40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Üstüne görme nedir ?

Üstüne görme nedir ?

       Gebelik döneminde üstüne görme olarak tabir edilen kanama, adet kanaması olarak kabul edilmemelidir. Bu kanama gebeliğin başlangıcında, rahim iç tabakasına yerleşen gebelikten kaynaklanır. Bu durum tıpta implantasyon kanaması olarak adlandırılır. Bu tür kanamalar her hamile kadında yaşanmaz. Kadınlar bu durumu gebeliğin başında olduklarından anlayamaz ve bunu üstüne görme olarak tanımlarlar. Çünkü gebeliğin başlangıç dönemi ve adet döneminin başlangıcı yaklaşık olarak aynı günlerde olur. Gebeliğin farkına varamamış olan kadın, bunu adet kanaması olarak tanımlar.

Üstüne görme ve adet kanaması arasındaki farklar nelerdir?

        Üstüne görme olarak tabir edilen durum, bir adet kanaması olarak kabul edilmez. Bu kanamaların rengi, miktarı adet kanamasına göre farklıdır. Adet kanamasında göre üstüne görme kanamaları düzensiz ve daha hafif yaşanır. Bu kanama döllenme sonrasındaki 10. günde oluşur. Çoğu zaman fark edilmeden geçer. Kadınların hamilelik şüphesi taşıması durumunda, normal adet kanaması dışında gördükleri kanamalarda mutlaka doktoruna danışması önerilir. Bu durumda en azından, kan ya da idrar tahlili yaptırarak, gebelik testi yaptırmaları gerekir.

Üstüne görme gebeliğe bir zarar verir mi?

        Kadında implante oluşurken yani gebeliğin rahim içi duvarına yerleşmesi sırasında meydana gelen üstüne görme kanaması, gebelik açısından zararlı bir durum değildir. Aynı zamanda bebek içinde aynı etkiler geçerlidir. Bu kanamanın sadece gebeliğin geç fark edilmesi gibi bir olumsuz etkisi bulunmaktadır. Anne adayı gebeliğini geç algılarsa, bu dönemde zararlı ilaçları kullanabilir, radyasyon alabilir bu da bebeğe zarar verici olabilir. Aynı zamanda istenmeyen bir gebeliğin gelişmesi halinde, yaşanabilecek sorunlar önem taşıyabilir. Hamile olduğundan kuşkulanan bayanların, bu tür kanamalarda doktoruna danışması son derece önemlidir. Doktor bu durumdan kuşkulandığında tahlil ve ultrason tetkikleri yaparak gebeliğin teşhis edilmesini sağlayacaktır.

Bu Haber 113.554 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 15.05.2014 Per 11 : 15

YORUM YAZ
 1. Ferah dedi ki:

  Merhaba, 16.04 taihinde adet regl olmam gerekiyordu, olmadım, 19.04 de beta hcg baktırdım 18.25 geldi, daha sonra 21.04 te tekrar beta hcg yaptırdım 23.75 di ve 21.04 de regl oldum. Bu durum nedir, 2-3 gün sonra tekrar beta hcg yaptırmalı mıyım? Ben şimdi hamile miyim değil miyim?

  1. admin admin dedi ki:

   Ferah hanım kimyasal düşük gibi görünüyor.Beta HCG değeri takip edilmeli.

 2. sunurul dedi ki:

  Merbaba arkadaşlar iki aylık evliyim bu ikinci adetm dır görüyorum birinci normal oldu her zaman ki gibi bu sefer biraz değişik şeyler oldu adetmin tarihine bir gün kala  biraz kan gördüm üç saat kesildi yine az bir şekilde görüp kesilme oldu böyle bir gün boyunca geçti ikinci ve üçüncü günü normal kanamam oldu ve dördüncü günü yine azaldı sizce bu ne demek oluyor üstüne görme mi yaşıyorum şuan

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görme lekelenme şeklinde olur.Yoğunluk ve süresi normal adetten az olur.

   1. sunurul dedi ki:

    Ama normal adetıme göre az gördüm ve iki gün sonra hemen kesildi

    1. admin admin dedi ki:

     O zaman kan testi yaptırarak şüphelerinizden kurtulabilirsiniz.

