Süt tüketimi hakkında bilinmesi gerekenler

25.04.2015
1.584
A+
A-

Süt hamile olsun olmasın tüm kadın ve erkeklerde ve çocuklarda çok değerli bir besin kaynağıdır.Bu konuda yapılan bir çok araştırma bunu ortaya koymaktadır..Süt kalsiyum yönünden zengin bir kaynaktır.Gebelikte anne adaylarının kalsiyum ihtiyacı artmaktadır. Anne adayının gebelikte süt içme alışkanlığını kazanması sadece kalsiyum bakımından değil, protein ve A, C, D ve K vitaminleri ile demir, iyot gibi mineral ihtiyacının karşılanması bakımından da oldukça önemlidir.
Yapılan araştırmada gebelik döneminde yeterli miktarda kalsiyum alan annelerin bebeklerinde multiple sclerosis adı verilen hastalığın ve düşük doğum ağırlığı gibi olayların daha az görüldüğü belirlenmiştir.
Yapılan araştırmalar gebelik döneminde yeterli düzeyde kalsiyum alan anne adaylarının almayan anne adaylarına göre preeklampsi gelişim riskinin 5 kat daha az olduğu tespit edilmiştir.Bu nedenle en önemli kalsiyum kaynaklarından biri olan süt tüketimi gebelikte çok önemlidir.Süt tüketiminin önemi hakkında detaylı bilgiye galerimizde yer verdik.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.