reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Tek yumurtalıkla veya tek tüple hamile kalınabilir mi ?

Tek yumurtalıkla veya tek tüple hamile kalınabilir mi ?

Tek Yumurtalıkla Veya Tek Tüple Gebelik

       Kadınlarda sağda ve de solda olmak üzere iki adet yumurtalık bulunmaktadır. Fakat bazı kadınlarda doğuştan ya da bir hastalık nedeni ile alındıktan sonra tek tüp ve tek yumurta bulunabilmektedir. Böyle durumlarda da kadınların gebe kalması son derece olağandır. Özellikle de tıp dünyasının ve de teknolojinin büyük bir hız ile ilerlemesinden sonra kadınların tek yumurtalık ve tek tüp ile hamile kalması mümkün bir hale getirilmiştir.

       Kadınlarda tek tüp ya da tek yumurta olması durumunda hamile kalma şansları yaşları ile doğrudan ilgilidir. Genç yaşta olan kadınların tek yumurtaya sahip olmaları durumunda da hamile kalma şansları bulunabilmektedir. Hormonlarının çalışmasında herhangi bir sorun olmayan ve de tek yumurtaya sahip olan kadınların tüp bebek yöntemine gerek kalmadan normal yollar ile hamile kalma şansı bulunmaktadır.

       Fakat kişinin yaşı genç olsa da eğer iki yumurtalığı bulunmuyorsa normal yollar ile hamile kalması söz konusu değildir. Tüp bebek yöntemi ile tedavi metodunda anne adayının yumurtalıklarına aşı uygulaması yapıldığında bile yumurtalığı olmayan kadınların tüp bebek yöntemi ile de çocuk sahibi olması mümkün olmamaktadır.

       Fakat kadınların iki tüpünün de birden alınması durumunda tüp bebek yöntemi ile çocuk sahibi olabilme ihtimali bulunmaktadır. İki tüpü ve de iki yumurtalığı da alınan kadınların çocuk sahibi olabilmelerinin tek yolu ise taşıyıcı annelik olmaktadır.

Bu Haber 16.101 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 24.09.2014 Çar 11 : 24

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.