Meltem annenin doğum hikayesi

30.04.2016
69
A+
A-
Meltem annenin doğum hikayesi

Zor bu hamilelik döneminden geçtim düşük tehlikesi ve erken doğum riski vardı sürekli yattım yatarak geçirdim hamileliğimi 33 haftalık tim pazar günüydü sancılarım başladı eşim evde yok tekim korkmaya başladım çünkü erkenden evde yalnızdım ablam geldi doktora gittik muayene ultrason derken sadece uyarıyı ama yatıp dinlenmeye ihtiyacımız varmış yine 2 hafta sürdü bu dinlenme 34.haftalıkken perşembe günü doktor kontrolünde vardı çarşamba gününden anneme gittik doktorum yakın olacağı için orada kalacaktım sabah 8.30 randevu vardı .O gece uyuyamadım sancılar başladı sürekli tuvalete gidip geliyorum eşim işteydi telaşlandırmak istemedim anneme seslenmedim sabah gittik muayene olduk doktorunuza anlattım NST ye girdim sancılarım çıktı dikkat etmemiz söyledi eve geldik öğün sancılar devam etti. Bir daha gittik NST ye girdim sancılarım çoğalmıştı serum yedim sancılar durdu öğün iyiyim sabah tekrarladı yine gittik yine NST yine sancı bu sefer doktor böyle giderse 3-5 güne doğum, ciğer geliştirici iğne, serum eve geldik yine iyiyim aksama bir daha yine serum eve sabah oldu sancılar devam ediyor hastane ye yine gittik ciğer geliştiricinin 2.sini vuruldum serum yedim eve öğün yine iyidir akşam sancılar başladı artık gitmek istemiyordum damarlarının bulamadıkları için hep patladı eşim gidelim dedi istemedim 7 den 9.30’ kadar geçmedi gittik sancılar kuvvetli ama açılma yok Yatış verildi. Saat 10’da NST 12 de NST aynı zamanda serum sancılar bu sefer geçmiyor  1.5 doktor muayenesinde kontrol edildi bebeğin kalp ritim bozulmaya başlamıştı acilen doğuma alındım doğum oldu Bebeğimi göremedim hemen küveze alındı cumartesi gece 2.35’ti pazar günü göremedim pazartesi gördüm küçüktü ağzında burnunda normlar vardı canım çok yandı dayanamadım görüş bilgi alma pazartesi çarşamba cuma 10’daydı sadece hafta sonu göremedim aklım hep oradaysa pazartesi görüş geldi. Gittim doktor gayet iyi olduğunu emzirebileceğimi  söyledi. Hemen başladı o gün 2 kere girme şansım olmadı salı saat 10 da 2 de 4 de 8 de emzirme vardı en son 8 de girdim. Çıktıktan sonra bir daha girebilir miyim dedim  10 gel dediler gittim sonra bir daha 12 de gittim sonra gece 2 de çarşamba bir daha doktor ile konuşamadım. Perşembe gittiğimde doktoru ile konuştum ve artık hastaneden çıktık.Evimize geldik çok güzeldi heyecanlandım, mutluyum, hayat onunla çok güzelmiş şimdi 6 aylık olduk Allah herkese bu güzelliği yaşatsın kimse bu olumsuzlukları yaşamasın çok zor günlerdi .

 

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.