Yürüyüş ayakkabısı nasıl olmalıdır ?

10.09.2016
31
A+
A-
Yürüyüş ayakkabısı nasıl olmalıdır ?

Medipol Üniversitesi doktorlarından Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Emin ERDİL yürüyüş ayakkabısı hakkında bilgi veriyor.

Yürüyüş spor açısından vücudumuza en yararlı aktivitelerden biridir. Yürüyüş yaparken mutlaka spor ayakkabısını iyi seçmek gerekmektedir. Genelde tabanı daha flexible yani esnek olan ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayak tabanının rahat edebileceği daha yumuşak spor ayakkabıları tercih edilmelidir. Bunlardan başka yürüyüş yapacağımız zeminlerde çok önemlidir. Özellikle düz satıhlarda, beton gibi sert olmayan zeminlerde yapılan yürüyüşler vücudumuza çok daha az zarar verir. Çok daha fazla fayda sağlar.

Doç.Dr. Mehmet Emin ERDİL
Doç.Dr. Mehmet Emin ERDİL
2008 yılında Derince Asker Hastanesinde askerlik görevimi tamamladıktan sonra Ocak 2009- Kasım 2011 tarihleri arasında Başakşehir Devlet Hastanesinde devlet hizmet yükümlülüğümü yerine getirdim. Sonrasında Kasım 2011’de Bezmialem Vakıf Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak görev yaptım. 2012 yılında Pittsburgh Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak çalıştıktan sonra Eylül 2012 tarihinde Bezmialem Vakıf Üniversitesinde yardımcı doçent ünvanı alarak çalışmalarıma devam ettim. Şubat 2014 tarihinde girdiğim doçentlik sınavında doçent ünvanını kazandım. Mart 2014 tarihinden itibaren İstanbul Medipol Üniversitesinde çalışmaya devam etmekteyim.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.