Uyuyan sevimli bebekler

05.05.2016
56
A+
A-
Uyuyan sevimli bebekler

Uyuyan Sevimli Bebekler

Bebekler, oturmaları, kalkmaları, gülmeleri, gıgıldamaları ve özellikle uyuma pozisyonları ile çok tatlıdırlar. Konuşamadıkları halde mimikleri ile kendini sevdiren bebekler, herkes tarafından sevilir. Onları uyurken izlemek kişilere huzur verir ve hoşlarına gider. Yeni doğan minicik elleri ve yüzleri ile küçük adamlar ya da kadınlar olarak da anılır.

Kız Bebekleri Nasıl Uyurlar?

Sırt üstü, yüzüstü ve yan uyuyan bebekler kadar şirin olan başka bir şey yoktur. Çoğu zaman anne baba haricinde bile, dışarıdan gelen bir yabancının sevmesi kaçınlamaz bir durumdur. Bebekler uyurken ses yapılmamaya ve ışık açılmamaya özen gösterilir. Fakat kız bebekleri en ufak bir tıkırtıda uyanırken, hehangi bir şey düştüğünde kıpırdamazlar bile. Bu yüzden bebeklerin neyde uyanıp uyanamayacağını kestirmek mümkün değildir.

Erkek Bebekleri Nasıl Uyurlar?

Erkek bebekler herhangi bir rahatsızlıkları olmadığı sürece, kız bebeklerden daha uzun ve sık kalkmadan uyurlar. Arada sırada dudaklarını büzmeleri ve kıpırdanmaları korkutsa da, onlar uykusunu bozmadan kaldığı yerden devam ederler. Uyku düzeni bebeklerin büyümesi için çok önemlidir. Bu yüzden bütün bebeklerin uyku saatine dikkat edilmelidir. Bazı bebekler çok hareketlidir ve beşiğin içinde dört dönebilir. Ayrıca bebekler neyin içine konulursa konulsun, uykularından taviz vermezler ve tatlı bir şekilde uykuya dört elle sarılırlar.

Bebeklerin Uyuduğu Yerler ve Uyuma Pozisyonları

Bebeklerin uyuduğu yerler onlar için çok fazla önemli değildir. Ses olmayan ve yumuşak bir yerde oldukları zaman hiçbir şekilde uynamazlar ve rahat bir şekilde yayılarak uyku pozisyonlarına geçiş yaparlar.

Yüzüstü Uyuyan Bebekler

Yüzüstü uyuyan bebeklerin kolları yanda ya da tam boynunun altına koyarak destek sağlarlar. Bu uyku pozisyonda çok tatlı olurlar. Dışarıdan izlendiklerinin farkında olmadan, gayet huzurlu bir şekilde uykuya dalarlar. Her ne kadar sevmemek zor olsa da, uyanılması istenmediği takdirde, kişi kendisini tutmalıdır. Uykuda hareket ettirilen bebek korkacağı için durum kötü sonuçlanabilir. Sağlık açısından değerlendirildiğinde ise bebeklerin yüzüstü yatması risklidir. Çünkü kendisine neyin yararlı ya da zararlı olduğunu bilemediğinden, kollarını dolayarak kendisini nefessiz bırakabilir. Bebeklerin uyuması için ideal ve sağlıklı olan uyuma şekli sırtüstüdür.  

Uyuyan Bebeğin Mimikleri

Bebeklerin uykularında ses çıkarmaları, gülmeleri, suratını buruşturmaları, ağzını büzmeleri gerçekten çok komik ve çok şirin bir durumdur. Bazı zamanlarda ise, birdenbire sıçramaları, ağlamaları ve uykudayken korkmaları söz konusudur.

Oyuncaklarına Sarılıp Uyuyan Bebekler

Yenidoğan bebekler için erken olsa da, birkaç ay geçmesi ile küçük oyuncakları tutabilir ve onlarla oyalanabilirler. Ne olduğunun farkına varamasalar da, oyuncakların renkleri ve şekilleri dikkatlerini çekmelerine sebep olur. Uyurken oyuncaklarını bırakmamaları ve onlara sarılıp uyumaları, estetik açıdan tarif edilemez bir güzelliktir.

Bebeklerin Uyku Giysileri

Yaz veya kış fark etmeksizin, bebeklere yatarken daha rahat kıyafetler giydirilmelidir. Uyku tulumu, zıbınlar, şapkalar ve daha bir sürü çeşit ile bebekler uyurken, başında durup saatlerce izlemek hiç de zor değildir.

Bebeklerin Oynadıkları Yerde Uyuyakalmaları

Bebekler çoğu zaman oynarken uykuya dalarlar. Oyuncakların üzerinde, ele alınan bir eşyaya yaslanıp, oyun sepetinde ya da kovada ne olduklarını anlamadan ilk önce gözleri hafif kapanır ve hareketler ağırlaşır. Daha sonrada kafa yavaşça aşağı düşer ve uykuya direnen bebekler he ne kadar kafalarını kaldırmaya çalışsa da tekrar kafa düşer ve uykunun kollarına teslim olurlar. Bu durum izleyen kişinin çok hoşuna gider ve birçok kişiyi güldürür. Bebekler o an ne kadar saf ve tatlı olduklarının farkında bile değillerdir.

Bebeklerin Uyuduğu Eşyalar

Bebekler pekçok yerde rahatça uyurlar. Bir sepetin içerisinde, kovada, tahta kasada, halının üzerinde, koltuğun kenarında uyuya kalmaları mümkündür. Bebekler dünyanın en güzel ve en masum varlıklarıdır.

YÜZÜSTÜ  YATMIŞ BEBEK

 

uyuyan-bebek38

Kolları üzerine yatmış sevimli bebek

uyuyan-bebek37

uyuyan-bebek36

Sevimli kız bebek

uyuyan-bebek35

uyuyan-bebek34

uyuyan-bebek33

Uyurken utanan bebek

uyuyan-bebek32

uyuyan-bebek31

Ayıcığına sarılmış bebek

uyuyan-bebek30

Uyurken yüzünü buruşturmuş

uyuyan-bebek29

uyuyan-bebek28

uyuyan-bebek27

Kasa içerisinde uyuyan sevimli bebek

uyuyan-bebek26

uyuyan-bebek25

Doğuştan fanatik Beşiktaşlı bebek

uyuyan-bebek24

uyuyan-bebek23

uyuyan-bebek22

uyuyan-bebek21

uyuyan-bebek20

Kova içerisinde uyumuş bebek

uyuyan-bebek19

uyuyan-bebek18

uyuyan-bebek17

Örgü işlemeli elbiseli bebek

uyuyan-bebek16

uyuyan-bebek15

uyuyan-bebek14

küçük prenses

uyuyan-bebek13

uyuyan-bebek12

uyuyan-bebek11

uyuyan-bebek10

uyuyan-bebek9

Kutu içinde sevimli bebekler

uyuyan-bebek8

uyuyan-bebek7

uyuyan-bebek6

Sepet içinde küçük arı

uyuyan-bebek5

Deniz kızı

uyuyan-bebek4

uyuyan-bebek3

Hamak üzerinde uyuyan küçük tosuncuk

uyuyan-bebek2

uyuyan-bebek1

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.