Kese var ama kan testi sonucu negatif hamilemiyim ?

10.01.2018
949
A+
A-
Kese var ama kan testi sonucu negatif hamilemiyim ?

SORU : Merhaba Hocam benim. Adetim 1 hafta falan geçti test yaptım iki çizgi çıktı kan testi yaptırdım negatif çıktı ama keseyi gördü doktor 7 mm Çapında sizce hamile kalma olasılığım var mı ?

CEVAP : Burada bir yanlışlık var idrar testi pozitif ise kan testinin de yani hcg ninde mutlaka 5 ve üzerinde olması gerekirdi. Ultrasonda kesenin görülmesi için HCG değerinin 1200 ünite üzerine çıkması gerekiyor.Bu durumda ya testler yanlış ya da ultrason görüntüsü gebeliği taklit eden yalancı gebelik kesesi endemetriol polip intra uterin kanama gibi nedenlerde ultrasonda gebelik imajı verebilir. Önerim kanda beta hcg nin iyi bir merkezde yeniden yapılması.

Op.Dr.Kemal HÜKMEN – Muayene = 0222 231 08 25

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kemal HÜKMEN
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kemal HÜKMEN
1976 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1976-1977 yılları arasında Hacettepe Tıp Fakültesi Anestezi Reanimasyon bölümünde asistanlık yaptı.Uzmanlığını 1981 - 1982 yılları arasında Zekai Tahir Burak Kadın Hastalıkları Hastanesinde almıştır.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 20 YORUM
 1. Onur dedi ki:

  Merhaba hocam eşime ikitane gebelik testi yapdik pozitif çıktı ulturosanda 8 santimlik kese oluşumu görünüyor dendi dokdor tarafından ama kanda 06 çıktı gebe değilsiniz dendi bize bu yardımcı olurmusunuz

  1. Editör dedi ki:

   Merhabalar
   Bize en net ve sağlıklı sonucu kanda bakılan beta hcg değeri verir
   ultrason ile bakıldığında rahim içerisinde bazen keseye benzetilen sıvı birikintisi görebilmekteyiz, bunun ile karıştırılmış olunabilir
   kandaki beta hcg değeriniz negatif çıktı ise herhangi bir gebelik yoktur

Daha Fazla Yorum
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.