 3. Melike dedi ki:

  Merhaba.10.04.2017. Tarihinde adet görmem gerekiyordu ama 06.04.2017 tarihinde adet oldum ilk gun biraz koyu geldi kan sonra kahverengi lekenmem oldu sizce ustune gormus olabilir miyim

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görme lekelenme şeklinde olur.Kanam süresi ve yoğunluğu her zamankinden az ise kanda beta hcg yaptırın.

 4. Ayda dedi ki:

  Ben birliktelikten sonra 3 kez normal zamanımda adet oldum ve 1 er hafta arayla sürekli idrsr testi yaptım negatif ayrıca birliktelikten 60 gün sonra kan testi yaptırdım <1 çıktı şimdi ise 4. Regl zamanıma 14 gün varken peçeteye silince pıhtılı kan geldi diğer aylar üstüne görüp şuan gebe olabilir miyim bir daha birliktelik yaşanmadı teste gerek var mı

  1. admin admin dedi ki:

   Hamile değilsiniz.

 5. Ayse mergen dedi ki:

  iyi gunler benim son adet tarihim 15 temmuz 23 temmuzda evlendim evlenmeden yani 28 haziranda bir birlikteligim oldu evléndikten sonra hic korunmadik ve agustos 16 gibi kanda beta hcg testi yaptirdim 376 cikmisti doktor 3-4-haftalik gebesin demisti benim aklima takilan 28 hazirandaki birlikteligimden hamile kalmis olabikirmiyim korkuyorum suan 33 haftalik hamileyim

  1. admin admin dedi ki:

   16 ağustosta kan değeriniz ve gebelik haftanıza göre evlendikten sonra hamile kalmışsınız.Gebelik haftası son adet tarihi 15 temmuz baz alınarak hesaplanır.

 6. Leman dedi ki:

  Merhaba 26 Ocak’ta ilişkiye girdik. 16 subatta kanamam oldu 3 gün kadar sonrasında kahverengi akıntım oldu.Ben regl oldugumu düşünüyorum. Bas agrısı mide bulantısı ve arada bas dönmesi oluyor. Acaba hamilemiyim yardımcı olursanız sevinirim.

  1. admin admin dedi ki:

   Her zamanki gibi adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Üstüne görme genellikle lekelenme şeklinde olur.Kanama yoğunluğu azdır.

 7. cnn dedi ki:

  Hocam 1 ocak birliktelik yaşadım 14 ocakta hasta oldum ve 18 bitti.halsizlik bel ağrısı var.31 ocakta idrar testi yaptım negatif cikti aynı gün kan testi yaptım.0.09 cikti.negatif şimdi 07.02.erken hasta oldum ilk uc gun normel geldi.2gun damla damla.son gun 2 kere mat kahverengi geldi.üstünde görme olabilrmi? annem de hamilelik te 4ayda fark etmiş üstünde görmüş acaba tekrardan test yapma gerek varmı?bakireyim çok stres oldum yardımcı olur musunuz.

  1. admin admin dedi ki:

   Hamile değilsiniz.

 8. cnn dedi ki:

  Hocam ustunde gorme olayı kan test dinde belli olurmu

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görme genelde lekelenme şeklinde olur.Kanamanız her zamankinden az yoğunlukta olduysa adet tarihiniz geçtiyse kanda beta HCG testi yaptırın.

 9. Melek dedi ki:

  Normal.adetim 10 gun suruyor bu ay 6 gun surdu ve bitti dijital erken sonuc testi yaptim fakat negatif ciikti daha sonra pozitif cikti normal testlerden yaptim ondada ikinci cizgi cikti fakat sonradan kayboldu ???

  1. admin admin dedi ki:

   6 gün adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Üstüne görme genellikle lekelenme şeklinde olur.Yinede şüpheleriniz varsa tekrar tekrar idrar testi yaptıracağınıza kanda beta HCG testi kesin sonuç verir.

 10. Zeynep dedi ki:

  3 aydır adet goruyor.iliskiden 1 ay sonra 2 kez idrar testi negatif cikti.1.5 ay sonra kan testi negatif cikti.son adeti 10 eylül 15 16 si gibi bitti adeti fakat adeti bittikten sonra beyaz akıntısı artmış.

  1. admin admin dedi ki:

   Birliktelikten sonra adet görüldüyse hamilelik yoktur.

