecikti. 4 günlük gecikme kan testinde kesin sonuç verir mi?

  1. admin admin dedi ki:

   Gül hanım kanda beta HCG testi doğru sonuç verir.

 51. Bahar dedi ki:

  Merhaba 😃bir haftalık evliyim adet geciktirici kullandım birakali bir gün oldu hamilelik belirtileri vardı suphelendim kan testi yaptırdım sonuç <1.20 cikti bu değer yukselebir mı

  1. admin admin dedi ki:

   Bahar hanım kan değerinize göre hamile değilsiniz.Adet görmezseniz 1 hafta test yaptırın.

 52. Emine dedi ki:

  Merhaba 2010 yılında tüplerimi bağlattım ve son iki aya kadar düzenli adet oluyordum en fazla günümü birgün geçiyordu son iki aydır adetim 10 gün gecikiyo ve adet kanaması çok olan bir kadındım temmuzun 8 inde adet gördüm ve birgün oldu oda çok az sonra çok afedersiniz damla damla normalde 1 hafta oluyordu sizce hamile kalma şansım nedir

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Emine hanım kadın doğum uzmanına başvurun.Hormon testleri ve ultrason muayenesi ile değerlendirme gerekir.

 53. Ilkay dedi ki:

  Merhaba hocam kanda test yaptirdim 17.73 cikti doktorum 10 gunluk hamilesin dedi hesaplamamiza gore 10 gunden fazla cikiyor sizce nedir

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İki gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.

 54. Sevgi dedi ki:

  13haziran da adet gördüm ve9gun gecikti kan testi yaptırsam belli olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sevgi hanım 9 gün adet gecikmesinden sonra kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 55. betül dedi ki:

  Merhaba Hocam ben troid hastasıyım ve tedavi görüyorum eşimle iki aydır bebek istiyoruz ve doktora gittiğimde hem endokrin hem de kadın doğum doktorları hiçbir sorun olmadığını söyledir. Normal de adetlerim düzenlidir fakat seyehat,stres v.b. nedenlerle en fazla 3-5 gün gecikme yaşıyorum bu süre içerisinde cinsel bir birliktelik olursa hemen regl oluyorum. Fakat son adet dönemim de 10 günlük bir gecikme yaşadım ve cinsel birliktelik olduğu halde adet olamadım test de yaptım 6.gün fakat negatif çıktı çok su içiyorum bununla bir ilgisi olabilir mi?

 56. Caresizzzz. dedi ki:

  Merhabar hocam 7 aylik bebegim var bugune kadar esim korundu iki sefer supheli durum oldu hamile olma ihtimalim yuzde kac acaba tesekkurler.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar korunmasız birlikteliklerde hamile kalma ihtimali bulunmaktadır.Daha yeni bir bebeğiniz olduğu için güvenilir bir korunma yöntemi kullanın.Hamilelik şüpheniz varsa gebelik testi yaptırmalısınız.

 57. vildan a.k.s dedi ki:

  merhaba hocam benim eşimde sorun var ve çocuğumuz olmuyo olmuyo tüp bebek dediler ama biz şuan bitkisel ilaçlar deniyoruz ve adetim gecikti 8 gün bugün ve kan tahlilinde hamilelik de çıkmadı kan tahlilinde hamilelik ne kadarlikken belli olur yani kaç günlükken ?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Vildan hanım 8 günlük adet gecikmesinde kanda hamilelik çıkması gerekirdi.Eşinizin spermlerinde sorun var ve tüp bebek tavsiye ettilerse bu yöntemi tercih edin.Kadınlarda yaş ilerledikçe yumurta sayısı azaldığından tüp bebek yönteminde de ileri yaşlarda başarı şansı azalmaktadır.

 58. Guldane dedi ki:

  43 yasindayim.9 haziran son adet tarihim.28 haziranda tek bir damla gördüm.26 gunde bir düzenli olurdum.gecikmeden 5-6 gün sonra beta testi yapıldı 00.10 cikti. Negatif oldugunu söyledi dr. birkacgun sonra tekrar yaptirmalimiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Güldane hanım adet gecikmesinin hormon testleri ve ultrason muayenesi ile değerlendirilmesi gerekir.

