reklam-alani
40 haftalık hamilelik süresince sizin yanınızdayız

Yenidoğan bebeklerin tırnakları ne zaman kesilmeli?

Yenidoğan bebeklerin tırnakları ne zaman kesilmeli?

Yenidoğan bebeklerin tırnakları ne zaman kesilmeli ? Nasıl kesilmeli ?

►Bebeğinizin ve çocuğunuzun tırnaklarını keserken nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili önerilerimizi dikkatle okumanızda fayda var.

►Bebeğin, doğumundan sonraki ilk haftalarında tırnakları çok hızlı uzar.Bu nedenle tırnakları haftada iki kere kesmek gerekir.

►Daha sonra, üçüncü aydan itibaren, tırnakları ayda iki defa kesmeniz yeterli olur.

►Bebeklerin rahat etmeleri için tırnaklarını çok kısa kesmek sakıncalıdır.Çünkü çok kısa kesilen tırnakların diplerinde enfeksiyonlar olabilir.

►Tırnak kesmek için ideal zaman, bebekte çift etki yaratan banyo sonrasıdır.İlk etki banyodan sonra bebek sakinleşir ve rahatlar, ikinci etki ise, tırnakları yumuşar.Dolayısıyla bu etki sayesinde tırnağını kesmeniz kolaylaşır.

►1 yaşından sonra çocuklar tırnaklarını da gözleri, başları gibi vücutlarının bir parçası gibi algıladıkları için, tırnak kestirmek istemezler.Eğer tırnaklarını kesilmesine şiddetli tepki gösteriyorlarsa bu işlemi dikkatli bir şekilde uyurken yapın.

►Çocuğunuzu daha kolay ikna etmenin bir yolu da, tırnak kesme işini iki güne ayırmaktır; sadece bir elinin tırnaklarını kesin, diğer elinin tırnaklarını ertesi güne bırakın.Ya da uyumadan önce ve uykudan sonra kesin.

Bu Haber 3.522 kez okunmuştur.

Eklenme Tarihi : 06.06.2016 Pts 09 : 6

YORUM YAZ

Henüz yorum yapılmamış.