 11. Pelin dedi ki:

  Evliyim ve çocuk sahibi olmak istiyorum 1 senedir çocuğum olmadı. Ve bi sorum olcak 18 ağustosta regl oldum ve 24 ağustosta bitti.( regl boyunca kahverengi kanamam oldu). 4 eylülde tekrar regl oldum ve 9 eylülde bitti. Bunun sebebi ne olabilir.

  1. admin admin dedi ki:

   1 senedir düzenli birlikteliğe rağmen hamile kalamadıysanız. Hamile kalamama nedeniyle infertilite konusunda deneyimli bir kadın doğum uzmanına başvurmalısınız.

  2. Pelin dedi ki:

   Çok fazla birlikteliğimiz olmuyo açıkçası ve yumurtlama günlerinde hiç olmuyo denk gelmiyo yani. Bide yumurtlama gününü hesaplayamıyorum regllim çok düzensiz olduğu için.

  3. Pelin dedi ki:

   Kadın doğum uzmanına gittim ve herşey normal çıktı hiç bi sorunum olmadığını söyledi.

   1. admin admin dedi ki:

    Adet düzensizliği konusunda doktor başvurun. İnfertilite durumunda araştırma testleri yapılması gerekir.Hamile kalmak için yumurtlama tarihinden 2-3 gün önce başlayarak bir hafta boyunca 2 bir birliktelik hamile kalma şansını arttıracaktır.

 12. Zeynep dedi ki:

  Kolay gelsin.Cevap verir misiniz lutfen. 29 haziranda.(sat 11 haziran).Iliskiden sonra 2 kez adet oldu 12 temmuz ve 10 ağustos.iliskiden yaklaşık 1 ay sonra 3 gun arayla 2 kez idrar testi yaptık negatif çıktı.rahat edemeyince kan testi yaptık o da negatif cikti ama sonuç kağıdında bir değer yazmiyodu kanda gebelik testi negatif yazıyordu.7 eylülde 3. Adetini olması lazımdı olmadı endiseleniyoruz bu kadar şeye rağmen hamilelik var midir çok korkuyoruz.

  1. admin admin dedi ki:

   Birliktelikten sonra 2 kez adet gördüyse hamilelik yoktur.

 13. Çiğdmm dedi ki:

  Sık sık idrarada çıkıyorum psikolojim berbat halde sizce ne olabilir

  1. admin admin dedi ki:

   Çiğdem hanım birliktelikten sonra adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Üstüne görmede kanama lekelenme şeklinde olur.Psikolojik olarak rahatlamak için gebelik testi yaptırabilirsiniz.

 14. Zeynep dedi ki:

  Son birsey sorucam üstüne gorme ilk ay mi olur sadece bide yaptirdigim kanda gebelik testinde sonuç kağıdında neden hiç bir değer yazmiyo olabilir sadece gebelik testi negatif yazıyordu

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG değeriniz düşük olduğundan negatif yazıyordur.Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.

 15. ayşen dedi ki:

  Merhaba.16 Haziranda aşılama oldum.Eğer aşılamam tutmazsa 30 haziranda adet görmem gerekiyordu.Ama o tarihte adet görmedim.8 temmuz akşamı yazılarınızda bahsettiğiniz gibi kahverengi akıntım oldu ve bu şekilde 5 gün kesik kesik düzenli olmayan akıntılarım devam etti.Şu anda da kokulara karşı inanılmaz bir hassasiyet ve mide bulantısı yaşıyorum.Test yaptırmalı mıyım? Teşekkürler şimdiden.

  1. admin admin dedi ki:

   Şüpheleriniz varsa kanda beta HCG testi yaptırın.

 16. Irem koc dedi ki:

  Merhabalar 27 mayisda iliskiye girdim ama spermlerin iceri girip girmedigiden haberim yok iliskiden sonra adet gordum hazir donemi adetim 2 gun surdu ve ben adet gunumden bir gun once parafon adli ilactan 3 adet ictim sizce hamile olabilirmiyim yada bu ictigim ilacin bir etkisi olmus olabilirmi

  1. admin admin dedi ki:

   Birliktelikten sonra adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Üstüne görme genellikle lekelenme şeklinde olur.