 59. Duygu dedi ki:

  Hocam merhaba ben 2 yıllık evliyim ve 2 yıl korumak için aylık korunma iğnesi olan mesigna iğnesini kullandım son iğnemi 3 Mayıs ayda oldum. İğne vurulduğum dönemde adetim düzenliydi. Çocuk istiyoruz, normalde 26 Haziran da adet olmam gerekiyor du ancak hala olmadım. Gebelik belirtilerinin tümü var. Hamile olabilir miyim. Çünkü mesigna iğnesini bırakınca hemen olmazsın diyorlar. Size de sormak istedim. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi akşamlar

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Duygu hanım kanda beta HCG testi yaptırın.

   1. Duygu dedi ki:

    Hocam kan testi iki kere yaptırdım negatif çıktı. 2 ay gecikmem normal mi ya da hamile olma ihtimalim var mı. İki üç haftadır baş dönmem var ( özellikle yemek yedikten sonra) mide bulantısı da var. Doktora gittim baş dönmesi için tomografi de çekildim hiç bir şey çıkmadı. Ama testler de negatif. Mesigna iğnesini bıraktığım için mi adetim gecikti. Yoksa hamile olma ihtimalim var da testler de şimdilik görünmüyor. Hocam cevabınızı bekliyorum. Ne yapmalıyım 🙁

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Duygu hanım hormon testleri ve ultrason muayenesi ile değerlendirme gerekir.Kadın doğum uzmanına başvurun.

 60. Derya dedi ki:

  Merhaba hocam 7 aylık bebeyım var bebek yedı ay olanaca hıç ilişkiye girmedım 2017 hazıranın 24 dunde bırkere ilişkiye girdım eşim pezarvatıf kullanı korundu adetıme 2 gunvardı ilişkiye gırdımde adet olmadım korktum hamıleyım dıye ilişkiye gırdım gunden berı soyledım doktora bana H CG testı yaptı haöı olmadıöı soyledı acaba dohrum doktora gıttıkten 5 gunsonra ıtrar testı yaptım çıkmadi hamıle olmadım şu anda 10 gunum geştı hala olmadım korkuyorum vardır dıye doktorum çok sıtres yapmiş sın ondanda gecıkır dedı boyle bırşey başima ilkdefa geldı 5 tane cocum var 6 tıncıyı ıstemıyorum sızce doğrumudur test bana cevap verım çok korkuyorum hamıleyım dıye

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Derya hanım kanda beta HCG testinde hamilelik çıkmadıysa hamilelik yoktur.Stresten ve emzirmeden düzensizlik olabilir.Bundan sonra çocuk düşünmüyorsanız güvenli bir korunma yöntemi tercih edin.

 61. gamzeli00 dedi ki:

  hocam geçen ay 5 inde adet olmuştum bugün sabah çok hafif açık kahve lekelenme yada akıntı mı diyelim bişe geldi sonra pembeye döndü sonra yine kahve rengine dönerek azaltı bitti gibi bişe sebebi nedir acaba hocam yardım lütfen

 62. gamzeli00 dedi ki:

  hocam sorulara bakarmısınız

 63. pelo dedi ki:

  niye sorular geç sistemem düşüyor

 64. gamzeli00 dedi ki:

  hocam yine ben önceki cevabınız için çok tesekür ederim.. bayramın 3. günü yani 27 oluyor sanırım beta yaptırdım sonuç 0,29 adetime 2-3 gün var şuan sizce napim bu saatten sonra pozitif cıkma şansı var mı zaten korunuyordukta bide flagly die vajinitden dolayı antibiyotik kullanıyodum onun ne gibi etkileri olabilir adet geçikmesi vs gibi

 65. ayla gizem kara dedi ki:

  Slm hocam ben 2 haziran adet gordum. 25 haziran adet tekrar olmam gerekti olmadim. 4 gunum gecti eczaneden test aldim teste bisey yoktu biraz zaman gectikten sonra teste 2 ikinci cizgi belirdi kasimda batma adet sancisi gibi sanci basagrisi uyku halsizlik asabiyet eylul ayinda bi dusum oldu bos gebelik tedirginim tekralaya bilirmi dusuk hamilemiyim sizce hocam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Ayla hanım kanda beta HCG testi yaptırmalısınız.

   1. ayla gizem kara dedi ki:

    saolun hocam. Hamile olma ihtimalim varmi varsa dusuk terarlarmi

    1. admin admin dedi ki:

     Ayla hanım farazi konuşmaktansa öncelikli olarak ilk fırsatta kanda beta HCG testi yaptırarak hamile olup olmadığınızı kesinleştirin.

