Yeni doğan bebekler kaç saat uyurlar ?

14.03.2014
1.814
A+
A-
Yeni doğan bebekler kaç saat uyurlar ?

Bebekler gece ile gündüzün farkını bilirler mi?

       Yeni doğan bebekler doğumdan itibaren ilk iki hafta boyunca çok uyurlar.Bu dönemde bebeğin zamanının büyük bölümünü uyuyarak geçirmesi anne ve babanın dinlenmesi için bir fırsattır.

Yeni doğan bebekler kaç saat uyurlar ?

       Yeni doğan bebekler ortalama on altı ila on sekiz saat civarında uyurlar.Bebekler bir aylık olduğunda uyku süreleri 14 – 15 saate düşer.Bu dönemde bebeğin uyku düzenini ortamın aydınlık veya karanlık olması değil karnının tok olması etkiler.Bebekler gebeliğin ikinci ila üçüncü ayına geldiklerinde gece ile gündüz kavramlarını anlamaya başlarlar.

       Normal büyük insanların kesinlikle değişmez bir vücut saati vardır.Karanlık basarken, uykuyu destekleyen melatonin hormonunu daha fazla üretiriz ve böylelikle gece ilerledikçe uykumuz giderek artar.

       Bebeklerin uykuları ilk birkaç haftada yirmi dört saate oldukça eşit bir şekilde yayılırken , altı haftalık olduklarında çoğu bebek biraz daha hareketli, geceleri de daha uykulu olur.Üç aylık olduklarında da geceleri bebeklerin vücutları daha fazla melatonin hormonu salgılar.

admin
admin
2010 yılından itibaren alanında uzman kişilerin bilgilerine başvurarak anne adaylarının 9 ay 10 gün boyunca aklına takılan tüm sorulara cevap vermeye çalışıyoruz.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.