 17. Elaa dedi ki:

  Merhaba iyi gunler benim bi sorum olucak ben her ay adetimi düZenli olarak görürken bu ay 4 gün gecikmem oldu fakat 4.gün kanamam oldu ama normal bi kanama değil ilk defa siyah bir kanamam var acaba hamile olabilirmiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görmede kanama lekelenme şeklinde olur.Her zamanki süre ve yoğunlukta kanama yaşadıysanız normal adet görmüşsünüzdür.

 18. hatice dedi ki:

  Meraba bn 38 haftalik hamileyim doktora verdiğim son adet tarihimde üstüne görme oldum ama doktoruma anlatmaya calstim dinlemedi o tarihe göre dogumumu hesapliyo ben ne ne zaman digum olur üstüne görmede nasil hesapliycam on gün öncesiylemi

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik haftası hesaplamasında esas olan gebeliğin ilk haftalarında yapılan ultrasondur.Bu ultrason muayenesinde son adet tarihi belirlenir.

 19. Buse dedi ki:

  Ben neden benim soruma cevap verilmediğini anlamış değilim sinirlerim alt üst oldu…

  1. admin admin dedi ki:

   Buse hanım bu tarz sorulara yer vermiyoruz.Yazdıklarınıza istinaden HAMİLE DEĞİLSİNİZ.Stres yapmanıza gerek yok.

 20. Eda dedi ki:

  10mayısda *** ilşkiye girdik. Bakireyim. Boşalma olmadı, zevk suyundan emin değiliz.10 gün sonra yani 20 mayısda adet oldum ama üstüne görme olabilir mi diye korkuyorum. Adetim 4 gün sonra bitti. 2 gün arayla idrar testi yaptım negatif .30 mayıs da kan testi yaptırdım emin olmak için sonuç 0 dı. Negatif yani. Risk var mıdır? Üstüne görme de olsa kanda bu ilişkiden 20 gün sonra çıkar mıydı?

  1. admin admin dedi ki:

   Hamile değilsiniz.

 21. Gzm dedi ki:

  Mrb gecen ay 1inde hastalandim bu ayin 4unde test yaptim pozitif cikti sonra hafif kanamam basladi her ay oldugu gibi degil cok az ustunu gorme olayi olabilirmi gebelik testimde 62.3

  1. admin admin dedi ki:

   Gizem hanım kanda beta HCG testini tekrarlayın sağlıklı bir gebelikte kanda beta HCG değeri 48 saatte iki kat artış gösterir.İlk testten iki gün sonra kanda beta HCG testini tekrarlayın.

 22. Asi dedi ki:

  Iyi gunler gecen ay 27 sinde regl oldum bu ayda 25inde olmam gerekiyordu ama 5 gun gecikme oldu ama ve kanamam geldi normalda agri cok cekerim.bi sefer agrida olmadi sadece karnimda afif kiraplasma oldu acaba ustumu gormua olabilirmiyim

 23. Aylan dedi ki:

  Iyi aksamlar nisan 22de adet oldum ve adetim 26sinda bitti ve 1 mayis gibi esimle iliskiye girdik ve benim adet duzenli olur maksimm 3 gun once olurdum ve 6 gun sürüyordu ayin 16 sinda kahverengi kan geldi ve regliden farkli ağrısız ve hissetmiyorum 3gun sürdü acaba yerlesme kanamsi olabilirmi ve yorgunluk iştah açılması yerli yersiz mide bulantilarim basladi test yaptirmam gerekiyormu sizce

 24. Adel dedi ki:

  Eksik yazdigimi icin kusura bakmayin esimle birliktelikten sonra dahaikiskimiz olmadi. Birliktelikten sonra eder oldum anlma ikincinadetim gecikti on gun ama bu sure zarfinda bir birliktelik yasamadim edetim neden gecikmis olabilir.5 gun her iliskiden once ikiser hap dogumkantril hapi almistim bu neden olabilirmi lutfen yardimci olun

 25. Adel dedi ki:

  Esimle iliskiden on gun sonra adet oldum 6 gun surdu ama ikinci adetim gecikti on gun 5 kez idrar testi yaptim negatif cikti bu durumda hamile olma olasikigi varmidir.