  2. pelin dedi ki:

   cevaplar gelmiyor

 66. kainat dedi ki:

  Mrb hacam benim son adet tarihim 19.05.2017 idi ve suan ayin 24.06.2017 hala adet gormedim 05.06.2017 hastaneye gittim beta deyerim 0.5 cikti hamilelik yok dedi doktor ama hala adet gormedim sizce tekrar test yapsam hamile olma ihtimalim varmidir.
  Kafam cok karisik eyer hamilelik varsa ben doktora gittigim tarihte niye kanda cikmadi gebelik veya o tarihte gebeligin kanda cikmamasi normalmi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar tekrar doktora Adet gecikmesinin araştırılması için ultrason muayenesi ve hormon testi yapılmalı.

 67. Hanife dedi ki:

  Teşekkürler hocam

 68. Hanife dedi ki:

  Hocam sen dedin ya ani ben 4 hafta 3 günlük hamileyim kanda nekadar clkmasi gerek sonucu daha alamadlm hocam belimde çok agriyor normalml

  1. admin admin dedi ki:

   Hanife hanım gebelik haftasına göre standart bir değer yok.Sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.

 69. gamzeli00 dedi ki:

  mrb hocam..bu ay adetimi 4 yada 5 inde gördüm bulantımdan dolayı has.gittigmde beta yaptılar sonuc 1,20 yani negatif.ayrıca biz geri çekilme yöntemi ile korunuyoruz ve en son ayın 16-19 ve 22s.nden 23 üne bağlayan yani bu gece birlikte olduk geri çekilme ile korunduk tabi bunda gebe kalma şansı var mı hocam ayrıca sperm vajinaya temas etti yani üstüne geldi bende elimle yardımcı oldum açıkcası 😀 riskleri nelerdir..bide bu çamaşır suyu testisi yaptım idrarıma bi miktar kattıgımda köpürdü bu kocakarı işine göre hamileyim 😀 sizce durum nedir sürekli tahlil yaptırmak istemiyorum..

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Gamze hanım gebelik testlirinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapılan testler sağlıklı sonuç vermez.Çamaşır suyu testinin bilimsel doğruluğu yoktur.Şuanda hamilelik olsa bile kan testinde bile çıkmaz.Bu tarz şeylerle uğraşmak gereksiz strese girmenize neden olur.Adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.

 70. Hanife dedi ki:

  Çok çok teşekkürler hocam alah razl olsun insalah sonuç bugün clkar hayirli kandiller hocam

 71. Hanife dedi ki:

  Merhaba hocam bugün doktora gitim ama keseyi guremedi kan testi yaptlrdim yarln sonucu alacam son adedim 23 mayls bugün adet olmadlm kaç haftalik hamileyim hocam 3 gün önce idral tes yaptlm pozitif clktl

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Hanife hanım son adet tarihinize göre 4 hafta ve 3 günlük hamilesiniz.Gebelik kesesinin ultrasonda izlenmesi için gebeliğin belirli bir büyüklüğe erişmesi gerekir.Gebelik kesesi vajinal ultrasonografi görülmeye başlanabilmesi için kandaki Bhcg düzeyinizin 1000-1500 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Karından yapılan ultrasonda görülebilmesi için ise 3000-5000 ıu/ml seviyelerinde olması gerekmektedir. Gebelik kesesi 5 haftaya ulaştığında kesesinin içinde yolk sac ve embriyo ekosu izlenmeye başlanır.
   *Bayram sonrası kadın doğum uzmanına yeniden başvurun.Gebelik kesesi ultrasonda izlenmesi gerekir.

   1. Ecem arslan dedi ki:

    Merhaba son adet tarihim 21 haziran hamilelik belirtilerim var adet olmama 7 gun var acaba adet tarihimi beklemeden test yaptirsam cikar mı

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Ecem hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet tarihinden sonra yapılması gerekir.

 72. Fadime dedi ki:

  Hayirli kandiller hocam hocam benim mideme cok baski var belim agriyo goguslerde hafif dolgunluk hisediyorum adetime iki hafta var dun gece bu sancilardam hastaneye gitimve kanda gebelik gormedikleri icij igne yaptilar ama hic bi degisikik olmadi gebelik olusuyosa bu igne bana zarari olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   Hayırlı kandiller Fadime hanım adet tarihine 2 hafta varken hamilelik tespit edilemez.Adet tarihininden önce kullanılan ilaçlar genellikle sorun yaratmaz.Adet gecikmesi yaşarsanız kanda beta HCG testi yaptırın.Hamilelik oluşursa kadın doğum uzmanına vurulduğunuz iğne hakkında bilgi verirsiniz.

