Tüp bebek aşamaları nelerdir ?

23.01.2015
14
A+
A-
Tüp bebek aşamaları nelerdir ?

Tüp bebek işlemi nasıl yapılır ? Aşamaları nelerdir ?

       Tüp bebekte aşamaları;Birinci aşamada öncelikle hastaların değerlendirilmesi yapılır ,ikinci aşamada gerekli tetkiklerin incelenmesi,üçüncü aşamada uygun tedavi şeklinin belirlenmesi , dördüncü aşamada yumurta gelişim tedavisinin verilmesi, sonraki aşamada yumurtanın toplanması
bir sonraki aşamada yumurta ile spermin birleştirilmesi daha sonraki aşama embriyo gelişimi için laboratuvar koşullarının temini ve en son aşama olarak oluşan embriyonun yani bebeğin anne rahmine yerleştirilmesi aşamalarından oluşur.

       Konuyu daha iyi açıklamak gerekirse öncelikle anne ve baba değerlendirilir.Sorunun nerden kaynaklandığı saptanmaya çalışılır.Tedavinin her aşamasında
çiftlere bilgi verilir.Bundan sonra gerekli olan tetkikler istenir.Tetkiklerin istenmesinin ardından uygulamanın tedavi şekli belirlenir.

      Bundan sonraki aşamada tedaviye geçilir.Tedavide yumurtanın gelişimi için ilaçlar verilerek yumurtaların gelişmesi temin edilir.Yumurtalar belli olgunluğa geldikten sonra yumurta ile sperm hücresi mikroskop altında birleştirilir.Oluşan embriyolar yani bebekler belli olgunluğa geldikten sonra ultrason eşliğinde anne rahmine nakledilir.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Zeki SALAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.