  1. admin admin dedi ki:

   Birliktelikten sonra adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Adet gecikmeniz varsa kanda beta HCG testi yaptırın kesin sonucu verir.

 26. Dabbe01 dedi ki:

  Hocam kusura bakmayın biraz klışe olacak ama adet gören birisi hamile kalır mı
  Bir de üstüne görmek kaç ay sürer veya kaç defa yaşanır cevaplarsınız çok sevinirim

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırın.

 27. sevda dedi ki:

  5aylik evliyim ve mart ayında adet olmadım ve bu gün kanama oldu artı agrilarim yavaş yavaş artmaya başlıyor sizce bu durumda hamile olabilir miyim

  1. admin admin dedi ki:

   Kanda beta HCG testi yaptırın.

  2. Misters dedi ki:

   Hocam bana da cevap verirmisiniz

   1. admin admin dedi ki:

    Bu tarz soruları mümkün olduğunca sayfamızda yayınlamıyoruz.Birliktelikten sonra adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Hamile olduğunuzu sanmıyorum.İdrarda gebelik testi yaparsanız doğru sonuç çıkar.

 28. Neslielif dedi ki:

  7 ocak 2016 da sezeryan ile erken doğum yaptım. 22 subat, 24 mart son adet tarihlerim. Yumurtlama gunüm 9-10 nisan bu tarihlere göre eşimle beraber olduk. SAT a göre dayanamayıp 14.günü kanda gebelik yaptırdım negatif çıktı. 4 gun sonrasıda adet oldum. Normalde 23-24 nisan gibi adet tarihimdi, 7 gün erken adet oldum ve baya adet gibi kırmızı ama pıhtılaşma yok. Normal adetlerim 5-6 gün sürüyor bunu bilmiyorum ne kadar sürecek, ilk defa böyle bir sey ile karşılaşıyorum.evde test ettim negatif çıktı. Üstüne görme olabilir mi, ilerleyen günlerde pozitif çıkar mı? Farklı durum mu var, ara ara karın ağrım oluyor, benim hic ağrım olmazdı.lütfen cevap rica ediyorum.

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görmede kanama yoğunluğu adet dönemindeki gibi değil.Lekelenme şeklinde olur.Yeni bebek sahibiyseniz etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanmalısınız.Doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki makaleyi okuyun.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/dogum-sonrasi-korunma-yontemleri.html

  2. Misters dedi ki:

   Hocam soruma cevap verirmisiniz

   1. admin admin dedi ki:

    Bu tarz soruları mümkün olduğunca sayfamızda yayınlamıyoruz.Birliktelikten sonra adet gördüyseniz hamilelik yoktur.Hamile olduğunuzu sanmıyorum.İdrarda gebelik testi yaparsanız doğru sonuç çıkar.

 29. Neslielif dedi ki:

  Merhaba hocam,
  7 ocak 2016 da sezeryan ile erken doğum yaptım. 22 subat, 24 mart son adet tarihlerim. Yumurtlama gunüm 9-10 nisan bu tarihlere göre eşimle beraber olduk. SAT a göre dayanamayıp 14.günü kanda gebelik yaptırdım negatif çıktı. 4 gun sonrasıda adet oldum. Normalde 23-24 nisan gibi adet tarihimdi, 7 gün erken adet oldum ve baya adet gibi kırmızı ama pıhtılaşma yok. Normal adetlerim 5-6 gün sürüyor bunu bilmiyorum ne kadar sürecek, ilk defa böyle bir sey ile karşılaşıyorum.evde test ettim negatif çıktı. Üstüne görme olabilir mi, ilerleyen günlerde pozitif çıkar mı? Farklı durum mu var, ara ara karın ağrım oluyor, benim hic ağrım olmazdı. Teşekküler. Saygılar.

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görmede kanama yoğunluğu adet dönemindeki gibi değil.Lekelenme şeklinde olur.Yeni bebek sahibiyseniz etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanmalısınız.Doğum sonrası doğum kontrol yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linkteki makaleyi okuyun.
   https://www.haftahaftahamilelik.gen.tr/dogum-sonrasi-korunma-yontemleri.html

 30. Zehra arslan dedi ki:

  Merhabalar üstüne görüyorsam eğer test yapsam bana doğru sonuç verirmi , bunun gibi durumda adet gecikmesi yaşanmadığı için ne zaman yapmalıyım idrar testini üstüne görüyorsam

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görme kanama lekelenme tarzında olur.Adet tarihiniz geçtiyse test yapabilirsiniz.

