Nilüfer’in doğum hikayesi

17.04.2014
21
A+
A-
Nilüfer’in doğum hikayesi

DOĞUM HİKAYEM : Selam ben Nilüfer, 37 yaşımdayım, 18 ağustosta 3. bebeğime hamile kaldığımı öğrendim çok mutluydum sanki ilk bebeğimiz gibi sevindik hayırlısıyla sağ salim kucağıma almaktı artık tek düşüncem,ilk aylarımda bir problemim yoktu fazla ara ara mide bulantısı ama fazla değil,tetkiklerimde iyi çıkıyordu bir sıkıntı yoktu,bebeğimin gelişimi de iyiydi şükür ama 32.inci haftadan sonra avuç içi ve ayaklarımda kaşıntı olmaya başladı size yazdım bu sıkıntımı ilk ve siz bana karaciğer ve safra salgısından olduğunu söylediniz hastaneye gittiğimde dr. bana normal olduğunu söylemişti ama zamanla ilerledi geceleri uyumamaya başladım kaşıntıdan dayanamıyor ağlıyordum kaşıntıdan artık yaralıyordum çünkü ayaklarımı,zamanla da vücudumda kasınmaya başladı ekstradan olmadı ılık duşa giriyordum kış günü,oda yetmiyordu ayağıma ıslak havlu sarıp öyle yatıyordum , 35 haftalıkken kontrole gittiğimde dr tekrar söyledim karaciğer değerlerine bakıldı(bu arada 9 sene önce safra alınmıştı taş olduğu için) değerlerim çok yüksek çıktı dahiliyeye sevk etti tetkiklerim bir daha tekrarlandı ve bir ilaç verdi ama dr kullanmam konusunda tereddütte kaldı ve fakülteye sevk etti orada da 2 gün tetkiklerim yapıldı ve ilacı kullanmada bir sıkıntı olmadığını gece yatmadan 3 adet içmemi söylediler 2 gün içtim ve 3. gün lekem ve ağrım olmaya başladı akşam acil hastaneye kaldırıldım 2 gün daha içtim hastanede 3. gün tetkiklerim tekrar yapıldı ama sanım da olmaya başladı zaten son 1 ay uykum hiç yoktu 1 veya 2 saatlik uykuyla geziyordum 37. haftaya yeni girmiştim ve dahiliye uzmanı tetkiklerde biraz düştüğünü değerlerimin ve sezaryena girebileceğimi söyledi ertesi gün ameliyata girecektim ve gece ara ara sancım olmaya başladı ama sabah baya baya doğum sancıları başladı ve doğuma girdim belden uyuşturdular bebeğim dünyaya geldi sesini duydum ve gözümden yaşlar süzülmeye başladı bana gösterip babasına götürdüler,sonra beni de götürdüler bebeğimin yanına kucağıma aldığımda daha mutluydum çok şükür dedim bebeğimin adı VEFA,Hamileliğim süresince hafta hafta gebelik yani sizi takip ettim ben çok faydalandım sizden ve etrafımda ve sayfamda arkadaşlarıma tavsiye edip öneriyorum,başarılarınızın devamını dilerim size çok teşekkür ederim.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.