reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

ŞÖFÖR ANNELERİ KIŞA HAZIRLIYORUZ

ŞÖFÖR ANNELERİ KIŞA HAZIRLIYORUZ

ŞÖFÖR ANNELERİ KIŞA HAZIRLIYORUZ

Köy yolları her zaman şehir içinden daha tehlikeli gibi gözükür. Özellikle havanın erken kararması ve düşük sıcaklıklar, bu durumu kışın da geçerli kılmaktadır. Ancak köy yolunda seyahat eden bir aracın şehir içinde çocuğunu okuldan almaya giden anneden daha güvende olduğunu biliyor muydunuz?

Şehir içinde daha az güvendeyiz.

Karanlık, kıvrımlı ve çok tehlikeli gibi gözüken bir dağ yoluna çıkarken tedirgin olabilirsiniz. Ancak kışın şehir içinde seyahat ediyorsanız biraz daha fazla tedirgin olmalısınız. Çünkü kışın bildirilen kazaların üçte ikisinden fazlası (%68) şehir içinde meydana gelmektedir. Yani içinizi ürperten o dağ yolu her gün araba sürdüğünüz yollardan daha güvenlidir.

 sofor

O yüzden özellikle kışın şehir içinde yolculuk ederken de kış lastiğinizi takmayı ihmal etmeyin. Düşük sıcaklıklarda yapılan frenler ve dur-kalklar, kış lastiği olmayan araçları her geçen gün kazaya daha fazla yaklaştırmaktadır. Nitekim her gün dağ yolunda araba sürmek zorunda kalan anneler çok olmasa da çocuğunu okula bırakmak veya işe gitmek durumunda olan birçok anne olduğunu biliyoruz.

Son olarak, şehir içindeki yolculuklar da en az dağ yolları kadar tehlikeliyken güvenliğiniz için tedbirli olmanız gerekiyor. Yukarıda anlatıldığı gibi kar lastikleri sadece karlı havalarda değil adı üstünde tüm kış boyunca arabanızı yola bağlamalı. Kış lastiklerinin yarattığı fark sizin de ilginizi çektiyse, Michelin Road Usage Lab’a göz atın. Sürüş deneyiminizi mümkün olduğunca güvenli kılmak için bu tarz ip uçları önemlidir.

 

Bu Haber 1.288 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 08.10.2014 Çar 12 : 8

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.