 31. Görkem dedi ki:

  Hocam ben en son adetım 8 marttı ve bu ay 8 gün erken 1 nisanda adet oldum ve,6 gun surdu benım bırlıkteliğim olmustu acaba üstüne adetmi görmüş olabilirmiyim ve adetim koyukırmızı yoğundu

 32. Meliha dedi ki:

  Üstüne gördüm diyelim sayın hocam , 2 ayındayım örneğin üstüne görmenin bu süre zarfında peki yaparsak idrar testini doğru sonuç alırmıyız

  1. admin admin dedi ki:

   İdrar testi doğru sonuç verir.

 33. Qwerty dedi ki:

  Hocam üstüne görme durumunda adet gecikmesi olmuyorki bu yüzden size danışmak istedim , adet gecikmesi olmuyor 1 gün en fazla sonra adet olunuyor ama bende üstüne gördümmü acaba diye düsündüğüm için yapıyorum idrar testini negatif çıkıyor 3 seferde

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görme kanamasında kanama lekelenme şeklinde olur ve genellikle açık pembe veya kahverengidir.İdrarda gebelik testi muhtemel adet tarihinden sonra yaptıysanız doğru sonuç verir.

 34. Qwerty dedi ki:

  Üstüne görmeden şüphelendiğim için , ki bu durum ilişkiden dört ay geçti normal adet olduğumu düsünüyorum , ama 3 defa 2 gün arayla idrar testi yaptım negatif çıktı , üstüne görme durumunda doğru sonuç verirmi idrar testi? , sizce üçüde yanlış olur mu?

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görme kanamasında kanama lekelenme şeklinde olur ve genellikle açık pembe veya kahverengidir.İdrarda gebelik testi muhtemel adet tarihinden sonra yaptıysanız doğru sonuç verir.

 35. Zehraa dedi ki:

  Peki şuan ki adet bitiminde kahverengi bi leke geliyor onun sebebi nedir

 36. Çiçek dedi ki:

  İlişki yaşadık 1 gün sonra kan geldi hastaligima 5 gün vardı zaten ama sadece tuvalete gidince oluyordu iki gün sonra tekrar kan geldi bu sefer iç çamaşırım falan islandi suan da az az geliyor ama normal adetteki gibi karın ağrısı yok hicam çok stres yaptım ondan olabilir mi hamilemiyim

  1. admin admin dedi ki:

   Üstüne görme kanamasında kanama lekelenme şeklinde olur ve genellikle açık pembe veya kahverengidir.Kanama yoğunluğunuz her zamanki gibiyse adet görüyorsunuzdur.

  2. Bayan dedi ki:

   Hocam benimde soruma cevap verebilir misiniz

   1. admin admin dedi ki:

    Söylediğiniz şekilde gebelik oluşmaz stress yapmayın.

  1. admin admin dedi ki:

   Birliktelikten sonra 3 defa adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 37. Belinay dedi ki:

  Hocam martin 3unde hastalandim 9 martta bitti ve 12martta korunmadan iliskiye girdik esimle 23 martta tekrar girdik ve 24 martta cok az kanamam geldi 4 gun surdu ağrisiz sancisiz sürdü ve 3 nisandan itibaren hastalanmadim hamile olabilirmiyim

 38. asdasdasd dedi ki:

  üstüne görme durumunda idrar testinde çıkarmı

  1. admin admin dedi ki:

   İdrarda gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden 2-3 gün sonra yapılması gerekir.

 39. Tuğba dedi ki:

  Adetim 5 gün gecikti ve 6.gün oldum acaba üstüne görmemi yaşıyorum hamilemiyim

 40. Aynur dedi ki:

  Merhabalar, benim 20 subatta adetim gelmesi gerekiyodu ama 14 subatta koyu kahve rengi seklinde geldi. 19 ve 21 subatta hamilelik testi yaptim ve ikisindede pozitif cikti. Ama 19 martta kanamam geldi ve halen daha devam ediyo kanamam. Agrilarim yok ve cok asiri bi kanamada degil.24 subatta tekrar test yaptim oda yine pozitif cikti . Acaba normalmi? Hamilemiyim degilmiyim yada baska sorunmu var bilmiyorum yardimci olursaniz sevinirim.

