Tüp bebek tedavisine başlamadan önce hangi testler yaptırılmalıdır ?

09.02.2015
15
A+
A-
Tüp bebek tedavisine başlamadan önce hangi testler yaptırılmalıdır ?

tup-bebek-oncesi-yapilacak-

 

 

 

 

 

 

TÜP BEBEK TEDAVİSİ ÖNCESİ YAPILAN TESTLER

        Bebek istemi ile başvuran çiftlerde öncelikle anneyi değerlendiriyoruz.Muayene ve ultrason önemli bir aşamadır.Muayene esnasında gebeliğe engel rahim ağzındaki enfeksiyonlar herhangi bir yaranın olup olmadığına bakıyoruz.Daha sonra ultrason ile rahimde gebeliğe engel miyomlar , polipler var mı ? Bunlar bizim için önemli noktalar.Diğer bir nokta da yumurtalıklarda kaç yumurta var , gebeliğe engel yumurtalıklarda kistin varlığını araştırıyoruz. Bunun yanında sperm testini çiftlerden muhakkak istiyoruz.

       Sperm testinde spermin hareketliliğini ,sayısına ve yapısına bakıyoruz.Bundan sonra gebelikte önemli bir husus olan tüplerin değerlendirilmesi için rahim filmini hastalarımızdan istemekteyiz.Sonraki aşamada kan testleri ile hormon testleri istemekteyiz.

       Son olarak kişiye özel testler istemekteyiz.Örneğin tansiyon gibi hastalıkları varsa bu hastalığa yönelik testler istemekteyiz.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Zeki SALAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.