40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Tüp bebek soru cevap

bulent-tiras-reklam

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Prof.Dr.Bülent TIRAŞ Tüp bebek , hamile kalamama , infertilite , aşılalama ile ilgili sorularınızı cevaplıyor.
Acıbadem Maslak Hastanesi – İstanbul

RANDEVU – İLETİŞİM

+90 212 304 39 19  / +90 212 304 39 46  / +90 533 580 14 81

Aşağıdaki form ile Tüp bebek ve İnfertilite konularında Prof.Dr.Bülent TIRAŞ’a soru sorabilirsiniz.

SORU SOR
 1. Azra dedi ki:

  Merhaba,

  Aralık ayı sonunda gerceklesen ve negatif sonuclanan ilk tup bebek denemesinden sonra su an bekleme ve arastırma safhasındayım.

  37 yasındayım ve tek problemin dusuk AMH degeri (0.171) oldugu tespit edilerek,iki aylık yumurta gelisim sureci sonunda max bes adet yumurta kapasitesiyle elde edilen iki yumurta toplandı,iki embriyo transferi gerceklesti ve olumsuz sonuc geldi maalesef.(19 Ocak)

  Transfer sonrası HCG kan degerleri 7-9-54-87-44-45 seklinde seyretti ve transferden sonraki 28.gunde deger hala sıfırlanmadıgı gibi 159’a yukseldi.
  Doktorum ısrarla saglıklı bir gebelik olmadıgını degerlerin bir hafta icinde dusecegini soyluyor ancak huzursuzum.
  Bu durum normal midir ?

  Yanıtınız icin tesekkurler.

 2. Gülnur dedi ki:

  Merhabalar 2 yıllık evliyiz düzenli birlikteliğe rağmen bir türlü hamile kalamadım hocam.Hangi testleri hangi hastanede yaptırmalıyım ?

  1. Merhaba,
   İki yıldır korunmasız düzenli cinsel birlikteliğe rağmen gebelik elde edememiş olmanız nedeniyle size önerim en kısa zamanda alanında deneyimli infertilite ile ilgilenen bir hekime başvurmanızdır. Yumurtalık rezerviniz, rahim ve tüplerinizin durumu, eşinizin sperm analizi sonucu değerlendirilerek siz ve eşiniz için en uygun tedavi seçenekleri oluşturulacaktır. Yardımcı üreme tedavilerinde başarı tedavi gördüğünüz merkezin ve o merkezin çalışmış olduğu laboratuvarın kalitesi ile doğrudan ilişkilidir. Bu nedenle merkez seçimlerinde önceliğiniz gebelik oranları yüksek merkezleri seçmek şeklinde olmalıdır.

   Saygılarımla
   Prof. Dr. M. Bülent Tıraş