 41. Gülşen dedi ki:

  Merhaba adetim 7 gün geciktim bu iki gundur adet kanaması gorup kesiliyor belimde ve kasiklarimda ağrı var iştahsızlık ve mide bulantısı oluyor idrarda test yaptım negatif çıktı hamile olabilir miyim

 42. Naz dedi ki:

  Merhaba dort aydir gebelik düşünüyoruz.iki gun araliklarla beraber olduk. Normalde 21 mart adet gunum yanliz 20sinde sadece pembesi kanama ve siyah akinti geldi.sonrasinda kanamam gelmedi.kasik agrisi mevcut. Acaba hamile miyim

 43. Nisa dedi ki:

  Merhaba hocam, 4 yıllık evliyim reglm ilk defa 5 gün gecikti ve regl oldum ama 2 gün hic gelmedi gibi sonrasinda normal fakat eski dönemler kadar yoğun olmadım.Idrar testi negatif sizce hamilelik icin umudum olabilir mi ?

 44. Tuana Yaren dedi ki:

  Mrb . Ben 4 aylık evliyim ve evlendiğimden beri 3 aydır adet duzen im bozuldu ve subat ayı hiç adet görmedim . Martin da 1 inde adet gördüm 3 gün sürdü . Az bi kanamam oldu . Sizce ne yapmam gerekiyor?

 45. eda dedi ki:

  Yasmin doğum kontrol hapini içmeye başlayınca göğüsleri açmaya büyümeye başladı acaba bu hapı ictigim için olabilirmi hapı 9gun içtim ve bıraktım pembemsi az az lekelenmeler var haptan dolayi olabilirmi bide hapı yarida kesince adet başlar diolar benim adetim başlamadı zaten 22subatta adet olmustum ve adetimin ilk günü ilaca başladım 9gun anca icebildim ilacı ve yarıda bıraktım

 46. eda dedi ki:

  Iliskiye girdikten 15gun sonra adet oldum hatta kanamam pıhtılaşma şeklinde kanamam oldu hamilelik riski varmıdır

  1. admin admin dedi ki:

   Birliktelikten sonra adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 47. gamze dedi ki:

  Merhaba hocam benim bir sorum olcak ben 8 subat da adet oldum yumurtlama yumurtlama günüm 22subat Ve ben Mart ayının 7 adet olmam gerekirken martin 1 de oldum ama benim yumurtlama gününden sonra ki hafta çok uyu yorgunluk ve idara çıktım acaba hamile olabilirmiyim ne zaman test yapmam lazım Mart din 1 de oldum ama az oluyorum amakasıklarim ve belki çok agriyor eyer cvp yazarsaniz çok sevinirim

 48. Ayşe dedi ki:

  Merhaba; biz 9 yıl aradan sonra 2. Gebelik için 3 aydır korunmuyoruz. Bu ay hamile olabileceğim belirtilerim vardı. Adet günüme 2 gün kala evde test yaptım negatif çıktı. Bir gün sonra kanamam oldu. Adet olduğunu düşündüm ancak normalde 7 gün süren adetim bu ay 3 günde bitti. 4. Günüm kanamam yok. Aşırı bir halsizlik ve kasıklarımda ağrım var. Üstüne görme olabilir mi? Ne yapmamı önerirsiniz?

 49. Büşra dedi ki:

  Hocam 6 aylik evliyim esimle olan iliskimizde korunmamiz olmadi . İliskiden 3gun sonra idrar testi yaptik negatif cikti . ve adet oldum 4 damla kadar bir kan geldi koyu kahverenginde 2 gun oldu daha devami yok .

 50. Alara dedi ki:

  Mrhb hocam eşimle birliktelikten bir süre sonra gebelik testi yaptim negatif adetimde oldu bunu bir kac kez tekrarladım hep negatif adetimde oluyor ama psikolojik olarak kendimi hamile gibi hissetmeye basladim yardimci olurmusunuz lutfen..

