reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Kese var ama kan testi sonucu negatif hamilemiyim ?

Kese var ama kan testi sonucu negatif hamilemiyim ?

SORU : Merhaba Hocam benim. Adetim 1 hafta falan geçti test yaptım iki çizgi çıktı kan testi yaptırdım negatif çıktı ama keseyi gördü doktor 7 mm Çapında sizce hamile kalma olasılığım var mı ?

CEVAP : Burada bir yanlışlık var idrar testi pozitif ise kan testinin de yani hcg ninde mutlaka 5 ve üzerinde olması gerekirdi. Ultrasonda kesenin görülmesi için HCG değerinin 1200 ünite üzerine çıkması gerekiyor.Bu durumda ya testler yanlış ya da ultrason görüntüsü gebeliği taklit eden yalancı gebelik kesesi endemetriol polip intra uterin kanama gibi nedenlerde ultrasonda gebelik imajı verebilir. Önerim kanda beta hcg nin iyi bir merkezde yeniden yapılması.

Op.Dr.Kemal HÜKMEN – Muayene = 0222 231 08 25

Bu Haber 1.111 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 10.01.2018 Çar 02 : 10

YORUM YAZ
 1. Funda dedi ki:

  Hocam merhaba sorum şu: 35 yaşındayım düzenli adet gören biriyim ve yumurtlama tarihim 13 eylüldü çatladığından emindim fakat adet döngüm geçeli 8 gün oldu hala ne gebelik var ne de adet. Kistim de görünmedi bu durum neden kaynaklanıyor olabilir?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar funda hanım
   öncelikle gebelik olup olmadığına emin olmak için değerinize lütfen kandan baktırınız
   bu ay yaşadığınız döngü de adet düzensizliğiniz olabilir, adetinizin sökülmesi adına söktürücü ilaç kullanmanızı
   sökülen adetinizin 3. gününde hormon tahlillerini yaptırmak için doktorunuza başvurmanızı öneririm.

 2. Maya dedi ki:

  Merhaba hocam benim adetim 19 gün gecikme var idrar testi yaptım pozitif çıktı ama ultrasyonda gebelik gözükmiyor bu durumda hamile kalma olasılığım varmı?

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Maya hanım kanda beta HCG testinde de hamilelik tespit edildi.Ve bu haftaya kadar kese izlenmediyse dış gebelik yönünden değerlendirme gerekir.

 3. Ecem dedi ki:

  Merhaba, sat 8 temmuz 16 Ağustos’ta sürtünme yoluyla ilişki oldu fakat boşalma olmadı 35 gün ve bazen 40 45 günde bir adet olurum dünensizdir ama tam yumurtlama günümde sol tarafımda bi sancı oldu kısa süreli ve o günler akıntım çok fazlaydı 6 Ağustos’ta az az mide bulantılarım başladı 18 Ağustos’ta usg bakıldı hiçbir bulguya rastlanmadı 19 Ağustos’ta kahverengi pembe lekeden sonra adet kanamam başladı 1 gün yoğun aynı adet gibi ağrılarım ve kanamam oldu ertesi gün biraz daha azaldı diğer 2 gün az az kahverengi akıntıyla sona erdi mide bulantılarım baya fazlalaştı göğüslerimde koyulaşma kenarlarındaki bezeler çıktı 3 Eylül de usg tekrar bakıldı yine hiçbir bulguya rastlanmadı kan tahlili oldu aynı gün sonucum 2den küçük çıktı gebelik Yok denildi fakat benim belirtilerim hala devam ediyor sizce tekrar etmeli miyim kan testini yapılan yere göre değişiklik ve yanlışlık olabiliyormuş veya yükselme olur mu 1 hafta sonra başka yerde yaptırmalı mıyım ?

  1. Editör dedi ki:

   merhabalar ecem hanım
   cinsel ilişki esnasında içeri boşalma olmaz ise gebelik olma ihtimali çok düşüktür
   beta hcg değeri pozitif çıkar ise yükselmesini takip etmek amacıyla tekrarlanır, lakin sizinki negatif çıkmış üstelik adet görmüşsünüz
   tekrar etmenize gerek yoktur

 4. Sevgi dedi ki:

  Hocam merhaba yorum yapıyorum fakat bir türlü cevap alamadım sizden herhalde bir yanlışlık oldu ve gönderemedim sorumu göremediniz. Hocam ben 4 aylık evliyim ve sadece bu ay korunmadık. Ve 22 ocaktan beri adet olmadım kan testi yaptım ve sonuç 0.100 çıktı. Hamilelik yok biliyorum ama bir şey merak ediyorum yardımcı olur musunuz. Sizce ilk korunmama rağmen 0.100 değeri hamilelik için iyimidir. Yoksa herhangi bir doktora görünmemiz gerekir mi. Yardım olur musunuz lütfen. Şimdiden teşekkürler.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Sevgi hanım kan değerinize göre hamilelik yok.Normal şartlarda genç kadınlarda 1 yıl süreli düzenli birlikteliğe rağmen hamilelik oluşmazsa doktora başvurması önerilir. 30 yaş üzeri anne adaylarında 6 aylık düzenli birlikteliğe rağmen hamilelik oluşmazsa kadın doğum uzmanına başvurması önerilir.Hamile kalmadan da doktora başvurabilirsiniz.

 5. Selma dedi ki:

  Hocam yazının devamıda şu nolur yardımcı olun.

  1. admin admin dedi ki:

   Merhabalar Selma hanım kesinlikle hamile değilsiniz.

   1. Selma dedi ki:

    Hocam gerçekten değerli yorumunuz için cok cok teşekkür ederim ama sorduğımsoru gözükmüyor şuanda gizli gebelik icin bir metin göndermiştim biliyorum cok rahatsız ediyorum ama belkide görmediniz konuyla alakalı aydınlatın ne olur sorumu şuan göremiyorum.

    1. admin admin dedi ki:

     Selma hanım bu tarz soruları yayınlamıyoruz.Birliktelikten 1 ay sonra yapılan kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.Bu konuda kuruntu yapmanıza gerek yok.Kesinlikle hamile değilsiniz.