reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Tüp bebek tedavisiyle doğan bebeklerde herhangi bir sağlık sorunu görülür mü ?

Tüp bebek tedavisiyle doğan bebeklerde herhangi bir sağlık sorunu görülür mü ?

TÜP BEBEK TEDAVİSİ İLE DOĞAN ÇOCUKLAR SAĞLIKLIKLI OLUR MU ?

Memorial Ataşehir Hastanesi Tüp Bebek Merkezleri doktorlarından Op.Dr.Zeki  SALAR Tüp Bebek tedavisi ile doğan bebeklerde herhangi bir sağlık sorunu görülür mü ? konusu hakkında bilgi veriyor.

Önceki yıllarda 3,4,5 embriyo transferinin gerçekleştirilmesi sonucunda Tüp Bebek tedavisi ile hamile kalan kadınlarda erken doğumlar sonrasında dünyaya gelen bebeklerde görme problemleri , gelişme problemleri sıklıkla karşılaştığımız sorunlar arasında yer almaktaydı.Ancak sağlık bakanlığının yaptığı son değişikliklerden sonra günümüzde en fazla iki adet embriyo transferi gerçekleştirilebilmekte ve gerçekleştirilen bu transferde kaliteli embriyolar seçildiği için günümüzde sağlıklı bebekler dünyaya gelmektedir.

Bu Haber 1.409 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 02.04.2015 Per 01 : 2

YORUM YAZ
  1. Hatice Uras dedi ki:

    Nedense birçok insan hala tüp bebek konusunda yeterli bilgiye sahip değil. Doğru uygulandığı ve doğuma kadar geçen süreç düzenli olarak takip edildiği sürece, Dr. Zeki Salar’ında bahsettiği şekilde, herhangi bir sağlık problemiyle karşılaşılacağına inanmıyorum. Faydalı paylaşımlarınız, biz annelere destek olmaya devam ediyor.