 51. damla dedi ki:

  Merhabalar yumurtlama doneminde esimle birlikte olduk ve adetin 1 gun gecikti daha sonrasindada kahve rengi akinti geldi normalde adetin 5 gun kesintisiz surer fakat bu sefer ara ara ve cok az (bazi gunler hic) kanamam oldu. Bu uzerine gorme olabilir mi?

  Ilginiz icin simdiden tes. Ederim.

 52. Çiçek dedi ki:

  Merhaba Hocam ,
  9 ocak son regl tarihim 31 gunde bir oluyorum.10 şubatta olmam gerekirken 16 şubat akşami oldum ve sabahinda idrar testi yapmistim negatif çikmisti..Normalde hiç gecikmem olmazdi. 32 yaşindayim, 3 yillik evliyim ilk bebegimizi kasımda karar verdik hamile kaldim ilk denememizde fakat 7.hafta düşuk oldu operasyonsuz atlattim.Bu da 2. Denememiz ve Bundan 7 yıl once tam bir cinsel birlesme olmadan ve ustune gorerek hamile kalan biri olarak şüphelerim var.Ama ozaman regl olur gibi olmustum sadece 4-5gun yerine 2-3 gun surmustu fark buydu fakat gecikmeden sonra mi regl olmustum bunu hatrlamiyorum.Şimdi sorum şu, eger ki ustune goruyorsam gecikmemin 6. Gununde idrar testi negatif çikabilirmiydi testin markasi al-bi. Hamile olma ihtimalim var mi Adetim normalden az surerse kan testine gitmeli miyim?

 53. Emine dedi ki:

  Merhaba 3 ocakta adet oldum 7 gün sürdü ayin 23.de bir daha oldum 10 gün önceden geldi.pıhtılaşma gibi koyu koyu geldi.4 gün sürdü .şimdi adetimede daha 10 gün var bel ağrım ve kasık agrilarim mevcut hiç adetimde böyle olmamıştım.Acaba hamile olabilirmiyim.

 54. nilay dedi ki:

  hocam merhaba 7 ocak adetimin son gunu ilişkiye girdim normaL adet tarihim 4 subat olması gerekirken 31 ocak ta yanı 4 gun oncesinde erken adet oldum. 20 ocakta yanı ilişkimden 13 gun sonra hcg testi yaptırdım negatif cıktı fakat benım sorum su erken kan testi mi yaptırmısım adetim den önce regl olma üstüne görme olabılır mi ?

  1. admin admin dedi ki:

   Gebelik testlerinden sağlıklı sonuç alabilmek için adet gecikmesinden sonra yapılması gerekir.Birliktelikten sonra adet gördüyseniz hamilelik yoktur.

 55. Nazlı dedi ki:

  Mrb ben kontrol hapı kullanıyordum Mayıs 5 te bıraktım ve 10 adet oldum bidaha icmedim 4 haziranda adet oldum en son temmuzda hamile olduğumu öğrendim buna göre benim gebeliğim 35 hafta olmam gerekirken ultrason a göre bugün 39 haftayim kafam karıştı doğumum ultrason a göre mi olur yani 1 hafta sonra.tsk simdiden

 56. sonsuz dedi ki:

  Merhaba ben aralik 23 te bebegim karnimda oldugu icin kurtaj oldum ve spnrasinda da hic korunmadik ocak 27 de iki gun kanamam oldu kanamadan sonraki gun de yine iliski oldu sizce hamile kalma olasiligim varmidir ?

 57. sonsuz dedi ki:

  Merhaba hocam ben 23 aralikta bebegm karnimda öldugu icin kurtaj oldum daha sonrasinda da birlikte olurken hic korunmadik 27 ocakta kanamam oldu iki gun surdu ve kanamadan sonrada korunmadan iliski oldu sizce hamile kalma olasiligim varmidir

 58. seda dedi ki:

  Üstüne görme birliktelikten kac gun sonra olur

 59. Hamillik dedi ki:

  İyi gunler bn ocagin 7 de adet oldum 14 de bitti sonra cocuk istedigimiz icin korunmadik iliski de bulunduk esimle ve hamilelik beklerken tekrar ocak 31 de adet oldum nasip kismet isi tabi de sadece insan kendince birden olackmis gibi zannediyor. 1 hafta erken adet oldu ve ikinci kez oldu diger adetlerim kadar cok olmuyor.