40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Kese var ama kan testi sonucu negatif hamilemiyim ?

Kese var ama kan testi sonucu negatif hamilemiyim ?

SORU : Merhaba Hocam benim. Adetim 1 hafta falan geçti test yaptım iki çizgi çıktı kan testi yaptırdım negatif çıktı ama keseyi gördü doktor 7 mm Çapında sizce hamile kalma olasılığım var mı ?

CEVAP : Burada bir yanlışlık var idrar testi pozitif ise kan testinin de yani hcg ninde mutlaka 5 ve üzerinde olması gerekirdi. Ultrasonda kesenin görülmesi için HCG değerinin 1200 ünite üzerine çıkması gerekiyor.Bu durumda ya testler yanlış ya da ultrason görüntüsü gebeliği taklit eden yalancı gebelik kesesi endemetriol polip intra uterin kanama gibi nedenlerde ultrasonda gebelik imajı verebilir. Önerim kanda beta hcg nin iyi bir merkezde yeniden yapılması.

Op.Dr.Kemal HÜKMEN – Muayene = 0222 231 08 25

Bu Haber 805 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 10.01.2018 Çar 02 : 10

YORUM YAZ
 1. Sevgi dedi ki:

  Hocam merhaba yorum yapıyorum fakat bir türlü cevap alamadım sizden herhalde bir yanlışlık oldu ve gönderemedim sorumu göremediniz. Hocam ben 4 aylık evliyim ve sadece bu ay korunmadık. Ve 22 ocaktan beri adet olmadım kan testi yaptım ve sonuç 0.100 çıktı. Hamilelik yok biliyorum ama bir şey merak ediyorum yardımcı olur musunuz. Sizce ilk korunmama rağmen 0.100 değeri hamilelik için iyimidir. Yoksa herhangi bir doktora görünmemiz gerekir mi. Yardım olur musunuz lütfen. Şimdiden teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sevgi hanım kan değerinize göre hamilelik yok.Normal şartlarda genç kadınlarda 1 yıl süreli düzenli birlikteliğe rağmen hamilelik oluşmazsa doktora başvurması önerilir. 30 yaş üzeri anne adaylarında 6 aylık düzenli birlikteliğe rağmen hamilelik oluşmazsa kadın doğum uzmanına başvurması önerilir.Hamile kalmadan da doktora başvurabilirsiniz.

 2. Selma dedi ki:

  Hocam yazının devamıda şu nolur yardımcı olun.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Selma hanım kesinlikle hamile değilsiniz.

   1. Selma dedi ki:

    Hocam gerçekten değerli yorumunuz için cok cok teşekkür ederim ama sorduğımsoru gözükmüyor şuanda gizli gebelik icin bir metin göndermiştim biliyorum cok rahatsız ediyorum ama belkide görmediniz konuyla alakalı aydınlatın ne olur sorumu şuan göremiyorum.

    1. admin admin dedi ki:

     Selma hanım bu tarz soruları yayınlamıyoruz.Birliktelikten 1 ay sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.Bu konuda kuruntu yapmanıza gerek yok.Kesinlikle hamile değilsiniz.