Tüp Bebek tedavisinde başarıyı arttırmak için çiftlere düşen görevler nelerdir ?

30.03.2015
26
A+
A-
Tüp Bebek tedavisinde başarıyı arttırmak için çiftlere düşen görevler nelerdir ?

Tüp bebek tedavi işlemi bir ekip işidir.Burada doktor , hemşire kadar anne , baba adaylarına da düşen görevleri vardır.Mümkünse anne , baba adayı tedavi konusunda blinçlendirilmeli ve tedaviye hazırlanmalıdır.

Anne adayının kilo problemi varsa tedavi öncesinde diyet ve egzersizlerle verilen kilolar tedaviyi arttıran önemli hususlardan birisidir.

Annede var olan şeker , yüksek tansiyon, tiroid hastalıklarının tüp bebek tedavisi öncesinde kontrol altına alınması başarıyı olumlu olarak etkilemektedir.
Anne adayının sigara ve alkol kullanımı da tedaviyi olumsuz olarak etkilediği için tedavi öncesi bu kötü alışkanlıkların bırakılması diğer önemli husustur.

Son olarak sözünü etmek istediğim nokta strestir.Stres gerçekten tüp bebek tedavisini olumsuz olarak etkileyen önemli bir husustur.Bu yüzden çiftlerin gereksiz stresten uzak kalmaları tedavi için önemli nokta olduğu için gerekirse çiftlerin gerekirse tedavi öncesi hastalar psikolojik danışmanlık alabilirler.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Zeki SALAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.