Özlem Bilge’nin hamilelik serüveni

27.04.2016
19
A+
A-
Özlem Bilge’nin hamilelik serüveni

Evleneli daha bir buçuk ay olmuştu ki hamile kaldığımı öğrendim.  İçimde öyle büyük korku ve endişe vardı ki ben yapamam dedim. Birkaç gün bununla ilgili kendimde iç savaş verdim.  Sadece bebeğime yetersiz gelme onu iyi yetiştirememe korkusu vardı içimde. Ama sonra minik kızımın minicik kalp sesini duydum o an her şey durdu benim için sadece kızım Zeynep Miray vardı benim için.  O benim ve sevgili eşimin birer parçası idi. Ve sağlıklı idi. Allah’a çok şükür. Ona bağlanmam gün geçtikçe daha da arttı. Cinsiyetini öğreneceğimiz tarihe kadar hep kız olacağı doğdu içime herkes erkek dedi ama kızım olacaktı benim onu süslü püslü minik bir cadı yapacaktım ve öyle de oldu doktor minik bir kızın olacak dedi içim de kelebekler uçuştu bir bilseniz. 17.haftaydı ilk hareketini hissetmem o duyguyu tarif etmek imkânsız bambaşka bir şey düşünsenize içinizde bir canlı var kıpır kıpır oynayan. Her an o duyguyu hissettikten sonra sürekli oynamasını istediğiniz bir canlı minik kızınız şu bile sanki ilk hissettiğim an gibi heyecanlandım. Şu an 29 haftalık hamileyim kızımla müzik dinliyoruz ona kitap okuyorum masal anlatıyorum oyun bile oynuyoruz bazen kulağa saçma gelebilir ama o benim arkadaşım gibi daha şimdiden. Eşyalarını almaya başladık kızımın bir görseniz öyle tatlı kıyafetleri var ki onların hepsini her birini özenle giydirmek istiyorum minik kızıma. Şimdi heyecanla onu bekliyor ve Allah’a onun için dua ediyorum her gün.  Az kaldı ninni kızıma kavuşmaya onun yüzünü görmek kokusunu içime çekmek bunları bile hayal edince gözlerim doluyor aşırı duygusal oldum bir bilseniz. Onu çok seviyorum daha şimdiden onunla ilgili çok hayallerim var rabbim inşallah hepsini nasip eder. Artık annemin kıymetini daha da çok biliyorum evet daha annelikte yolun başındayım ama bunları yaşamak bile annemin kıymetini daha çok anlamam için yetti. Bazen çok korkuyorum ya iyi anne olamazsam diye ama benim annemin eşimin desteği ve diğer herkesin gözlerindeki mutluluk sayesinde yapabileceğimi biliyorum içime bir mutluluk huzur sevinç ve en önemlisi umut doluyor.  Kendime kızıyorum en başta istemediğim için bu düşünce beni şu an çok korkutuyor rabbim inşallah minik kızımı sağlıklıca bize nasip eyler. Duam sevgim seninle olsun Zeynep Miray’ım.  Seni çok seviyorum görüşmek üzere tatlı kızım.

 

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.