reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Süt tüketimi hakkında bilinmesi gerekenler

Süt tüketimi hakkında bilinmesi gerekenler

Süt hamile olsun olmasın tüm kadın ve erkeklerde ve çocuklarda çok değerli bir besin kaynağıdır.Bu konuda yapılan bir çok araştırma bunu ortaya koymaktadır..Süt kalsiyum yönünden zengin bir kaynaktır.Gebelikte anne adaylarının kalsiyum ihtiyacı artmaktadır. Anne adayının gebelikte süt içme alışkanlığını kazanması sadece kalsiyum bakımından değil, protein ve A, C, D ve K vitaminleri ile demir, iyot gibi mineral ihtiyacının karşılanması bakımından da oldukça önemlidir.
Yapılan araştırmada gebelik döneminde yeterli miktarda kalsiyum alan annelerin bebeklerinde multiple sclerosis adı verilen hastalığın ve düşük doğum ağırlığı gibi olayların daha az görüldüğü belirlenmiştir.
Yapılan araştırmalar gebelik döneminde yeterli düzeyde kalsiyum alan anne adaylarının almayan anne adaylarına göre preeklampsi gelişim riskinin 5 kat daha az olduğu tespit edilmiştir.Bu nedenle en önemli kalsiyum kaynaklarından biri olan süt tüketimi gebelikte çok önemlidir.Süt tüketiminin önemi hakkında detaylı bilgiye galerimizde yer verdik.

GALERİYE GİTMEK İÇİN TIKLAYIN

Bu Haber 2.159 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 25.04.2015 Cts 03 : 25

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.