 73. KÜBRA dedi ki:

  ADETTİME 7 GÜN VAR KAN TESTİ YAPTIEDIM 1,20 ÇIKTI ACABA ERKEN Mİ YAPTIRDIM

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Kübra hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç almak için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız gecikmeden 2-3 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.

 74. Sam123 dedi ki:

  Merhaba ben en son 14 mayista hastalandım bitti yani haziran ayı için 31 bekledim fakat gelmedi daha test yaptım negatif . Sürekli.midem bulanıyor kokulara karşı özellikle sizce tekrar etmem gerekir mı testi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabakar kanda beta HCG testini tekrarlayın.Hamilelik yoksa araştırma için ultrason muayenesi ve hormon testleri yaptırmalısınız.

 75. Hanife dedi ki:

  Hocam ben bu sabah clearblue test yaptlm adetime 4 gün var ve hamisim insalah sağlıklı evlatlm olsun bundan 3 ay önce bebeğim 4 haftalik öldu insalah sakillik olur bebisim teşekkür

  1. admin admin dedi ki:

   Hanife hanım hayırlı olsun 1 hafta sonra gebeliğin teyidi için kadın doğum uzmanına başvurun.

 76. Fadime dedi ki:

  Merhaba hocam ben haziranin besinde adet gordum 11de bitti ben on ikisinde birlikdelik yasadim ve suan tam bir hafta oldu idrarda gebelik hemen cikmazmis benim tam tersi oldu hocam iki gundur sol kasimda usutmus gibi sancim var ve kasik bolgemde ve bagirsaklsrimda rahtsizlik var ikinci gebelimdede ayninseyleri yasadim bebegim dort aylikken akrani tesisi koyulup gebelimi sonlandirdilar ve gebelim sonlanalii 7 ay oldu ve ben gebe kallamiyorum adetten sonra rahim asagida olurmus hamile miyim bilmiyoruk kanda 2.00 cikdi normalmis idrarda hemn cikmadi yarim saat somra belirdi cizgi benim yumurtlama zamanini nasil ayarlicam bilmiuorum hocam yardimci olurmusunus adetten kac gun sonra birliktelik yasicam

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Fadime hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Kan değerinize göre hamile değilsiniz.

   1. Fadime dedi ki:

    Hocam yurmutlama zamanini adet bitikden sonrami hesapliuoruz yoksa adetin baslanhic tarihiylemi

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Fadime hanım son adet tarihinin ilk günü baz alınarak hesaplanır.Tüm kadınların yumurtlama tarihi bir sonraki adet tarihinden 14 gün öncesidir.Yumurtlama gününden 2-3 gün önce başlayarak 1 hafta boyunca günaşırı birliktelik hamilelik ihtimalini artırır.

 77. Naz dedi ki:

  Mrb lar catlatma iğnesi vurulmuş tüm bugün 13 gun oldu dayanamayıp test yaptırdım beta hcg 0.257 çıktı normal edet tarihimide 24 hazıran geçen ay yaptirdim da 0.100 çıkmıştı bu iyi birsey mi artmış olmasi

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Naz hanım kan değerinize göre hamile değilsiniz.Hamilelik var diyebilmemiz için 20 ve üzeri değerler gerekir.Aşılamada gebelik ihtimali %10’dur.

 78. Naz dedi ki:

  Mrb lar doktorum poliseliler olduğunu ve KolOmen verdi bir hafta kullandım sonra catlatma iğnesi vuruldum ve 11 gün oldu test yaptirsam bebek olup olmadığını analayabilirmiyim ve adet olma zamni 23 Mayıs ne yapMAM lazım tskler

  1. admin admin dedi ki:

   Naz hanım sağlıklı sonuç almak için çatlatma iğnesi vurulduktan 2 hafta sonra kanda beta HCG testi yaptırın.

