Özge annenin doğum hikayesi

25.04.2016
18
A+
A-
Özge annenin doğum hikayesi

İlk hamileliğim olduğu için büyük bir heyecan aynı zamanda korku ile doğum tarihini bekliyordum. Ama doğumum beklediğimiz tarihte gerçekleşmedi. Eşim işi nedeniyle yanımda değildi. Doğum için izine gelmişti. Eşim geldi ertesi gün doğuma gittik. Oğluşumuz bir hafta erken geldi. Babasının gelmesini beklemiş oğluşum demek ki. Bir sabah uyandım doğum belirtileri vardı ama sancım olmadı. Eşimle birlikte apar topar hastaneye gittik. Doktorumuzun muayenesinin ardından doğumun gerçekleşeceğini öğrendik. O an ne hissedeceğimi bilemedim. Korkuyla karışık sevinç ☺.  Gerekli işlemler yapıldıktan sonra ameliyathanenin yolu göründü bana. Eşimi işlemler için gönderdiler beni ameliyathaneye aldılar. Gözüm arkamda eşimi aradı ama onu göremeden acil ameliyata aldılar beni. İçimde büyük bir korku.. Nasıl olacak? Nasıl doğum yapacağım? Ya bir şey olursa? Ya çocuğum sağlıklı olmazsa? Gibi bir sürü sorularla kendi kendimi yiyip bitirmiştim. Daha sonra tüm hazırlıkların ardından beni uyuttular. Kendime geldiğimde hissettiğim tek şey büyük bir acı. Beni odaya aldılar ve daha sonra bebeğimi getirdiler. Elleri ağzında acıkmış. Öyle tatlıydı ki. Ve sonunda kucağıma alabildim. Anlatılamaz bir duygu. O anda bütün acılarınızı unutuyorsunuz. 9 ay boyunca çektiğiniz sıkıntılar, doğum acılarınız hepsini unutuyorsunuz. Bütün korkularım boşunaymış. Boş yere kendimi yiyip bitirmişim. Her şey olacağına varıyor ve çok şükür her şeyi sorunsuz bir şekilde atlattık. Evlat öyle tatlı bir şeymiş ki.. İlk ve yeni anne olmak biraz zor oluyor tabi ki. İlk gün özellikle benim için çok zor geçmişti. Hastanede sadece benim oğlumun sesi. Bütün gece boyunca ağladı ne yapacağımı bilemez halde bende onunla birlikte ağlamıştım. Ertesi gün bütün kontrollerimiz yapıldı ve taburcu işlemlerimiz başladı. İki kişi olarak çıktığımız eve üç kişi olarak dönmenin sevinci ve mutluluğunu yaşadık. Rabbim tüm isteyenlere yaşatsın bu duyguyu. Gerçekten anlatılmaz, tarif edilemez bir duygu.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.