 79. Hanife dedi ki:

  Hocam bende bel agrlsl olmazda çok belim agrlyor adetime 7 gün var son 10 gündür agrlm var göğüslerim agrlyo baya bi büyüdüler hamile ola bilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Hanife hanım adet tarihinizi bekleyin gecikme yaşarsanız gecikmeden 2-3 gün sonra kanda beta HCG testi yaptırın.Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki konumuzu okuyun.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/hamilemiyim-hamilelik-testleri-nasil-yapilir.html

 80. Hanife dedi ki:

  Teşekkür hocam cevap ladlgin icin

 81. ebru dedi ki:

  ben bugün test yaptırdım beta2 referans 0-10 cıktı adetimin üzerinden12 gün gecti ne anlama geliyo acaba

  1. admin admin dedi ki:

   Kan değerinize göre hamile değilsiniz.Araştırma için ultrason değerlendirme ve hormon testleri yapılmalıdır.

 82. Zehra dedi ki:

  Mehrhaba hocam adet günümden iki gün önce kahverengi lekelenmeler oldu sonrasında daha yoğun kırmızı ve pıhtılı bir kanama gerçekleşti birkaç n sürdü ve sonrasında iki gün daha kahverengi lekelenmeler oldu. Tam lekelenmlerin bitiminde eczanedeki testten yaptırdım negatif çıktı. Ama yüne de sormak istexin hamilelik olabilir mi bu şartlarda ve kan testini ne zaman yapmalıyım

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Zehra hanım adet döneminde kırmızı yoğun bir kanamanız olduysa hamilelik yoktur.Üstüne görme lekelenme şeklinde ve genellikle kahverengi, pembe şeklindedir.

 83. Büşra dedi ki:

  Merhaba en son adet tarihim 18 mayıs 25 gün sonra tekrar olmam gerekiyodu 2 gün geciktim 3 yıldır d.kontrol hapı kullanıyodum hap bitti adet oldum ve tekrar başlamadım hamileliğin belirtileri de var ama psikolojik olabilir diye düşünüyorum ovulasyon tarihinde korunmasız birliktelik olmuştu hesabıma göre 4 haftalık gebelik diye düşünüyorum idrarda çıkmadi kan testi yaptirdim sabah sonuç ne olur eğer varsa değerler kaç olur teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Büşra hanım kan testi sonucuna göre hamile olup olmadığınız belli olur.

 84. Hanife dedi ki:

  Merhaba 23 mayls adet oldum ve bu ay erken yumurtladım beklenen adetim 23 haziran ama son 15 gün guguslerimde şişlik aclma ara slra bas dunmesi kaslklarda harl bel agrlsl sürekli uyku hali bu sabah jigital test yaptlm gebe değilsin sonuç aldlm napmam gerekir teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Hanife hanım gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Erken yapılan testler doğru sonuç vermez.25 Haziran’a kadar bekleyin adet görmezseniz kanda beta HCG testi yaptırın.

   1. Özlem rize dedi ki:

    Merhaba doktor bey ben adetim 12 gün geçiyor dün kan verdim hamilelik çıkar mı aceba

    1. admin admin dedi ki:

     Merhabalar Özlem hanım 12 günlük adet gecikmesinden sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 85. Nursen dedi ki:

  Merhaba hocam adettim normal adet gunume gore 10 gun gecti ama mayis ayinda oldugum tarihe gorede 4 gun gecti eczanede satilan gebelik testinden yaptim sonuc negatif gozukuyor ama asiri bir yemeye basladim ve bel agrim oluyor ara sira ve halen adet olmadim kan testi yaptirsam gebelik var mi yok mu net olarak hamile olup olmadigimi ogrenebilirmiyim simdiden cevabiniz icin teşekkürler

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırın 10 günlük gecikmede kesin sonuç verir.

 86. Rüya dedi ki:

  Merhaba adet tarihimden 7-8 gün önce korunmasız ilişkim olmuştu.
  son adet tarihine göre yapılan beta hcg testimde sonuç 0.41 çıktı.
  Adetimden 2 gün geçmişti.
  Şuan 12 gün geçmiş oldu ve hala adet olmadım.
  Erken yapılmış bir test midir ?
  sizce hamilelik var midır?
  Değerler;
  0.2-1 hfta 5-50
  1-2 hfta 50-500
  2-3 hafta 100-5000
  3-4 hafta 500-10000
  4-5 hafta 10000-100000
  5-6 hafta 10000-100000
  6-8 hafta 15000-200000
  8-12 hafta 10000-100000

  Şimdiden Teşekkürler.

  1. Rüya dedi ki:

   4-5 hafta 1000-100000 yanlış yazmışım